Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    karakaya, Mekeli Sandığı'nda çalışanların -ve bakmakla yükümlü oldukları kişilerin-, bu minderden alabileceğini yukarıda firma yetkilisi Orkun bey beyan etmiştir.
    Sanırım şöyle bir durum söz konusudur: Kurumlar, ürünü vermemek içn ellerinden gelen zorluğu çıkarmaya karar vermişler!
    Konuyla ilgili olarak, Orkun beyi (0312 468 31 36 - 0542 666 16 14) arayıp, gerekli bilgiyi almayı dener misiniz lütfen. Bizimle de paylaşırsanız sevinirim.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alp_alp Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    22.04-2015
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bu konuya biraz değinmek istiyorum.Bir SSK lı olarak raporumda 1 (BİR)ADET HAVALI MİNDER KULLANMASI UYGUNDUR ibaresi bulunuyor.roho minderi alalı yaklaşık 4 ay oldu Balıkesir Sosyal Sigorta kurumu bu ürün için 980 milyonu ödemediğini söyledi ve bizde 4 ay evvel faturayı iadeli tahahütlü Bursa Sosyal Sigortalar kurumuna yolladık.Başta ürünü ölüm yada iyileşme halinde geri vereceğimizi yakın zamanda da 650 milyonunu ödeyeceklerini söylediler.Bizde bekliyoruz ödemeyi yapıp yapmayacaklarını yada yaparlarsa ne kadarını ödeyeceklerini.Sanırım uygulamalar ilden ile farklılık gösteriyor..

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SSK güvencesi olanlar bu ürünü hiçbir ödeme yapmaksızın alabiliyor.
    Ben tüm işlemlerimi tamamladım ve beklemedeyim. Kurum ihaleye açacak ve mindere kavuşacağım.
    Bu iş için kurum hastahanesinden heyet raporu gerekli artık sonrasını ilinizdeki sağlık işlerinle hallediyorsunuz.

Eğer spinlife sitesinden isterseniz uygun raporunuz olursa gümrük ve KDV ödenmiyor.

Üye
    murat07ant Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bülent ssk hala veriyormu bir de raporda nasıl bir ibare olmalı bizim doktorlar bilmez de

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa
    ... günde 10-15 saat boyunca hiç kalkmamacasına ve en küçük bir manevra yapmamacasına oturuyorum.
    Bizi bekleyen bir tehlike daha var: :evil:

roho minderin pazarlama ve satışının yapıldığı Ankara/Özege Medikal'in satış temsilcisi arkadaşla olan yazışmalarımdan alıntı yapmak isterim:

... ayakta dik pozisyonlandırma cihazlarından bahsetmek isterim. Eğer kurumunuz SSK veya Emekli sandığı ise bu ürünü size rapor örneği göndererek rapor çıkartarak alabiliriz. Böylelikle mindere gerek kalmayabilir. Neden?

Çünkü minder yara oluşumunu engelleyen bir ürün. Ayakta dik pozisyonlandırma cihazı ise;

1. Sizin ayakta dik durmanızı sağlayarak idrar kesesinde biriken idrarın hareket etmesini sağlar ve idrarın birikmesine bağlı olarak meydana gelebilecek enfeksiyon durumunu da ortadan kaldırır.

2. İç organlar oturmaya bağlı olarak deformasyona uğrar. Ama siz bu cihazla belirli aralıklarla ayağa kalkarsanız bu deformasyonu engellemiş olursunuz. Böylelikle organlarınız da aktivitelerini rahatlıkla yapar.

3. Yara oluşumu sivri kemiklerin kılcal damarlara yapmış olduğu basınç sonucu kılcal damarların ve buna bağlı olarak o nokta da bulunan dokunun beslenmemesine sebep olur. Bu da yara oluşumu demektir. Fakat bu cihazla belirli aralıklarla ayağa kalkıp belirli bir süre durduğunuzda basıncı dağıtmış olursunuz ve böylelikle mindere de gerek kalmaz. Ayrıca bedeninizi bu şekilde hareket ettirerek psikolojik olarak da rahatlama imkanına kavuşursunuz.

4. Evde veya alışverişte üst raflardan kitap, yiyecek veya içecek alırken kimseye ihtiyaç duymadan alabilir veya yerine koyabilirsiniz.

Bu 4 önemli hususa biraz önce de belirtiyim gibi SSK veya Emekli sandığına bağlı iseniz herhangi bir ücret ödemeden kavuşabilirsiniz.
    İkinci maddedeki "belirli aralıklar" ise:
    Rahatsızlıkları engellemek için, 2 saat'te bir ilk önce 5 daha sonra zamanla 10-15 dakika kadar ayakta durmanız yeterli.
    imiş. Bu durumda "dünyanın 1. harikası" unvanını da bu alet alıyor sanırım.

