Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben ısrarla bu modeli öneriyorum malum... Dün iki arkadaşım bu minderde oturduklarında rahatsız olduklarını söyledi. Pozisyon açısından (ortası boş ya bu modelin) rahat edememişler ve düz olan (ROHO Quadtro Select Low/High Profile veya ROHO High Profile) modeli daha sağlıklı bulmuşlar.

Ben 10 yıldır contour-select modelini kullanıyorum ve aşırı aşırı aşırı rahatım/memnunum. Her ne kadar ilk kez böyle bir şikayet duymuş olsam da, burada yazmak istedim...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    murat07ant Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bende oturaboğanın tavsiyesine uyarak onun kullandığı minderden getirdim bundan 4 ay önce ve çok menunum tavsiyede ediyorum boşluk olduğundan bası yapmıyor
    ha çok şişirirsenin biraz zorluyor ama az şişirilmiş minder çok rahat tek kusuru bir kulanan bir daha başka minder kullanamıyor

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

ben de roho'nun high profil guadro select'ini kullanıyorum. ama quadro özelliğini hiç kullanmadım. gereksiz bence.. şikayetim yok. memnunum. arabada da lov prfil kullanıyorum. tek sorun arabayı açık havada, güneşte bıraktığımda üstünü örtmem gerektiği. yoksa güneş görürse en fazla bir mevsim dayanacak malzeme. buna dikkat etmek gerekiyor.

Üye
    real_boy Avatarı

Son Giriş
    18.12-2015
    Saat
    09:51
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar bende roho'nun low profile olan minderini kullanıyorum gerçekten çok memnunum daha önce farklı markalar olsun farklı modeller olsun (jelli gibi) hiç kullanışlı değil özellikle bizim gibi aktif yaşayan omurilik felçlileri için en iyisi roho.
    Bana Rohonun high profile de geldi herşeyiyle orjinal bir ürün onu satıp farklı bir medikal malzeme veya düşük profil roho almayı düşünüyorum. özelliklerini kendi sitesinden bakıp sağlıklı bir şekilde yazarım.
    Herkese iyi günler..

Üye
    murat07ant Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

acaba tam modelini ve kullanılmış olup olmadığını yazar mısın

Üye
    real_boy Avatarı

Son Giriş
    18.12-2015
    Saat
    09:51
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kusura bakmayın yazamadım.minder hiç kullanılmamış kılıfı ve kendisi sıfır bu miderin yuksekliği 10cm genişliği 40*40 cm şeklinde.miderin şekli ve ismi roho'nun kendi sitesinde ismi HIGH PROFILE SINGLE COMPARTMENT CUSHION diye geçiyor.Siz yinede internetten araştırırsınız kolay gelsin.herkese iyi günler.

Üye
    blake Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar, skolyozu olanlar için ne tür minderleri önerebilirsiniz?
    skolyoz olanların kullanacağı minderde, hangi özellikler olmalı ya da olmamalı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Bu contour modelinde popo kısmı boşluk ya, oturma pozisyonu için özellikle skolyozlular için dezavantaj yaratabilir. High Profile Cushion, Quadtro Select High Profile Cushion, ROHO Low Profile Cushion, Quadtro Select Low Profile Cushion, Quadtro Select Mid Profile Cushion, Mid Profile Cushion vb. daha düz modeller tercih edilmeli diye düşünüyorum
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    37kuşcu Avatarı

Gerçek Adı
    orhan kuşcu
    Son Giriş
    21.09-2010
    Saat
    11:20
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana roho minderi 721 dolar artı kdv dediler rehap center dan

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Bu ürünler Türkiye'de aşırı pahalı satılıyor. En son bildiğim 870$ + KDV idi fiyatı.
    Ya yurt dışında yaşayan biri aracılığıyla satın alın ve kargoyla size göndersinler, ya da bir şekilde yurt dışından alım yapmanın yolunu bulun. Zira 320$ + kargo ücreti nerde, 870$ + KDV nerde!

Ayrıca, eğer uzun boyluysan, araç için Contour vb. yüksek modeller kullanışlı olmaz. Yaklaşık 10 cm yükseltir seni... Bu durumda şu modelleri öneririm: http://www.engelliler.biz/forum/teke...var-midir.html

roho LTV Multi-Purpose Cushion - Model No. LTVC / $99.00
    10394 - Tekerlekli sandalye için havalı minder önerisi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Bu konudaki ilk mesajımda yazılı görüşlerim...

Üye
    göker Avatarı

Gerçek Adı
    Göker Yontar
    Son Giriş
    29.10-2017
    Saat
    02:48
    Yaşadığı Yer
    izmir bostanlı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yazdıklarınızı tek tek okudum.Benim sölediklerinize itirazım var.Ben bundan 1 yıl önce sitemizden,sizlerden faydalanarak bir minder seçimi yaptım ve countour selelct cushion aldım.sizlerin dediği gibide ROHO Contour Select™ Cushion - ROHO Air Wheelchair Cushions sitesinden yurdışından aldım.şu anda bu aldığım minder param parça oldu.ilk başta üst koruma kılıfı güve yemişcesine heryerinde delikler oldu.terziye gittirdim yeni üst diktirdim.sonra patlamalar başladı,elimdeki içinden çıkan tüm patlak tamir aparatlarını patlakları tamir etmek için kullandım.tamir aparatlarımda bitince o tamir aparatlarından yaklaşık 100 adet daha sipariş ettim.3 ay içinde onlarda bitti.sizinde anladıiğiniz gibi minderin üzerinde 200 e yakın cok ciddiyim patlak tamiri yaptım.patlakların hiçbiride tamir ettiğim yerlerden değil.sonra iç arka kısmı şişiren sübab girişi bozuldu sürekli hava kaçırmaya başladı bende bunun üzerine şişirdikden sonra o boruyu katlayıp paket lastiğiğiyle bağlayarak çözdüm.geçen ayda bir adet o bölüm balon lardan biri kökünden koptu.ve şimdi kökünden kopan bölüm sayısı 5 e çıktı.onlarıda bir şekilde derbi(baly kulllanarak tamir ettim.ve sonunda kökünden kopan bölümlerden biri sübabın girdiğine deng gelince olay bitti.
    Şimdi ben 1 yılda o kadar paralar harcayıp minder alacak durummu olmayan bir durumdayım.cok aktif olmamdan da dolayı olmuş olabilir günün 12 saati üstündeyim ve sürekli hareket halindeyim sandalyemde ,Scooterım da arabamda sürekli bu minderi kullanıyordum.belki sebebi de bu olmuş olabilir.sizlerden şimdi tekrar yardım rica ediyorum.yeni minderim ne olmalı çünkü cok açil bir adet minder almam gerekiyor.siz bu durumları ön görerek nasıl bir minder önerirsiniz.ilginize şimdiden teşekkürler..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Göker, anlattıkların öyle uç bir örnek ki. Yani, istesen de o kadar patlatamazsın. Bence sorun biraz sendeyse de, genelde sana gelen minderdeymiş. Bir şekilde "çürük" mal gelmiş sana. Senin hatan üç şey olabilir:
    1- Minderin ağırlığından fazla ağırlık üstüne biniyor olabilir (kucağına birilerini alıyor musun)
    2- Sandalyeden dışarı transfer olurken minderi çok zorluyorsun, eğip büküyorsun.
    3- Yama yaparken verilen zımparayla minerin ince olan yüzeyini iyice inceltiyorsun ve kullandığın yapıştırıcı da asitli ise, bu da zamanla deliğin ilerlemesine neden oluyor

Aklıma başka bir şey gelmiyor. Ben günde 12-15 saat oturuyorum, ne patlıyor ne birşey.

Bu durumda üç minder önerebilirim:
    1- ROHO Hybrid Elite Cushion
    17487 - Tekerlekli sandalye için havalı minder önerisi

2-StarLock (Özgür Bedenler firması getirtiyormuş bunu. Hiç denemedim, ama sorulabilir)

cushion starlock impression - Tekerlekli sandalye için havalı minder önerisi

3- Tempur (Bu Türkiye'de satılıyor) (Yurt dışı satış)
    cushion 7 5cm - Tekerlekli sandalye için havalı minder önerisi

Üye
    göker Avatarı

Gerçek Adı
    Göker Yontar
    Son Giriş
    29.10-2017
    Saat
    02:48
    Yaşadığı Yer
    izmir bostanlı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oturan boğa kardeşim.ilgin için çok teşekkürler.lütfen yanlış anlamayın burda amacım kimseyi suçlamak değil.sadece yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim.Daha önce yazdığım gibi olanlar oldu mindere ve yeni bir ürün almam gerekiyor acilinden.sizlerin yazdıklarını teker teker okudum ve gene aynı minderi almam gerekiyor gibi gözüküyor.Ama ailem ve arkadaşlarım sen manyakmısın gene aynı minder alınırmı diyor.

Oturan boğa kardeşim senin sorduklarına cevap vermeye çalışmak istiyorumki uygun bir minder edinebiliyim sayenizde.ö
    ncelikle cok uc bir örnek olduğunu sölemişsin.en yakın zamanda buraya minderimin son halinin resimlerini çekip buraya yapıştıracağım. bana gelen minderde sorun olabilir. Ama bunu nasıl anlıyabilirim. spimlife dan sıfır kutusunda aldım.

1- minderimi sürekli Scooter da kullanıyorum Invacare Panther Lx4 (Mobility Scooters) - USA Techguide kullandığım ürün ayrıntısıyla link de.ağırlık konusuna gelince ben 65 kiloyum.

2-şimdi benim düşük seviyede omurga zedelenmesinden dolayı yürüyememe problemim var. dolayısıyla yürümek dışında cok hareketliyim. transferlerde bi hata yaptıgımı bilemiyorum. çünkü araba da bu ürünü kullanmıyorum. sandalyemdede bu ürünü kullanmıyorum. bir tek uzun zaman geçirdiğim. Scooterımda bunu kullanıyorum.o raya da transferim yatağımdan yapıyorum hep.işime de scooterle gidiyorum.

3-patlamaların hepsi ayrı yerlerden .hiç biri tamir ettiğim yerden olmadı diyebilirim.

şimdi Oturanboğa kardeşim.roho Hybrid Elite Cushion minderi benimde dikkatimi çekmişti.tabi ortası gene korkutuyor beni.

AMA HERŞEY Bİ YANA HİÇ BİR ŞEKİLDE YARA OLMADI OTURMA BÖLGELERİM.GÜNDE 12 SAAT E YAKINDA ÜSTÜNDE OTURMAMA RAĞMEN

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yok yok Göker, olur mu öyle şey. Çok da iyi yapıyorsun bunları yazmakla... Teşekkür ederim. Her ne kadar roho hayranı olsam, hatta dünyanın mucizesi olarak görsem de, çürük malı bize kakalayanların deşifre edilmesini tabii ki desteklerim

Ben sahiden üretimi hatalı bir ürünün sana rastladığını düşünüyorum. Şanssızlık diyelim... Şimdi ben olsam Elite modeli düşünürüm ciddi ciddi. Transfer esnasında bu model daha korunaklı görünüyor.

Not: Delinmeler hem en sınır hücrelerde mi oldu? Transfer olduğun tarafta mı?

Sayfa 13 / 17 İlkİlk ... 391011121314151617 SonSon