Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cekirdek Avatarı

Son Giriş
    12.06-2015
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tekerlekli sandalye minderleri başlığında bir roho minder modelinin skolyozu olanlar için rahat olabileceğini yazmış arkadaşlar; oradan aklıma geldi:

Wheelchair Cushions Backs Covers - Sportaid Bu sayfada roho ya da Jay simgesine tıklarsanız, sadece minderler değil, sırtlık/ arkalıklar da çıkacak.

ADI ALBRMAE M small - Tekerlekli Sandalye için Sırtlık / Arkalık: Ne İşe Yarar?

Benim anlamaya vakıf olamadığım, bu sırtlıklar ne işe yarar? Hiç kullanan var mı?
    Skolyoz için özellikle tavsiye edilen bir sırtlık var mıdır mesela? Çok mu iyidir bunlar? Hiç bizdeki bir medikalcide bunlardan gören oldu mu? ( fiyatları minderler kadar pahalı, bir deneyelim diye sipariş edilecek şeyler de değil...)

(Ben öğrenmeye çalışacağım; ama zaman alabilir. Bilen bir arkadaş varsa, buraya yazarsa makbule geçer.)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Özellikle üst gövdenin duruşunda sorun yaşayan arkadaşlar için bence. Yani skolyozdan ziyade, sanki üst gövdeyi kontrol edememeyle ilgili bir şey. Skolyozu olup deneyimleyen varsa ve yazar ben de merak ettim doğrusu

Üye
    alperencsm Avatarı

Son Giriş
    13.01-2014
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    mersin - bozyazı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Deneyimim yok ama kifoskolyoz luyum ve yukardaki gibi bir şeyle daha rahat oturulabileceği gibi bir kanım yok. Bülent abininde dediği gibi "Özellikle üst gövdenin duruşunda sorun yaşayan" kişiler için olabilir.
    Bu arada skolyoz ve kifoskolyozluların daha rahat oturabilmesi için sistemler varmı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu arada biraz önce bir vesileyle şöyle bir üründen haberdar oldum (skolyoz için daha bir iyi olabilir):

Star Galaxy™ Cushion

cushion galaxy lg - Tekerlekli Sandalye için Sırtlık / Arkalık: Ne İşe Yarar?