Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cekirdek Avatarı

Son Giriş
    12.06-2015
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Spinlife hala yayında ama artık Türkiye'ye göndermiyor olabilir.
    Sportaid gönderiyor, ki iyi bir sitedir; bir kez az miktarda (10-15 tane) sonda sipariş etmem gerekmişti, sondalar kapıya kadar sorunsuz gelmişti (minderde gümrüğe gitmek gerekir mi, bilmiyorum). Geçen hafta sordum, bir minderin en hızlı gönderimle (UPS Express, 4-5 iş günü) posta ücreti 100 dolar civarıymış (fiyatı öğrendim ama siparişi tamamlamadım). Daha uzun süreyle daha ucuzdur.

(ek: Allegro Medikal (zaten tavsiye edilecek bir yer değil), livewellmedical, southwestmedical göndermiyor diye biliyorum.

Bike-on da iyi bir site diye biliyorum. Diğerleri hakkında fikrim yok)

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

spinlife.com açamıyorum ben son aylarda

Üye
    cekirdek Avatarı

Son Giriş
    12.06-2015
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

türkiye'den erişimi kapatmış olabilirler mi? ktunnel vs. gibi proxy sitelerinden açılıyor.

bu arada Rehabmart'ın da uluslararası gönderimi var görünüyor. Nasıl bir yer bilmiyorum, fena görünmüyor; uluslararası gönderim ücreti için bize yazıp posta ücretini öğrenin demişler.
    (Star Cushions modellerinin fiyatları orada 279-310 dolar arasında. Sportaid'de onlar yok, o yüzden işe yarayabilir. Gerçi minderin kendisi iyi mi bilmiyorum ama forumda adı geçiyor ve bizde 3 katı gibi bir fiyata satılıyor diye...)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Yurt dışından site bilgileri için teşekkürler cekirdek.

spinlife.com'un ktunnel ile açılması da enteresanmış! Ben anonymouse.org^dan denemiş, giremeyince de yayından kalktığını düşünmüştüm!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    blake Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben chrome kullanıyorum ve girebiliyorum spinlife a.

amerika birleşik devletlerinde bildiğiniz başka site var mı?

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: korayy Mesajı Gör
    perşembe günü istanbulda satan tek yer olarak bildiğim (belki başka medikalcilerde satıyordur) rehabcenter'ı aradım. artık ssk nın bu ürünü karşılamadığını söylediler. burda yazılanları okuyunca bende gaza gelmiştim kurum karşılıyorsa alıyım diye ama ssk bu ürüne hiçbir ödeme yapmıyormuş. haberiniz olsun.
    netten baktım rehabcenter ankarada. siz başka bir yerden mi bahsediyorsunuz?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Evet, Rehabcenter Ankara'da: REHABCENTER // www.rehabcenter.com.tr

Üye
    blueshadow Avatarı

Son Giriş
    15.06-2013
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kesınlıkle engellı olanların ve gunluk hayatta 8 12 saat oturur pozısyonda kalan arkadsların kullanması gereken bır mınder 700 tl ıcın cok denılebılır ama gunluk hayattakı kan akısı ve bası yaralanmasını engellemek ıcın bırıncısı sınıf uretım ben kullanıyorum havası ayarlanabılır tek kelımeyle muhtesem bısı

Üye
    arda_ben Avatarı

Gerçek Adı
    Arda
    Son Giriş
    04.05-2017
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    yüreğimin götürdüğü yerdeyim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bazı sorularım olacak;
    1) bu minderin enhancer modeli ile arasındaki fark nedir?
    2) minderin ortasında bulunan alçak kısma mı oturuluyor yoksa yüksek olan yere mi?
    3) tekerlekli sandalyeye alçak minder koyduğunuzda adeta sandalyenin içine gömülüyorsunuz. bu minderlerin yüksek olanı yok mu?
    sorularıma cevap yazarsanız sevinirim.

Üye
    SAMET/ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    24.04-2015
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yurt dışında bile 332$ çok fazlaymış kocaman şişme yataklar bile 100tl falan, bunun da mantığı aynıyken bu fiyat abartılmış tek kelimeyle.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Arda,

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    roho Contour Select'i öneririm. Çünkü şu özellikler Enhancer modelinde bulunmuyor: İstenildiği zaman öndeki valf açıp kapatılarak minderdeki hava akışını 4 ayrı bölgeye sıkıştırmak mümkün. Bu 4 konuda avantaj sağlıyor:

1- Dört bölümden birinde yara varsa ya da risk fazla ise, o bölüm diğer 3 bölümden daha az hava ile doldurulur ve böylece o bölgeye uygulanan bası azaltılabilir
    2- Minderin bir yeri patladığında, diğer 3 alandaki hava sayesinde patlak alana denk gelen kısım yara riskine maruz kalmamış olur
    3- Valf açık olduğunda minder daha yumuşak ve konforlu oluyor. Ama özellikle hareketli bir gün geçirilecekse, sağa sola eğilip kalkılacaksa, spor yapılacaksa mesela, o zaman valfi kapatmak (yani havayı 4 ayrı alana hapsetmek), denge açısından avantaj sağladığı gibi, bir tarafa abanıldığında o yandaki havanın boşalmasından doğacak risk de bertaraf edilmiş oluyor.
    4- Yine üçüncü maddedeki mantık gereği, sandalyeden koltuğa-yatağa vb. transfer esnasında minderin 4 ayrı alana eşit dağılmış havayla dolu olması, geçiş esnasında minderin havasının sürekli dolu ve dengeli halde olması, geçişte hem minderin hasar görmesini önlüyor hem de bizim yan popomuzun sürtünmelerden korunmasını sağlıyor.

StarLock mindere dair tüm deneyimlerimi şu başlığa yazmıştım: http://www.engelliler.biz/forum/teke...-starlock.html
    Daha sonra bir deneyimim olmadığı için, ekleyecek bir şeyim yok.
    2- Minderin tümüne oturuluyor, ama oradaki boşluk kişinin mindere gömülmesine neden oluyor (bazı arkadaşlarda bu durum bel ağrısı yapıyor). roho Contour Select modelin arka-ortasındaki hücreler daha kısa. Bu, öne-arkaya, sağa-sola kayan kullanıcıların bu kaymasını önlemeye yarar. Eğer bu tür bir kasılma/kaykılma yoksa, roho Contour Select modeli değil roho Quadtro Select modeli tavsiye ederim.

3- roho Contour Select de roho Quadtro Select yüksek profilli ürünlerdir. Kısa olanlar Low Profile diye geçer.

Samet, Balonun da içi hava dolu, ama üstüne oturmuyoruz

Üye
    blake Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arda,

2- enhancer modelde Minderin tümüne oturuluyor, ama oradaki boşluk kişinin mindere gömülmesine neden oluyor (bazı arkadaşlarda bu durum bel ağrısı yapıyor)
    bu doğru, aynen gediğin gibi oluyor. özellikle simetrik oturamıyorsan..

roho Contour Select'i öneririm. Çünkü şu özellikler Enhancer modelinde bulunmuyor: İstenildiği zaman öndeki valf açıp kapatılarak minderdeki hava akışını 4 ayrı bölgeye sıkıştırmak mümkün.
    bunu bilmiyordum enhancer aldım, yanıldım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hay allah! roho Quadtro Select modelini alsaydın keşke...

Bence elindeki minderi hiç kullanmadan birine sat ve yenisini al. Zaten oturma pozisyonu açısından sorun yaşıyorsun, bir de hatalı minder kullanımı bunu zorlamasın.

Üye
    yigit67 Avatarı

Gerçek Adı
    Yiğit
    Son Giriş
    12.04-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ucuz roho kılıfı bulacağımız bir yer yok mu acaba....

Üye
    SAMET/ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    24.04-2015
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Balonun da içi hava dolu olabilir ama en azından bir minder benim için çok fazla pahalı geldi.

Sayfa 15 / 17 İlkİlk ... 511121314151617 SonSon