Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2014 Güncel:

14 yılı aşkın süredir tekerlekli sandalye ve havalı minder kullanan biri olarak bu başlığı güncellemek istedim. Çünkü geçen bu sürede edindiğim deneyimle şu anda çok daha doğru minder seçenekleri önermem gerek

Bahsettiğimiz havalı minderler: STAR havalı minder

34\934 buyuk&en=250 - Tekerlekli sandalye için havalı minder önerisi36\936 buyuk&en=250 - Tekerlekli sandalye için havalı minder önerisi
    35\935 buyuk&en=250 - Tekerlekli sandalye için havalı minder önerisi35\935 buyuk&en=250 - Tekerlekli sandalye için havalı minder önerisi

Ayrıca ekonomik bir seçenek: http://www.engelliler.biz/forum/teke...-ekonomik.html

Dünyanın en iyi ve en dayanıklı havalı minderi: http://www.engelliler.biz/forum/teke...risi-star.html

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Harika bir haber Arkadaslar bu fiyatlarda bu ürünü bulmak mümkün değil. Bence bu minderi olmayanlar bu fiyata sakın kaçırmasın....Gecenlerde abd den kuzenimin gonderdiği ve sayısı fazla oldugu için birini sattıgım bu minderlerden yüksek profil olan bir modelinin fiyatı bana 790 dolar artı kdv olarak söylenmişti distribütoru tarafından. Bende 500 dolar uygundur deyip bir arkadasımıza satmıştım. Ama görüyorumki bu minderi inanılmaz meblağlara almakta mümkün imiş. Bence kimse kaçırmasın. Ama önce bu siteyle bir yazışma yapıp nedirler, kimdirler bir öğrenelim. Şimdi yazıyorum maili.

Üye
    usluboy Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    K.Maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent kardeşim meraba..

minderi senden aldıktan sonra bir süre kullandım ve sonra kullanıma ara verdim , şöyleki havasını iyice şişirdikten sonra 15 gün falan kullandım sonra iş görüşmesi için Adana'ya gittim oraya vardıgımda minderin havası yarı yarıya inmişti sanırım bunun sebebi yaşadıgım yer ve Adana arasındaki hava sıcaklıgının 10 derece olması idi/belki daha fazla) oyüzden havası inmişti yapacak bişey yoktu ona oturdum 4-5 saat galiba öyle oturmamdan dolayı kaba etim sıkışmıştı eve döndügümde su toplanması olmuştu bu yüzden bir hafta kadar yatmak zorunda kaldım şimdi bu yüzden kullanmaya korkuyorum
    Sanırım bu minderleri alanlara kullanma klavuzu şart şunuda belirtmek isterimki minderi sizden aldıgıma hiç pişman degilim yavaş yavaş alışma safhasından sonra tam olarak kullanmaya başlayacam..
    selam ve saygı ile...

Not. Bu ürün hakkında görüşünüzü alabilirmiyim..
    http://www.sinapsgrup.com/UrunAyrinti.asp?ID=19

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Minderin yaraya yol açma şansı sıfır, hem de tam sıfır!
    Değil yara, en küçük bir kızarıklık oluyorsa, bilin ki hava ayarını yapamamışsınızdır. Ve aslında minderin en püf noktası da burasıdır.
    Hava ayarını nasıl yapacaksınız: http://www.engelliler.biz/forum/teke...-ayarlari.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Allah Allah bu minderin su toplatması inanın imkansız gibi birşey. Belkide sevgili oturanboganın dediği gibi havası az vurulmuştur. Bende üç yıldır kullanıyorum ve topu topu ,ya üç yada dört kere hava ayarı yaptım ve bendede en küçük bir kızarıklık dahi olmadı. Eğer siboblar yeterinde sıkılmazsa hava kaçırmış olabilir belkide.Benki sabahtan aksama kadar sürekli oturan aktif bir kullanıcıyım. Bu minderin üzerinde günü geliyor 16 -17 saat hiç kıpırdamadan oturuyorum , buna rağmen hiç bir olumsuzluk yaşamadım. Mindere alıştırarak oturmak diye birşeyde olamaz hocam. Ver havasını otur minderine. Senin oturabileceğin o minderden daha güvenli bir yer düşünemiyorum bile.

Üye
    usluboy Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    K.Maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam tavsiyelerinizi dikkate alacam...
    saygılar...

Üye
    zekhan Avatarı

Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vallahi ne diyeyim allah sizden razı olsun ben neredeyse 800 dolara bu ürünü alacaktım. Sonra bülent yılmazla irtibattan sonra türkiyeden almaktan vaz geçtim.çok saolun türkçeye çeviriden sonra hemen arayacağım. Ben 4 senedir bu bası yarası illetiyle uğraşıyom. 6 aydır işe bile gidemiyorum.İnşallah kurtulacağım.
    Tekrar teşekkürlerimi iletiyorum. HOŞÇA KALIN.

Üye
    Brown Sequard Avatarı

Gerçek Adı
    Aşkın
    Son Giriş
    19.01-2011
    Saat
    09:12
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Emekli Sandığı'nda zaten problem yok veya SSK lı dahi olsanız bu minderleri veya muadillerini doktora reçeteye yazdırarak temin etmeniz mümkün.. Ben kendim SSK lıyım ve daha bugün dediğiniz roho nun düşük profil minderini temin ettim.. Yalnız SSK havalı oturma minderine 500 küsür YTL para ödüyor .. Üzerini kendiniz katarak alabilirsiniz... Veya bu fiyata doğrudan temin edebileceğiniz başka marka minderler alabilirsiniz.. Gerçekten biz tekerlekli sandalyede yaşayan insanlar için çok önemli bir unsur minder.. Yinede ara sıra kendinizi dinlendirin ve uzun zaman oturarak geçirmeyin hayatı )
    Bilmeyen arkadaşlarımı bilgilendirdiysem ne mutlu bana...
    Saygılar...