Sitenin linkini de vereyim:
    http://www.rehabcenter.com.tr/tr/index.htm

Üye
    zekhan Avatarı

Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, ben bası yarasından 15 kere ameliyot oldum. Bülent beyin durumu yani 15 saat minderde oturunca yara yapmaması sanırım onun kemik yapısıyla ilgili. Kesinlikle herkeste aynı durum söz konusu olamamz. Bazı kişilerin kemiklerinde sivrilme olmuş olabilir. Ben bası yarasına neden olan kemikleri bile törpülendi dediler doktorlar en son ameliyatımı 8 ay önce ege üniversitesinde oldum. 1 ay önce gene yara açıldı nedeni sadece 8 saat oturmam işe gidiyorum çalışıyorum mecbur oturmam gerek.
    Şimdi minder konusuna değineyim evet ssk minderi ödüyormuş ben us sağlıktan rapor karşılığı hem mindere hemde dik pozisyonlandırma cihazına yeşilyurt atatürk araştırma hastahanesi(izmir) den iki ürün içinde heyet raporu aldım hele dik pozisyonlandırma cihazı ilk raporunu benim aldığımı bir örneği olmadığı için çok çaba harcadım rapor alıken.
    Fakat minderi aldım oda teminat olarak senet bile vererek. Dik pozisyonlandırma cihazını hala alamadım. ocak ayında anca alabilecekmişim. Nedenini soruncada ssk. ve geçiş süreci ve hükümetin aldığı tasarruf tedbirleri denildi. Demem oki herkesin bünye ve anatomik yapısı farklı bende yara yapmayan bir ürün başkasında da yapmaz siye bir garantiyi kimse veremez.
    Saygı ve sevgilerimle. Cihazı alınca size haber vereceğim yakında ssk lılardan bu dik pozisyonlandırma cihazını alan varsa lütfen yazsın teşekkürler.

Üye
    fgrsu Avatarı

Gerçek Adı
    Figen
    Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu minderler satılırken kendi pompalarını da veriyorlar ama olurya ebay tarzı bir yerden 2.el aldınız çok hafif bir pompa ile şişirebilirsiniz
    bu arada ebay da sürekli, uygun fiyata minderler oluyor paypal sistemini biliyor ve güveniyorsanız direk alın yada hangi ülkede tanıdığınız varsa getirtin sürekli bakın her hafta değişik uygun fiyatlı roho minderler var
    bu arada ben jelli minderleri de tavsiye ederim ilk 5 sene jay active nin jelli minderlerini kullandım ben sonra roho kullandım 3-4 tane şimdi bir arkadaşımın gönderdiği jelli minderi kullanıyorum yine

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: zekhan
    Merhaba arkadaşlar, ben bası yarasından 15 kere ameliyot oldum. Bülent beyin durumu yani 15 saat minderde oturunca yara yapmaması sanırım onun kemik yapısıyla ilgili. Kesinlikle herkeste aynı durum söz konusu olamamz. Bazı kişilerin kemiklerinde sivrilme olmuş olabilir. Ben bası yarasına neden olan kemikleri bile törpülendi dediler doktorlar en son ameliyatımı 8 ay önce ege üniversitesinde oldum. 1 ay önce gene yara açıldı nedeni sadece 8 saat oturmam işe gidiyorum çalışıyorum mecbur oturmam gerek.
    Dostum, ben hala ve ısrarla, kemik yapın ne olursa olsun, eğer varolan bir yara ve açık bir risk yoksa, roho minder kullanıldığında, yara oluşmasının imkansız olduğunu iddia ediyorum.
    Kemik yapısı ile doğrudan bir bağlantı kurmuyorum, çünkü minderin hava ayarı doğru yapıldığında, zaten poponuz havada kalıyor. Eğer bu ayarı tutturamaz ve kalça kemiğinizin yere değmesine izin verirseniz, o zaman elbette yara riski oluşur.
    Ayrıca, eğer kendinizi riskli bir durumda hissediyorsanız, roho'nun, yüksek frofilli ürünlerinden birini almalısınız:

Contour Select Air Cushion:
    5093 - Tekerlekli sandalye için havalı minder önerisi

roho Yüksek Profil Oturma Ünitesi:
    2691 - Tekerlekli sandalye için havalı minder önerisi
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bundan 5 ay önce hava dolaşımlı minder icin tüm işlemlerimi hallettim. Heyet raporu falan. İzmir sağlık işlerine tüm belgelerim gitti, oradanda Ankaraya sağlık işlerine olur istenmesi icin tüm evraklar gönderilmiş, tam 4 aydır Ankaradan olur yazısı gelmedi. İzmir sağlık işeri ve ben hala beklemedeyiz.
    Bu arada formlarada bir site adresi yayınlanmıştı ABD de bir site, oraya minder ile ilgili mail attım 1,5 saat sonra yanıtı geldi. Sağlık işleri ABD de olsa daha cabuk halledermiydim işimi diye düşünüyorum.
    Bu işimi nasıl cözebilirim bilgisi olan varmı?

Üye
    alp_alp Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    22.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar roho minderi sizlere de bahsettiğim gibi 5 ay önce temin etmiştim ve raporumu da Bursa Sağlık Kurumuna yollamıştım fakat orası bir sonuca ulaşamadı yani ödemeyi yapamadılar bu ürünün sigorta tarafından karşılandığını söylememize rağmen o kadar bir süredir bir sonuç alamadık.Bizden istenen sigortadan alındığına dair bir örnek bizde bir dilekçe yazarak o örneği de onlara sunup bu mağduriyetimizi gidermek istiyoruz.Sizden ricam bu minderin parasını alan arkadaşın ne şekilde aldığı raporu bir örneğini bana ulaştırması sanırım çözümünü bu şekilde bulacağız..

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

bu kouda bende ssk kurumuyla görüştüm ssk kurumundan bir yetkili bunu karşılamıyor dedi
    ben bunun sadece bizim şehirde olduğunumu sordum tabi cevap veremedi yetkili; kardeş bu memlekette yasalar her şehir için ayrı ayrı mı işliyor anlamadım gitti :idea:

Üye
    alp_alp Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    22.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar hiç mi kimse SSK dan roho minder almadı yada bu forma mı yanlış yazdı ,ben mi yanlış anladım...

Üye
    zekhan Avatarı

Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar roho minderi alan ssk lı lar var örnek raporları rehap centır den ankaradan temin edebilirsiniz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ahmetyildiz
    Bulent dostum peki senin sandalye inç olarak kac yani 16*16 mi?
    yani alirken kac diye aldın yada kutusunda yazilani hatirliyor musun...
    Ben ona gore hesap yapacagim da...
    Ahmetçim, eski ve halen kullandığım minderde bu bahsettiğin ölçüler yazmıyordu. Geçenlerde, Amerika'da yaşayan bir akrabam aracılığıyla www.spinlife.com sitesinden roho'nun Enhancer model minderini getirttim (Türkiye'ye gelirken getirdi). Gelen minderin ölçüleri şöyle:

minder modeli: Enhancer
    minder ölçüsü: 16,75" * 16,75" (42,54 cm * 42,54 cm)
    minder kılıfı modeli: UC99
    minder kılıfı ölçüsü: 17,30" * 16,90" ( 43,94 cm * 42,93 cm)

Not: Mider ölçüsü sandalye ölçüsünden 1 cm küçük. Böylece minder sandalyemin içine tam olarak oturuyor.
    Not: 1 Inch = 25,4 mm

Üye
    köylü Avatarı

Son Giriş
    23.10-2014
    Saat
    15:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar ben 2 hafta önce SSk dan roho minderi aldım biraz meşakatlı bir iş oldu belki telefon faturam minder fiyatına geldi ama aldım. sistem vermesine veririz ama uğraştırrıp bıktırırız zaten alacak mecalleri kalmaz üzerine kurgulu olduğundan en kolayı ankaradan rapor almak ve rehabcenterla bağlantıya geçmek ist bilmiyorum ama diger illerden arkadaşlar raporu alsınlar sonra rapordakia minder açıklaması rohoyu anlatırsa sorun yaşamazlar ben havalı minder dedim ama müdahale etmeseydim bana minder yerine başka bişey verirlerdi. eger mümkünse rapor açıklamasına rohoyu veya ne istiyorsanız onu açıklayacak yoruma açık olmayacak bir detay girdirin. örnek SSk dan sandalye alacagız kurul toplanmış aldılar içeri ne istiyon dediler sandalye dedim oturdugun nedir oda sandalye dedim ama hemen ekledim bu eskidi kırık ekledim o sırada genç doktor sarışın bayan doktorla akşamı konuşuyor ne yapacaklarını yani yemekte ben derdime onlar derdine yanmakta. diyorum bana yanları çıkan.tamam diyor. katlansında diyorum. onada tamam. artık biraz hafif olsun diyorum kadını bırakıp bana dönüyor genç çapkın olmaz bizim ona yetkimiz yok yani yetkisi 25 kiloluk eşşek ölüsü verme yetkisi var elemanın... yani arkadaşlar sizin için yorulacak biri varsa SSk vermemek için diretiyor ama alıyorsunuz. yoksa uğraşacak yolyordam bileniniz yoksa varsada paranız KDV dahil 600 YTL rehabcenterda. sandalye gelince arkadaşlar 120 ytllik bir sandalye vereceklerdi 5 yıl kullanmam için almadım alıpta başıma bela etmek istemedim yetkisi ancak bunu verebilecek doktorların bulunduğu kurumun layık gördügü demir yığınını...

.

Sayfa 3 / 17 İlkİlk 123456713 ... SonSon