Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar tekrar etmek istedim. Tempur falan iyi bir minder olabilir. Ancak her tekerlekli sandalyede oturan kişinin kesinlikle ama kesinlikle roho minder almasını şiddetle tavsiye ediyorum. Yıllardır bu minderle sabah evden çıkar akşam geç saatlerde dönerim ve döndükten sonrada bilgisayarın başında saatlerce otururum. Buna rağmen en küçük bir kızarıklık dahi olmaz. doktorların her on dakikada yapın dediği push up olayını hiç mi hiç yapmıyor olmama rağmen bu böyle.

Önceki yıl arabamda kullandığım düşük profil roho minderim tamir göremeyecek şekilde zarar gördüğünden gidip 500 ytl verip başka bir minder aldım. Ancak sadece Karadenize gidip gelirken arabamda üzerine oturduğum bu minder yüzünden bası yarası açıldı. Yaklaşık iki ay yüzüstü yattım. O günden sonra tövbe ettim. Rohodan başka minder üzerine milyarlar verilse kullanmam. Kimseye de tavsiye etmem. Bugüne kadar roho minderden daha iyisini görmedim. Babamızın firması değil. Biz satmıyoruz. Satılan üründen pay da almıyoruz. Buna rağmen burdan herkese söylüyorum. tekerlekli sandalyedeyseniz roho minderi bir şekilde edinin. Bu kadar...

Üye
    zekhan Avatarı

Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARKADAŞLAR UZUN SÜREDİR YAZAMAMİŞTIM.HEPİNİZE SELAMLAR VE SAĞLIKLAR DİLİYORUM. Ben uzun süre bası yarası yüzünden çok defalar ameliyat oldum. 1 yıl jelli minder kullandım gene ameliyat oldum hiç tavsiye etmem kimseye jelli minder. Arkadaşlarımın dediği gibi en güzeli roho minder. son ameliyattan sonra roho minder aldım yüksek pirofilini 1 yıl sonra orta yükseklikle değiştim yara bere açıkken iyileşti
    . kurtuldum arkadaşlar herkese tavsiye ederim. Nasıl aldığıma gelince par-med ankara da bu firmadan aldım
    ssk ödedi. Herkese kesinlikle tavsiyem eğer tekerlekli sandalyedeyseniz kafanıza başka minderi kesinlikle sokmadan roho almanız. Sağlık ve mutlu paylaşımlar dilerim.

Üye
    naimsav Avatarı

Gerçek Adı
    Naim
    Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    15:07
    Yaşadığı Yer
    Susurluk, Turkey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Arkadaşlar, bilgileriniz ve ilginiz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.Saygılarımla

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu kullandığımız roho,comform,meyra bunlar gerçekten harika ürünler.

Bu alttaki bilgiyi comformun katoloğundan çeviri yaptırdım.
    İskemik ülserlerin iyileşmesine yardımcı olur.
    Dekübit ülseri (bası yarasını) önleme özelliğine sahiptir.
    Sürtünmeyi azaltır.
    Bölgesel veya hastanın vücut şekline –ağırlığına göre ayarlanabilir.
    Drenaj boşlukları sayesinde hastayı kuru tutar. Dayanıklı neoprene malzemesinden yapılmıştır.

Üye
    naimsav Avatarı

Gerçek Adı
    Naim
    Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Susurluk, Turkey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Arkadaşlar '' roho Quadtra Select ''oturma minderi çok ilgimi çekti
    bu mınder den kulanan arkadaşlar bu mınder hakında bılgı verirse sevinirim, başta oturanboğa, pegasus ve diğer arkadaşların ne tip minder kullandıklarınını yazarlarsa bilgi edinmiş olurum,şu an medikal ürünler durduruldu yazılmıyor ama yakında yazılır duyumu aldım ,almışken benim kulanabileceğim bir ürun olsun istiyorum, Saygılarımla...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

roho High Profile Air Cushion daha yüksek. Yerden daha fazla yükselmeye sebep oluyor. Yara riski çok olan kullanıcılar için

roho Quadtro Select - Low Profile ise daha alçak. Özellikle hareketli kullanıcılar için tercih edilebilir. Yerden bişey alması vs. daha kolay olur.

Ben enhancer modelini kullanıyorum. Çünkü öne doğru kayma riskim olabiliyor.

Aslen birbirlerinden çok da farkları yok. Ama ben enhanger modelini öneriyorum. Onda popo kemikleri için ekstra boşluk var.

Not: Ürünü 2007'den önce yazdırmaya bak abi. 2007'den sonra yeni sisteme geçilecek. Ne olacağı belli olmaz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    korayy Avatarı

Gerçek Adı
    Koray
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

perşembe günü istanbulda satan tek yer olarak bildiğim (belki başka medikalcilerde satıyordur) rehabcenter'ı aradım. artık ssk nın bu ürünü karşılamadığını söylediler. burda yazılanları okuyunca bende gaza gelmiştim kurum karşılıyorsa alıyım diye ama ssk bu ürüne hiçbir ödeme yapmıyormuş. haberiniz olsun.

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bundan 1 hafta önce ben comformun yatağını (bu minderin aynısı 80cm x 120 ebadında)yazdırdım raporunu aldım ve ssk onayladı sağlıkişlerine gitti ve ihaleye açıldı. Ama sizer için pazartesi bunu izmir sağlık işleirnden öğrenirim böle bi olumsuz genelge gönderilmişmi diye.

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: alp_alp
    .SSK dan bu minder için 590 ytl ödemeyi 5-6 ay sonra alabilidim.Çünkü kurumlar arası, iller arası uygulamalar .ok farklı belki bir çok arkadaşımız fark bile ödememiş olabilir. Benim firmaya ödedediğim miktar 980 ytl. Neredeyse yarı yarıya bir fark oluştu.En azından paramın bir bölümünü alabildiğimize sevinmekten başka bir şey yok.Aldığım minder roho enhancher modeli.
    SSK bu minderin tamammını ödüyor. Bu uygulama yaklaşık 2 yıldır devam ediyor.

Üye
    alp_alp Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    22.04-2015
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Wedo gerçekten SSK tamamını ödüyor olabilirdi fakat biz biraz aceleci olup çok fazla zaman kaybetmeğe vaktimiz olmadığı için( Yara oluşmuştu) hemen kendi paramızla alıp SSK’ nın bize ödemesini öyle bekledik. Fakat Sigorta Kurumunun ödemesi her yerde aynı sanırım 600 ytl di. O zaman bizler mindere çok para vermiş olduk galiba. Çünkü 980 ytl para ödemiştim Rehabcentere. Bursa Sigorta Kurumu ödemeyi yapıyordu ben o parayı tahsil edeseye kadar ödediğim telefon görüşmesi cabasıdır. O dönem Balıkesir Sigorta minder parasını ödemiyordu.

Naim ağabey sizin sıkıntınızı anlıyorum almışken işime en yarayacak olan minderi alayım diyosunuz haklı olarak fakat burada da belirtildiği gibi biraz aceleci olmak zorundasın çünkü 2007 olunca ne olacağını hiç kimse bilmiyor. Oturduğum minder roho Enhancer modeli benimde sana söylediğim gibi aldığım dönemden beri yaram geçtikten sonra hele ki yazın 20 saate yakın oturduğum kalkıp havalandıramadığım zamanlar oldu fakat bu minderler olmayıp bahsedilen başka bir minder olsaydı çoktan yaralarla uğraşmaya başlamıştım. Ama tabi ki sen hareket içersinde olduğun için devamlı ev içersinde bahçende eğilmen gerektiğinden benimde şahsen fikrim yüksek profilden öte düşük profil almadır. Fakat belirttiğim gibi yinede yanlış bir şey söylemek istemem..

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alp malesef roho comformdan pahalı. Şimidi kargodan yatak geldi bir arkadaşın acil ihtiyacı var diye mecburen roho getirttik. Comformla fiat farkı var, yatakta 80$ fark var.

Üye
    naimsav Avatarı

Gerçek Adı
    Naim
    Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Susurluk, Turkey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar roho oturma minderi için bir iki medikal ile tel le görüştüm
    hepsi ayrı fiat soyluyor aynı ürün için, benim için önemli olan üç beş kuruş
    fark değil ,yarın bir sonun çıkarsa ürününe sahip çıkacak durüst bir medikal den almak istiyorum, bana yakın olmasıda daha uygun olur diye
    duşunuyorum ,tekrarlıyorum durust bir medikal olması önemli,
    bana yardımcı olacak,beni bilgilendirecek arkadaşlara şimdiden
    teşekkür ederim.Saygılarımla

Üye
    korayy Avatarı

Gerçek Adı
    Koray
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

istanbul rehabcenter yüksek profil için 687 dolar + kdv, alçak profil için 657 dolar + kdv demişti. fiyat olarak bir de bunu duymuş olun. ben almadım.

Üye
    hakomako Avatarı

Son Giriş
    16.01-2007
    Saat
    21:21
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa
    Havalı olan yara riskini sıfıra indirir ve günde 15 saat sorunsuzca oturabililirsin, ama jelli minder her zaman büyük risk oluşturur.
    Mesela nasıl riskler almayı düşünüyorumda? :roll:

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Risk: Yara oluşur!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 6 / 17 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon