Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    köylü, rehabcenter'de hangi model minder kdv dahil 600 ytl?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    köylü Avatarı

Son Giriş
    23.10-2014
    Saat
    15:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa high yada low profil tek siboplu olanlarından sormuştum bunların fiyatı 584 ytl demişlerdi zaten SSk ya da bu fiyata verdiler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu arada, geçtiğimiz aylarda minderim bir yerinden yırtıldı. Öylesi bir yerdi ki, yapıştırmak imkansızdı. Ankara'ya ilgili firmaya yolladım, yırtılan hücreyi tamamen değiştirdiler ve şimdi sapa sağlam kullanıyorum.
    Aklınızda olsun, sorunlu hücre (45 $'a) kople değiştirilebiliyor...

Bu arada, küçük delinmeler için her ne kadar minderin kendi bakım/yama kiti varsa da, ben onlarla kalıcı bir çözüme ulaşamadım. Onun yerine, bisikletçilerin lastik tamir bantlarından kullandım. Çok çok çok sağlam oluyor. Ama bu bantlar kenar/köşelerin tamiri için uygun değil; kenar/köşelere yapışmıyor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hakomako Avatarı

Son Giriş
    16.01-2007
    Saat
    21:21
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu minderde aynı değilmi fiyatı ne acaba ssklılara ücretsiz diyor
    www.sinapsgrup.com/UrunAyrinti.asp?ID=9

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Hayır hakomako, kesinlikle aynı minder değil. Bu başlıkta tanıtılan minderin içinde hava var, oysa senin sorduğun minderin içinde jel var.
    İkisi mukayese dahi edilemeyecek kadar farklıdır. Havalı olan yara riskini sıfıra indirir ve günde 15 saat sorunsuzca oturabililirsin, ama jelli minder her zaman büyük risk oluşturur.

Üye
    cemantalya Avatarı

Son Giriş
    20.10-2008
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba oturan boga
    aynı ürünün bir benzerini antalyadaki medical firmasında gördüm. Dogrusu Antalyada böyle ürünleri bulmak zor ama Egeria Medikal Bu konuda inanılmaz ilgi gösterdi. Dediğin minderi ben daha ucuza aldım bende senin gibi türkiyedeki ürünler çok pahalı şikayetçiyim ama Egeria Bu konuda fiyat konusunda gerçekte yardımcı oldu. Arkadaşlara tavsiye ederim Hiç olmazsa Antalyadakilerin istanbul veya ankara bağlı olma derdin kurtuldum. Bu ürünün aynısının Yatagı var ondan kullandınmı ?? Şimdi onu alcamda önerilere bakıyordum . Sana dediimin firmanın web adreside www.egeriamedical.com

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Alp in yazdıklarını şimdi görüyorum. Dostum ben bu ürünün belgelerini geçen yaz haziran ayı içinde İstanbul İl Sağlık müdürlüğüne verdim. Müdürlük ücretini ödemeden önce bu ürünle ilgili benden teklif istedi. Teklifin ne oldugunu sordugumda en az üç medikal firmadan bu ürünü kaç paraya temin edeceklerine dair kapalı zarf usülü teklif vermeleri gerektiğini söylediler. Bende gidip karagül iş hanından üç medikal firmadan üç resmi yazı aldım. Firmalar bu tekliflerini bir zarf içinde bana verdiler. Bu zarfları İl Sağlık müdürlüğüne verdim ve bu sayede minderin ücreti bana gönderildi. Fakat ücretin tam olarak ne kadar oldugunu bilmiyorum. Çünkü başka üç ürünün bedeli de ödendiğinden ödeme toplu olarak yapılmıştı. Ancak kesin ve net olarak 500 ytl üzerinde oldugunu biliyorum.

Benden gerekli evrakları istemişsin. Ancak böyle bir evrak yokki...Ben verdiğim rapor ve faturanın ayrıca teklif zarflarının fotokopilerini çektirmedim. Bu nedenle bunları sana yollamam imkansız. İl sağlık müdürlüğünden verdiğim bu evrakların fotokopilerini istemem ordaki karmaşayı düşününce sonuçsuz kalacak bir girişim. Ancak başvurduğun Sağlık müdürlüğüne benim adımı adresimi verebilirsin. Bunun için gerekirse telefonumu ver beni arasınlar. Eğer hala istiyorsan sana ancak bu kadar yardımcı olabilirim.

Fakat bu olayda açıkça ortaya çıkan bir durum var ki o da bu müdürlüğün Türkiye genelinde kesinlikle standart bir uygulamasının olmadıgıdır. Anlaşılan iller arasında birileri bu ödemeyi yapıp yapmamayı kendi insiyatifiyle belirliyor. Durum böyle olunca örneğin ben bu ürünü ilerde tekrar alabilecek miyim bilemiyorum. Anlaşılan bir çok konuda olduğu gibi buradada muğlaklık her yana hakim.

Dediğim gibi ben bu ürünün bedelini geçen yıl il sağlık müdürlüğünden tahsil ettim. Son derece hayati ve gerekli olan bu ürün ücretinin fazlalığına rağmen kazandırdıkları düşünüldüğünde bence devlet için bile tercih sebebi olmalıdır. Zira bası yarası için daha iyi bir alternatif olmadığı düşünüldüğünde olası ameliyat masrafları, yara iyileştirmek için kullanılan pahalı merhemler, kişinin sosyal ve iş hayatından soyutlanması gibi birçok sıkıntı göz önüne alındığında bu ürünün parası bence hiçde fazla sayılmaz.

Fakat devlet bu ürünün ücretini öderken Rehap Center gibi fırsatçılardan ziyade engellilerin bu sıkıntılı taleplerini ranta dönülştürmek için kırk takla atmayan firmaların bulunmasını sağlayacak şekilde hareket etmeli,dir.

Rehap Center zamanında son derece ucuza aldığı bu ürünleri korkunç meblağlara da satabilmiştir. Bu gibi fırsatçı ve kar delisi firmalar nedeniyle devlet ödemelerde böyle ikilemler yaşayabiliyor.

Keşke bir yolu olsada devlet peşinen bu ürünün parasını bize ödese ve bu parayla engelliler yukarda verilen linkten direkt olarak bu ürünü sipariş etse. Bu sayede fırsatçılar avucunu yalasa...Ne güzel olurdu!

Bazı 'nalını çalmak için ölü eşşek arayan' firmalar bu olaylarda en büyük sıkıntımızdır. Bizlerin ihtiyaçlarını ekonomik olarak devletin iliğini emmek adına kullanan bu firmalar yüzünden bugün işte arkadaşlarımız bu sorunları yaşamaktadır.

En fazla üç beş bin dolara aldıkları ayağa kaldıran sandalyeleri mercedes fiyatına devlete fatura edenler engellilerin en büyük düşmanıdırlar.

Yeri gelmişken bu firmalara bir iki laf edeyim dedim.

Tabi anlayana!

Üye
    cemantalya Avatarı

Son Giriş
    20.10-2008
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben özellikle firmalar konusunda çok yaşadım ne istediğim cvbı alabildim nede güven verdi ama egeria medicalde özellikle can beyden inanılmaz destek aldım bana ödeme konusunda çok yardımcı oldu fiyatları gelince şuan sandalyemden çok memnunum bana özel sandalye getirdiler sağolasınlar

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

comformyataklm1.th - Tekerlekli sandalye için havalı minder önerisi
    Resmi kurum ve S.S.K için reçete edilebilir
    CONFORM 3 PARÇALI yatak REÇETE ÖRNEĞİ
    4 parça statik yatma hücreli ve 1parça kauçuk destek üniteli kuru hava dolaşımlı anti-dekübit yatağı sürekli kullanmsaı zorunludur.

Comform yatak

Kullanım Alanı
    Dekübit (bası) yarası olan veya çıkma riski bulunan grupta kullanılır.

İlerlemiş (III & IV) iskemik ülserlerin iyileşmesine yardımcı olur.
    Dekübit ülseri (bası yarasını) önleme özelliğine sahiptir.
    Sürtünmeyi azaltır.
    Bölgesel veya hastanın vücut şekline –ağırlığına göre ayarlanabilir.
    Elektrik sistemi gerektirmez.
    Drenaj boşlukları sayesinde hastayı kuru tutar. Dayanıklı neoprene malzemesinden yapılmıştır.
    Kolay temizlenir.

clipimage002oz7 - Tekerlekli sandalye için havalı minder önerisi
    CONFORM QUADRO MİNDER REÇETE ÖRNEĞİ
    Tek subaplı dört kompartımanlı kuru hava dolaşımlı anti-dekübit minderi sürekli kullanması zorunludur.
    Resmi kurum ve S.S.K için reçete edilebilir.
    (Bu minderi 1 yıldır kullanıyorum ve gerçekten yaşamımın kalitesi arttı)

GÖKMED Sağlık Ürünleri
    1438 Soakak No: 6/A Alsancak –İZMİR
    Tel +90 232 4649962-63
    Fax +90 232 4637500
    E Mail gokmed@mail.com

BENİMLEDE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu minderi daha önceden emekli sandığı, emeklilerine ödeme yapmıyordu ancak bugün aldığımız haber çok iyi, bu minder için 123 dolar ödeme yapmaya başlamış bilgilerinize. (Tabii bu minderin tamamının fiatı değil)

Üye
    yeday Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    Hatay/Antakya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Milli Eğitim minder parasını karşılıyor mu? Bu konuda bilgisi olan var mı?

Üye
    hdaglar Avatarı

Gerçek Adı
    hanlar
    Son Giriş
    03.09-2017
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    hakkari
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturma minderinin parasını bağkur da almak için bir ortapedi dotorda recete almak yeterlimi yoksa heyet raporu almakmı gerekir benim aldığım roho dır bilgilenrseniz seinirim selamlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Küçük heyet raporu gerekli sanırım.
    Hangi branş uzmanlarının imzasının olması gerektiğini alan arkadaşlar yazarsa bizler de öğrenmiş oluruz..?

Üye
    CinCin Avatarı

Gerçek Adı
    Gülçin
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaklaşık bir yıl önce almıştım roho minderi...Ortopedi dr u yazmış heyet den çıkarmıştım raporu...

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar ortopedi , nöroloji ve fiziktedavi uzmanları yazabilir.
    Heyet raporuda gerekli.

Sayfa 4 / 17 İlkİlk 1234567814 ... SonSon