Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alp_alp Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    22.04-2015
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evet arkadaşlar benim de raprum fizik tedavi,ortapedi ve nöroojji uzmanlarının imzasıyla çıktı heyetten.
    Bülent (Pegasus) yazılanları daha yeni görüyorum.Ben bayağı boşlamışım ya siteyi gerçekten Açıklamaların için teşekkür ederim.SSK dan bu minder için 590 ytl ödemeyi 5-6 ay sonra alabilidim.Çünkü kurumlar arası, iller arası uygulamalar .ok farklı belki bir çok arkadaşımız fark bile ödememiş olabilir. Benim firmaya ödedediğim miktar 980 ytl. Neredeyse yarı yarıya bir fark oluştu.En azından paramın bir bölümünü alabildiğimize sevinmekten başka bir şey yok.Aldığım minder roho enhancher modeli.Bütün yaz büfede çalışmama rağmen yaklaşık hergun 15 saat minder üstündeydim ve bunun sayesinde ufacık bir kızarıklılık dahi olmadı diyebilirim.Keske diyorum bu mindere ilk zamanlar sahip olsaydım da 1 sene boyunca bası yarasıyla uğraşmasaydım..

Üye
    lady1260 Avatarı

Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    G.antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

roho YÜKSEK PROFİLLİ MİNDER
    Liste fiyatı=409.00 dolar
    Bizim fiyatımız=265.00 dolar
    Basınç dağılımını artırır.
    Darbe ve şokların getirdiği sonuçları azaltır.
    Vucudunuzun şekline uyar.
    Her zaman vucut değişikliğinize göre ayarlanır.
    4 inchlik gözeleriyle,yara hikayesi olan,basınç darbelrinden korunmak için roho yüksek profilli minder kullanılır.Bireysel kullanıcılar için eşsiz kontour ayarlamaları hava dolu dizaynı için çok amaçlı sellular için roho minder kullanılır.

Üye
    lady1260 Avatarı

Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    G.antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

roho düşük profil oturma ünitesi
    Liste fiyatı=409.00 dolar
    Bizim fiyatımız=289.00 dolar
    Basınç yaralarını önler.
    Dik pozisyonda durmanıza yardım eder.
    Fonksiyon kapasitenizi artırır.
    Stabilite problemleri,oluşmuş yaralarınız varsa dahi durumunuza göre ayarlanabilir kapasite
    Fonksiyon ihtiyaçları ve stabilite için uzun vadeli çözüm
    Fiziksel aktivite gerektiren sporlarda bile roho düşük profilli minder kullanmak idealdir.
    Açılabilir vanaları ile her durumunuza ayarlanabilir roho düşük profilli minder idealdir.

Üye
    lady1260 Avatarı

Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    G.antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

roho ENHANCER(roho güç artırıcısı)
    Liste fiyatı=415.00dolar
    Bizim fiyatımız=299.00 dolar
    Basınç yaralarını önler.
    İkincii,üçüncü ve dördüncü gözne(cell) kanalları stabiliteyi güçlendirmeyi destekler.
    Dik pozisyona yükselmeye yardım eder.
    Stabilite problemleri,öne doğru eğilme hallerinde her zaman ayarlanabilir kapasite
    Fonksiyon ihtiyaçlarında,stabilitede ve vucudun genel duruşu hakkında uzun vadeli çözümler

Üye
    lady1260 Avatarı

Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    G.antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KONTOUR SEÇENEKLİ HAVA MİNDERİ
    Liste fiyatı=415.00 dolar
    Bizim fiyatımız=299.00 dolar
    Basınç yaralarını iyileştirir ve önler.
    Her zaman aynı pozisyonda aynı destekle oturmanıza izin verir.
    Minderde otururken vucudunuzun genel durumuna göre ayarlama yapabilirsiniz.
    minder kılıfı makinada yıkanabilir.kolaylıkla temizlenebilir.
    Doku deformitelerini azaltır.Fonksiyonlarınızı artırır.

Üye
    lady1260 Avatarı

Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    G.antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

AIRLITE HAVA MİNDERİ
    Liste fiyatı=250.00 dolar
    Bizim fiyatımız=149.00 dolar
    Hava sirkulasyonu teknolojisi minderin uzun ömürlü ve konforlu olmasını sağlar.
    tekerlekli sandalyede aşşağıya doğru kaymayı önleyip stabilite sağlar.
    Ağırlık kapasitesi 250 paunt dur.
    minder kılıfı kirlenmeye dayanıklıdır.

Ya elimden geldiğince çevirmeye çalıştım.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Türkçeleştirme için çok çok teşekkürler lady1260
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    lady1260 Avatarı

Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    G.antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rica ederim.Ne demek.

Üye
    korayy Avatarı

Gerçek Adı
    Koray
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazılanların tamamını okuyamadım. siz onayladıysanız eminim iyi bir icattır bu minder şimdi bende ortalığı kızıştırıyım, 300 liraya tempurmed aldım aceleyle, fena sayılmaz heraldeki 3 aydır kullanıyorum hiç yara filan çıkmadı. gerçi ben arada bir puşap yapıyorum yapmazsam çıkarmı bilmem. rohoculara karşı cephe açıyım tutar mı bilmem

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

korayy, evden çıkarken ayaklarıma cihaz takıyorum ve bu yüzden sandalyede roho minder kullanamıyorum (çünkü cihaz roho minderi patlatabilir diye çekiniyorum). Onun için ben de dışarı çıkarken Tempur minder kullanıyorum. Nispeten iyi, ama roho minderle mukayese dahi edilemez.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    naimsav Avatarı

Gerçek Adı
    Naim
    Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    15:07
    Yaşadığı Yer
    Susurluk, Turkey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Bülent: Oturma minderleri hakkında yazdığın yazıları okudum
    ama o minderlerin sivri uçlarını görünce oturmayı bırak almaya korkuyorum, çünkü 4 yıl yatak yarası yüzünden yüzü koyu yattım,
    halla o korku ile her yattığımda 32 yıldır yüz üstü yatıyorum ,
    şu an yaram 4 yıl sonra bir kaç ameliyattan sonra kapatıldı
    ama o korku benden hale gitmedi ,ben yanlız yaşayan bir omurilik felçli
    ve aktif bir yaşamım var, sizin ve arkadaşların tecrubesinden yararlanmak istiyorum, yazılarınızı okuduktan sonra bır minder almaya
    karar verdim ,ama nasıl bir minder alayım karar veremedim
    beni bilgilendirirseniz sevinirim ,
    En içten sevgi ve saygılarımı sunarım..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Naim abi, bu konuda kafanda en küçük bir şüphe olmasın. Bu minder oturma basısını tamamen ortadan kaldıran muhteşem bir minderdir. Bundan daha iyi ve güvenli minder bugüne dek görmedim, olduğunu da sanmıyorum.

Tekrar ediim: 7 senedir her gün 15 saat oturuyorum bu mindere. 5 saatte bir TAK yapmak için 10-15 dakka yatağa geçerim, onun dışında hep minderde oturur vaziyetteyimdir. Otururken popomu havalandırmak için ellerimle havaya kalkma ihtiyacı bile hissetmem. Bırakın yara, en küçük risk bile oluşmadı bugüne dek.

Vücut ölçüsüne/tekerlekli sandalyene uygun ölçüde minder olması ve doğru hava ayarı olması koşuluyla, bu minderi kullanan birisinde yatak yarası olma ihtimali neredeyse sıfırdır.

Önceki mesajlarda yazan şekilde sağlık raporu al. Raporda mutlaka ortopedist veya fizik tedavi uzmanının imzası olsun. Bu haliyle sigortan 600 YTL civarında bir ödeme yapar sana. Bu bedel karşılığında firma minderi sana verecektir. Herhangi bir fark talep edeceklerini sanmıyorum.

roho Yüksek Profil Oturma Ünitesi modelinin sana uygun olduğunu düşünüyorum. Ölçü olarak, tekerlekli sandalyenin oturma yerinin ölçüsünü al, o ölçünün içine oturacak maksimum büyüklükte olsun alacağın minder.
    Aklına takılan her türlü soruyu buraya yaz lütfen.

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Naim bey bende comform aldım 7-8 ay oldu ve uzun süre oturabilmenin keyfini yaşamaya başladım. Önceden aklım po... da yaşamaktan sıkılmıştım.
    SSK minderi tamamiyle karşılıyor emekli snadığı 123 $ ödeme yapıyor.
    Bu minder gerçekten yaşamımıza kalite katıyor.

Bülen bi üstteki yazını okudumda, bende cihaz kullanıyorum evden çıkarkende cihazla çıkarım ve mindere öle oturuyorum kaç aydır patlama yada minderde deformasyon yaşamadım.
    Birde TEMPUR nasıl bir minder açıklamanız mümkünmü. (Jelli olanlardanmı) Eğer öleyse bende almanyadan getirtmiştim ancak uzun süreli kullanamıyordum onu. Birde jelden dolayı hep buzgibi oluyordu malum bölge

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Benim bel ve dizlerde kireçlenme var. Dizler bükülmüyor ve beldeki kireçlenme de beni öne doğru itiyor. Dolayısıyla mindere aşırı bir baskı oluyor. Bu yüzden hiç riske girmiyorum.

Dışarı çıkarken kullandığım Tempur minder jelli değil. Jelli olanlar berbat bence de. Tempur, kendine has özellikleri olan bi ürün. Uzay teknolojisinde kullanılan bişey.

op seat cushion - Tekerlekli sandalye için havalı minder önerisi
    www.tempurturkiye.com

wedo, naim abinin o ürünü senin aracılığınla sorunsuzca almasını sağlaman mümkün mü? Neler yapması gerektiğini tam anlatırsan, fazladan para isteyebilecek kişilerle de uğraşmamış olur.

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tamam bülen anladın TAMPUR minderi ist. bir arkadaşım kullannıyor evet bu minderde çok iyimiş. (Ama bana pek güvenli gelmedi biz 15 saat oturabiliyoruz ya havalılarda)

Naim abiye yardımcı olacağım ona özelden yazdım gereken her konuda destek olurum.
    (Bu arada bende kendime conform yatak yazdırdım 1 günde hallettim ve şimdi sağlık işlerinde evraklarım, bu minder meseleme benzemeyecek )

Sayfa 5 / 17 İlkİlk 12345678915 ... SonSon