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Brown bu minderi almak için rapora ne yazdırdığını tam olarak yazarmısın. Yada tam olarak nasıl bir süreç izledin?

Bu arada sözkonusu firmaya attıgım mesaja hala yanıt alamadım ???

gokhan
    Misafir Üye
    gokhan Avatarı

Adi gecen siteden 2-3 sene once bir minder almistim. Bildigim kadariyla, guvenilir bir yer. Yalniz, gumrukte, hatirladigim kadariyla, asagi yukari minderin fiyati kadar bir miktar daha odemek gerekmisti; simdi nasil olur, bilmiyorum.
    Bir de, urunu gondermek icin ayri bir sirketle anlasiyorlar; bu ikinci sirkete de 50-100$ gibi bir odeme yapmak gerekiyor (emin degilim; belki daha azdir, ki gonderim secenegi sunuyor olmalilar. Ulasim suresi uzadikca gonderim ucreti azaliyordur. Tabii bir de gecen sure zarfinda spinlife baska bir posta sirketiyle anlasmis ya da urunleri dogrudan kendilerinin postaladiklari bir sisteme gecmis olabilir).

roho minder kullanmadim; havali minder istemiyorsaniz, Sunrise'in "Jay" marka urunleri de, bildigim kadariyla, gayet iyi; yine yukaridaki siteden bulunabilir (elbette, etkisi kullanana gore degisebilir. Yalniz, kullanicida ciddi bir basi yarasi tehlikesi varsa, ornegin Jay extreme degil de J2 Contoured Recline gibi bir model daha uygun olur sanirim).

Genelde, minderlerin koruyuculuk dereceleri fiyatlariyla dogru orantili! roho sozkonusu oldugunda da en etkili minderler Yuksek profil, Contour Select, Enhancer modelleri gorunuyor. Son ikisi, mindere daha iyi yerlesmeyi, daha rahat bir oturma pozisyonu, saglayarak minderde otururken hareket etmeyi kolaylastiracak bicimde tasarlanmis.

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Hala cevap alamadım. Her ne kadar sitede alışverişle ilintili müfredat ana hatlarıyla anlatılıyorsada kendileriyle direk iletişim kurmak istedim ama cevap yok. Bilemiyorum Gokhanın anlattıgı gibi ek masraflar ürünü cazip halinden cıkarır mı diye kocaman bir soru işareti var ortada.

Üye
    Brown Sequard Avatarı

Gerçek Adı
    Aşkın
    Son Giriş
    19.01-2011
    Saat
    09:12
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba... Bülent benim raporda; Kuru Hava dolaşımlı Oturma minderi kullanması uygundur yazılı... Bazıları doğrudan roho minderin adını ve modelini yazdırarak temin etmişler... Artık bulunduğun ilden problem çıkarırlarmı orasını bilemem ama daha önce verdiklerine dair ellerinde belge varsa sende alabilirsin... Ben Ankaradan temin ettim... Raporu ve gerekli sevk (aslının aynısı kaşeli) ve sağlık karnesinin fotokopisini, nüfus cüzdan suretini vs. Medikalci arkadaşa verdim onlar benim adıma işlemleri yaptılar.. Tabi daha önce vekalet vermiştim beniim adıma tüm sağlık ürünlerim ile ilgili işlemleri takip etmeleri ve gerekli havale ve fatura işlemlerini yapmalarına dair.. Sondalarımı da aynı firmadan temin ediyorum... Şimdilik bir sorun çıkmadı...
    Saygılar

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Teşekkürler dost.

Üye
    fgrsu Avatarı

Gerçek Adı
    Figen
    Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 11 sene bitti geçenlerde ben kaza geçireli,ilk olarak jay active jelli minder kullandım sonra da fransada kaldığım dönemde roho mindere geçtim ve ikisini birden kullanarak arkadaşlarımın da dediği gibi bugüne kadar hiç bir bası yarası ile karşılaşmadım bende 10 saatten fazla sandalyedeyim rehab center a sordum geçen yıl çünkü aksilik bu ya jelli olan patladı öbürüde yamanamayacak şekilde yırtıldı aynı ay içinde ,neyse ki Amerikadan bir arkadaşım gönderdi yoksa bir milyarı vermek zorunda kalacaktım gerçekten tek kelimeyle süper

Üye
    skoc Avatarı

Son Giriş
    08.08-2009
    Saat
    00:48
    Yaşadığı Yer
    ayvalık-balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Brown Sequard;

Emekli sandığı mensubuyum.Hafta sonu forumda yazıyı okuduktan hemen sonra,reha ortopedi ile irtibata geçip bu konunun doğruluğunu araştırdım.Bana oradan söylenen;Emekli Sandığı'nın 30-40 milyon gibi komik bir parayı karşıladığı.Acaba hangisi doğru,bilgisi olan arkadaş mutlaka vardır diye düşünüyorum.Bu minderden daha önce kullandım ve mükemmeliğini biliyorum.Aynen fiatınında mükemmel olduğu gibi.Saygılarımla....

Sayfa 1 / 17 1234511 ... SonSon