Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    optimus Avatarı

Son Giriş
    08.12-2010
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    minder konusunda sana katılıyorum oturan boğa bende conform marka bir minderi klavuzmedikalden aldım yüksek profil,5 siboplı,2 sboplu,tek sboplu,ve yükseklik ölçüleri olan marka bir minder 5 sendir hastalığım var 5 senedirde aldığım aynı conform marka minderimi kullanıyorum
    aslaaa vazgeçmem ondan.

Üye
    gencfb07 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2009
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok süper bişeyabi buya bende bunun yatağı var 2 tane 1i yedek elektrikli

Üye
    naimsav Avatarı

Gerçek Adı
    Naim
    Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    15:07
    Yaşadığı Yer
    Susurluk, Turkey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

roho Quadtro Select - Low Profile ise daha alçak, şu an ellerinde yok
    2007 birinci ayın 15 e kadar gelecekmiş o zamana kadar beklecem,
    benim kafamı karıştıran kimi ssk ücrettin tamamını ödüyor diye yazıyor,
    firma biz faturayı veririz sen ssk dan ne alırsan al diyor,
    kimi firma sondaları bizden alırsan minderi işini biz hallediriz diyor,
    benım doğrusu kafam karma karışık hangi firmadan alacam konusunda,
    bu konuda bilgisi olan arkadaşlar, bilgilendirlerse sevinirim..

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

)) İşte bakın size en yüksek fiattan satacaklar ve tabii siz ssk dan o bedeli geri alamayacaksınız aradaki fark cebinizden çıkacak.
    sizlerin yapması gereken en iyi şey siz birşeye karışmayacaksınız firma ssk ile muhatap lacak ve szi sadece ssk ya gidip minderinizi alacaksınız para ile muhatap olmayacaksınız.

Ben böle yaptım nepara işi gördüm ne fark verdim.
    BUnları ben hatırlamıyorumkaç kez yazdık buraya.
    size fiat farkı çıkaran firmalara güvenmeyin.

Üye
    hatice Avatarı

Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu ürünlerle okadar içli dışlı oldumki, bir medikal firması tarafından tanıtımlarda kullanılma teklifi almıştım, hatta bir ara bu medikalcilerden okadar canım yandıki medikal firması açmayı düşünmüştüm, fakat hayatımda bukadar entrikaya yer olmadığını fark edip vaz geçtim...
    Tıpki diğer sektörlerde olduğu gibi medikal sektöründede herkesin iyi olduğu ayrı bir alan var.
    Bu konuda favorilerimi yazmak istiyorum.
    Minderde kesinlikle roho diyorum, dışarda kullandığım sandalyemde roho kullanıyorum, evde fazla kalmadığım için ev sandalyemi çok önemsemedim ve farklı bir ürün aldım, hiç memnun kalmadım, en kısa zamanda onada roha alıcam.
    Sandalyede ise kesinlikle Meyra
    Kataterde ise Lorfic
    Yukardaki fiyatlar biraz eskimi? bana 630 $ gibi bir fiyat verildi, fiyat konusunda bilgisi olanlar yeni bilgi aktarırsa sevinirim.

Üye
    zekhan Avatarı

Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ssk minder ve yatak ücretlerini ödemelerini durdurmuş. Bu konuda bilgisi olan varmı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

tekerlekli sandalye kullananların kabusudur bası yaraları. Ben 10 yıldır aşağıdaki ürünü kullanırım ve çok çok çok memnunum. Ürün yurt içinde pahalı satılıyor, ama yurt dışından getirtme imkanı olan kişiler için fiyat gayet uygun.
    Bası yarasından korunmak ve kurtulmak için neredeyse % 100 çözüm:

roho Contour Select Cushion veya roho Quadtro Select

Roho Contour Med - Tekerlekli sandalye için havalı minder önerisi quadtro M - Tekerlekli sandalye için havalı minder önerisi

SPORTAID'de satış fiyatı: $332.00

Not: sportaid.com isimli site doğrudan Türkiye'ye satış yapıyor. Sanırım minder fiyatına 100 Dolar gibi bir kargo maliyeti ekleniyor.

Minderin Özellikleri:
    - Doğru hava ayarıyla (bkz), kalçada herhangi bir yara bulunmuyorsa saatlerce oturabilirsiniz (ben günde 13-15 saat oturuyorum). En küçük bir kızarıklık veya baskı oluşmuyor. Bası yarasının önlenmesinde neredeyse % 100 önleyicidir
    - Bası yarası veya riski bulunan kişiler de bu modele oturabilirler. Özellikle tam pop kemiğinin bulunduğu yerdeki boşluk, yaraya basınç olmasını önleyecektir. Elbette böylesi durumlarda çok daha özenli ve dikkatli olmak gerek, ama işte, günlerce yatağa bağlanan kişilerin bir saat bile oturması büyük rahatlık ve özgürlük getirir. Kontrollü olmak koşuluyla bu arkadaşlarımız da bu minderi kullanabilir. Yalnız mutlaka kısa süreli oturmaları ve yatağa geçtikten sonra yaranın baskıya maruz kalıp kalmadığını kontrol etmeleri gerek.
    - Bu model kişinin oturma pozisyonunu da ayarlıyor. Daha dengeli ve öne kaymayı önleyici şekilde dizayn edilmiştir. Ayrıca yukarıda da değindipim gibi, tam popo kısmındaki boşluk, en çok risk altında olan kısmın ekstra korunasına olanak sağlamaktadır.
    - Eğer çok hareketli bir zamanda kullanacaksanız, önünde bulunan valf sayesinde minderi anında sertleştirebilirsiniz. Bu da eğilirken minderin daha dik olmasını ve pozisyonunuzu daha kolay kontrol etmenizi sağlar.

Teknik Özellikler:
    - minderi alırken, minderin tekerlekli sandalyenizin içine kolayca oturacak ölçüde olmasına özen göstermelisiniz. Minderin, sandalyenizin oturma kısmının ölçülerinden 1-2 cm küçük olması idealdir.
    Örneğin benim sandalyemin ölçüsü 43x44 cm'dir. Buna göre minderimin ölçüsü: 42,54 cm x 42,54 cm (16,75" x 16,75")'dir [1" inc = 2.54 cm].
    - Ürün bir kılıf, 1 hava pompası ve bir de (işe yaramasa da) tamir kiti ile birlikte gelmektedir. Yani ekstradan pompa/kılıf sipariş etmenize gerek yok.
    - minder eğer üstüne aşırı yük binmezse ya da kesici bir şeyle patlatılmazsa 10 yıl hatta daha uzun bir süre kullanılabilir.
    - Olur ya bir şekilde patlarsa, bu işe uygun yapıştırıcılarla tamir edebilirsiniz (http://www.engelliler.biz/forum/teke...ya-yazsin.html)

Not: Minderin değişik modelleri de mevcut (bkz). Ben bundan önce Enhanger modelini kullanıyordum mesela. Ama en pratiği ve kullanışlısı bu bence.

Aklıma gelenler bunlar. Sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım...

Üye
    pisicikk Avatarı

Gerçek Adı
    Buket
    Son Giriş
    13.12-2016
    Saat
    01:25
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent yazılanları okudum roho minder için benim aklıma takılan bişey var zayıf olan 5 cm kalınlığında olan mnderi kilolu olan 10 cm kalınlığında minderi kullansın daha koruyucu olur diye bir şart varmı?Ben bu akşam arkadaşımla konuşacağım ve özelliklerini bana anlatacak 80 ve 350$ arasında fiyatları var sadece boyutunun sandalyemden 1-2 cm küçük olması gerektiğini söylemişsin bu minderi sadece tekerlekli sandalyedemi kullanmamız gerek ben evde sandalyeme hiç oturmuyorum çünkü günde 12-15 saat arası bende oturuyorum kanepemde bu minderi alırken başka nelere dikkat etmeliyim bu minderi kullanan arkadaşlar benimle tecrübelerinizi paylaşırmısınız lütfen...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

hafif olan alçak olan minderi alabilir tabii, ama ben olsam almışken yüksek olanı alırım. Yüksek olan çok daha koruyucudur.
    minderi kanepede de kullanabilirsin sanırım. Herhangi bir sorun çıkmaz diye düşünüyorum.
    Dikkat edilecek birşey yok aslında. Bu önerdiğim ürünü gönül rahatlığıyla alabilirsin..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    QuetZalCoatl Avatarı

Son Giriş
    11.11-2017
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

ben 18 senedir tekerlekli sandalye kullandım ama hiç minder kullanmadım pek ihtiyaç duymadım ama şimdi daha rahat oturmak için bi minder düşünüyorum emekli sandığına bağlıyım emekli sandığının ödediği güzel bi ürün varmı? nedense ben bunu doktorlara sorunca pek anlamıyorlar çoğu bilmiyor bile. bunun adı ne dekübit minderi filan diyorlar bi yardımcı olursan sevinirim ^^

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Yok maalesef.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

oturan boga bu minderin sertligi nasil uzerine kaydirak ile kaymak nasil kolaymi zormu... biliyorsun biraz yumusak olursa zorlasiyor benim minder eski model guneste iki dakika durdugum zaman yapisyorum resmen )
    yaraya davetiye ... senin onerdegin minder cok yumusaksa icine cokuluyorsa cok zor kullanmam ...

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

http://disabilityuk.com/products-dis...l_air_foam.htm

bu sitede cok uygun gibime geldi jelli minder acaba uygunmu bunlardan kullanan varmi...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Yumulak tabii bu minder. Ama üstüne bir kez oturdun mu tam bir koruma sağlıyor

KUZEY, o ürünü tanımıyorum, ama bana pek güvenli gelmedi.

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    koruma saglasinda bulent gerisi onemli degil nasilsa alistik engelimizle yasamaya onada alisiriz ) cok sagol pahali filan ne olursa olsun artik
    almak lazim...

Sayfa 7 / 17 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon