Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar, roho minderler maaleesef çok sık patlıyor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ahmetyildiz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Sorun: Sandalyemin oturma kısmı genişliğini ve derinliğini öğrenmek..

Arkadaslar bilgisi olan yada cetveli olan bir arkadas sandalyesini olçebilir mi? Sadece minderin altındaki bez kısmını ölçerse bir arkadas ben de ona gore hesap edebilirim...

Ya simdi ben benmim tekerlekli sandalyeye sunger cushion almayı düşünüyorum ama sandalyenin ölçüsünü unuttum iyi mi?

Ben de cetveli aldım elime ölçtum
    genişlik: 44,7 cm
    derinlik: 39.8 cm cıktı

sonra bunları ince cevirdim

genişlik: 17.59 inch
    derinlik: 15.67 inch

ama benim aletten boyle olcude urun yok ki kafam karıştı bunlar nasıl ölçüyo ya ben bide mühendisim ölçmede bir hata yok şaşırdım...

ama benim aletten boyle olcude urun yok ki kafam karıştı bunlar nasıl ölçüyo ya ben bide mühendisim ölçmede bir hata yok şaşırdım...

acaba bu urunu alsam olur mu...
    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...ayphotohosting

Bir de bu resimde
    http://i20.ebayimg.com/03/i/04/2a/8d/aa_1_b.JPG

Bir sandalyenin ölçüsü bir de minder ölçüsü var...

Son olarak sizin minderin yanlarda boşluk kaliyor mu??
    Yani boşluk kalıyorsa sen kanepeden sandalyene geçerken bu durum sizi ne yönde etkiliyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Benim sandalyem, (mezurayla ölçtüğümde) 43*43 cm.
    Minderim de hemen hemen aynı; bilemediniz yarım cm küçük.
    Sandalyeden transfer olurken (kendi başıma transfer olamasam da) bi sorun olacağını sanmam.

NOT: BU ÜRÜNÜ SSK ve EMEKLİ SANDIĞI KARŞILIYOR. RAPORDA UYGUN BİR İFADE OLMASI YETERLİ... KURUMLAR BU ÜRÜN İÇİN 870 YTL. ÖDÜYORLARMIŞ. FİRMANIN NORMAL SATIŞI 1000 YTL OLMASINA KARŞILIK, SOSYAL GÜVENCE İLE ALANLARDAN FARK TALEP ETMİYORLARMIŞ. Bilgilerinize
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hatice Avatarı

Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sıcak havada minder şişiyor bende bunu farkettim. Hava boşalmalarında büyük sorun yaşardım, işyerinde inerdi bazen, tansiyonum düşerdi düz zeminden dolayı, belim ağrırdı ve yara riski cabası, eve gelene kadar idare ederdim, sonra anladımki ağızla üfleyerekte şişirebiliyormuşuz bilmiyorum bir sakıncası varmı?

Üye
    ahmetyildiz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Bulent dostum peki senin sandalye inç olarak kac yani 16*16 mi?
    yani alirken kac diye aldın yada kutusunda yazilani hatirliyor musun...
    Ben ona gore hesap yapacagim da...

Bir de saol benim saglik guvencem yok saol duşunmussun dostum. o yuzden parayla alacagim amerikdan bir tanidik gelecek ben de hazir geliyorken aldiririm diye dusunuyorum...

Cevabini bekliyorum...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Ahmetçim, inc karşılığını bilmiyorum; sandalyenin üzerinde yazmıyor ve faturasını da bulamadım.

Üye
    köylü Avatarı

Son Giriş
    23.10-2014
    Saat
    15:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ahmetyildiz arkadaşım

1 inch=2,54 cm

yani 43 cm /2.54=16,92 inch oluyor.

Bülent arkadaşın verdigine göre sandalyesi 16.92*16.92 inch

Üye
    ahmetyildiz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de cetveli aldım elime ölçtum
    genişlik: 44,7 cm
    derinlik: 39.8 cm cıktı

sonra bunları ince cevirdim

genişlik: 17.59 inch
    derinlik: 15.67 inch

Ancak Benim sandalyenin
    Seat width GENİŞLİK in 16", 17", 18" or 20"
    Seat depth DERİNLİK in 16" or 18

Bu durumda benim sandalye?

GENİŞLİKxDERİNLİK= 17x16 mi? yoksa 18x16 inch mi??
    Çünkü eğer bu seçim yanliş olursa hatalı satın almış olacagim değiştirme de olamiyacak ,,,,

Bulent arkadasiminki evet
    43 cm /2.54=16,93 inch oluyor. yani
    Gerçi mezura ile cetvelde biraz fark olabilir
    GENİŞLİKxDERİNLİK= 17x17 inch...

Bulent sen yastığının ölçüsünü biliyor musun?
    Bi yazarsan çok iyi olur...

Üye
    guldamlasi Avatarı

Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    23:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben daha önce bu minderi görmüştüm bir iki kişide ve hemen bir medikale gidip fiyat öğrenmiştim bana o zaman 1 buçuk milyar civarında fiyat söylenmişti ve tabiki vazgeçtim ben almaktan sonradan üstünde 1buçuk santim kadar silikon olan bir minder edindim gerçekten ondanda memnun num ben, havalı minder kadar olmazsada yara oluşmalarını önlüyor gerçekten.
    ama yurt dışında tanıdıkları olanlar bunu onlar vasıtasıyla getirtmeleri daha uygun bence
    ya bu minderler bizim için bukadar hayati önem taşırken neden bu kadar pahalı oluyorlar nedeni ithal olmasımı?
    peki türkiye bunu yapamıyormu?
    yada hükümet bu bizim için yeni çıkacak yasada bu yurtdışından gelen ürünler için birşey yapmıyormu?
    çünkü yaşayan bilir ben en son 1yıl önce yaradan ameliyat oldum 1 ay yüz üstü nekaat dönemi ameliyat tanda zor ben taburcu olduktan sonra bile her gece rüyamda vücudumun her yerinde yaraların çıktığını ve amleyat masasında olduğumu görüyordum ,biraz uzun oturmak sorunda kalınca ödüm kopuyor yara çıkacak diye
    bence butür ürünlerin bu kadar pahalı olması haksızlık

Üye
    Gelibolu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili OturanBoğa,
    Bu ürünü Emekli Sandığının vermesi notu sanıyorum yanlış. Firmayla konuşmamda böyle bir şeyin olmadığını öğrendim.
    En azından bir daha danışsanız da boşuna ümitlenilmese...
    Selamlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Ben firma yetkilileri ile birebir görüşmüş ve o ibareyi koymuştum.
    Ya bana yanlış bilgi verdiler ya da size.
    Bilmiyorum...

Üye
    aksu Avatarı

Son Giriş
    17.07-2016
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir ortopedik engelli olarak araba minderlerinin, bizler için ne kadar hayati bir önem taşıdığını çok iyi bilirim. Ama bu güne kadar böyle bir minderim hiç olmadı. roho minderleriyle ilgili yazınızı da daha bugün okudum.

Ben bu güne kadar hep normal minder kullandım. Bası yaram falan yok.Ama sürekli üzerinde oturmaktan minderim iki günde inceliyor ve çok rahatsızlık veriyor. Bütün gün sert bir zemin üzerinde oturmakla, benim minderimin üzerinde oturmak arasaında hiçbir fark kalmıyor.

Açıkçası yazınızı okuyunca çok sevindim. Bende böyle bir mindere sahip olmak istedim. Ve hemen medikal ürünler satan bir kaç telefon numarası buldum. Hemen arayıp, emekli sandığı mensubu olduğumu ve bu minderi temin edebilmek için ne gibi belgelerle kendilerine gelmem gerektiğini sordum. Aldığım cevap malesef olumsuzdu. Bana verilen cevap, emekli sandığının bu minderlerin parasını ödemediği. Sonra tekrar size dönüp yazılarınızı tekrar takrar okudum.Emekli sandığının bu ödemeyi yaptığı konusunda çok kesin konuşuyorsunuz. Ben Bursa bölgesinde yaşıyorum. Acaba aramızda bursa böşgesinden bu minderleri temin eden arkadaşlarımız var mı? Varsa, bana medikalci adı verebilirler mi? :roll:

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Birinci ağızdan bilgi:
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: orkuntaskin
    SSK şu anda minderler için ödeme yapıyor. Maalesef emekli sandığı mensupları için ( eğer hala bir resmi kurumda çalışmıyorsa ) bu geçerli değil. Resmi kurumlarda çalışmayan, hasta ve yakınlarına ödeme yapılmıyor.
    Sorularınız için bana ulaşabilirsiniz,
    0312 468 31 36
    0542 666 16 14

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: karakaya
    SAYIN BÜLENT BEY,SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ RAPORUMA ''kuru hava dolaşımlı roho oturma minderi kullanması uygundur''YAZDIRDIM.ANCAK REHABCENTER İLE MİNDER İÇİN GÖRÜŞTÜM.BU RAPORUN DOĞRU OLMADIĞINI VE EMEKLİ SANDIĞININ BU RAPORA ÖDEME YAPMAYACAĞI SÖYLENİYOR.ŞİMDİ BEN 1 GÜN HASTANEDE BOŞUNA MI UĞRAŞTIM.LÜTFEN BU KONUDA YARDIMCI OLUNUZ.CEVABINIZI BEKLİYORUM.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Pegasus
    Sevgili arkadas raporuma yazdırdıgım aynı ibare ile ben roho minderin fatura bedelini istanbul il saglık müdürlüğünden tahsil ettim.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tsm
    Raporumu aynı ibare yazılı olacak şekilde bende yazdım ve 23-09-2005 tarihi itibari ile ssk kurumuna başvurdum ve bana ödeme yapılamayacağını belirttiler.Şayet ödemesi yapılan birisi varsa o şahsın ssk bilgilerini istiyorlar ve ona istinaden ödeme konusunu görüşebiliriz diyorlar.bende anlamadım bu karmaşayı.

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sayın bülent bey,ben daha önce size babamın öğretmen olduğunu ve minderi nasıl alacağımı sordum.sizde bana rapora gerekli ibareyi yazdırırsam minderi alabileceğimi söylemiştiniz.ben de gittim ve raporu aldım.şimdi bana bu raporun olmayacağını söylüyorlar.herzamanki gibi problem çıktı.arkadaşlar aydınlatıcı bir bilği istiyorum.ben boşuna mı rapor aldım?

Sayfa 2 / 17 İlkİlk 12345612 ... SonSon