Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kişiye göre farklı modeller önerilse de, benim gibi keyfine düşkün ve kıçına önem verenler için: roho Contour Select Cushion
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

bülent abi ben almayı düşünüyorum ama cok çeşit olduğu için hangisinin daha saglıklı oldugunu bilmiyorum
    normal simitte 10 saati gectiğim oluyor ama hiç kızarmıyor bile onun için tam olarak hangisini tavsiye edersiniz

Üye
    mırro Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    Silivri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

roho High Profile:
    highprofile - Tekerlekli sandalye için havalı minder önerisi

Arkadaşım ben 2,5 yıldan beri bunu kullanıyorum menmunum ve14 saat oturuyorum.9cm yüksekliğinde denge problemin yosa öneririm.5cm yüksekliğindede var.

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

aslında biraz denge problemim var onun için oturan boğanın modeli daha uygun olabilir

Üye
    naser34 Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Amerikadaki bir arkadaşıma union la para gönderdim. oda oradan aldı ve bana postaladı elimde raporla gidip aldım gümrükten bana maliyeti 400$ oldu
    Yaklaşık günde 15 -16 oturuyorum çok hafif kızarıklık oluyo o kadar oda eşofman lastiğinin belinde yaptığı kızarıklık gibi yakalaşık bir yıldır kullanıyorum
    her tekerlekli sandalye kullanıcısına şiddetle öneririm.
    hele benim gibi c seviyesi kırığı olup ve tam kesi olanlar mutlaka kullanmalı.
    Eskiden 4 saat oturur 4 saat yatardım yoksa yara olurdu artık kesintisisz 15 -16 bazen dahada fazla oluyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

roho Contour Select Cushion şiir gibidir

naser34, sıradan posta yolu ile mi gönderdiler sana? Bu para havalesi-alım-posta-teslim alma sürecini tam olarak yazarsan çok kişiye faydası olacaktır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    M.Cem Avatarı

Gerçek Adı
    M.Cem
    Son Giriş
    27.05-2015
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

roho minderim hava kaçırıyor. Amerika'dan yenisini almak istiyorum. roho nun sitesine baktım fiyat listesi açılmıyor. Güncel fiyatları bilen var mı? Ben Contour Select modelini almak istiyorum. Az önce buldum fiyatını 449 Dolar. Mesajımı düzenleyip haber vereyim dedim.

Üye
    naser34 Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Evet bülent normal yoldan yolladılar.Benim adıma geldi eşim gitti aldı. sorun çıkmadı.Orada bir arkadaş varsa para gönderin nonlar posta ile göndersin yinede buraya göre çok ucuz halkalı tarflarındaki gümrüge geliyor adını hatırlayamadım şimdi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Üye
    neanderthal Avatarı

Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    00:14
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey selamlar. tavsiyeleriniz doğrultusunda ben de contour select almayı düşünüyorum. ürünün türkiye'de çok pahalı olması nedeniyle amazon.com'dan alma niyetiyle siteye abone oldum ve kredi kartı numarası vs. hepsini girerek sipariş aşamasına geldim (firma spinlife değildi). yani minder bir "tık" uzaktaydı ama forumdaki internet yoluyla getirtilemediği yönündeki yorumlar nedeniyle vazgeçtim.
    minder 320$ kargo da 120$ civarındaydı. sizce amazon.com dan bu şekilde verilen sipariş ne kadar güvenilirdir?

ayrıca kireçlenme dolayısıyla dışarda roho kullanamadığınızı belirtmişsiniz. o nedenle de tereddüt oluştu bende. ne gibi bir engeli oluyor roho'nun size dışarıda?

benim durumum şu : bundan önce kullandığım havalı minderi bilgisizlikten dolayı çok sert hava ayarı ile kullanıyordum ve pozisyon (yükseklik) olarak rahattım. minder 5 lik low profile idi. ancak sert kullandığımdan ötürü yükseklik olarak yeterli oluyordu. eğer contour u olması gerektiği gibi yumuşak ayarla kullansam low profile'in verdiği yüksekliği verebilir mi? yoksa low profile'in sert ayarından daha yüksekte mi kalırım? zira contour çok yüksek gelecekse low profile sipariş etmeyi düşünüyorum.

çok fazla soru sorduğumun farkındayım ama cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

saygılar.

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    0

ben ABD den 319 dolar satış fiyatı + 100 dolar aracı karı ile + posta masrafı ile yaklaşık 450 dolara sahip olabildim.Türkiyede 700 doların üstünde olduğuna göre yine karlı geldi bana (posta pahalı olmasın diye orjinal kutusundan çıkartıp gönderdiler)

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Malesef minder fiyatları çok pahalı

roho MİNDER:
    TR 575$ +KDV
    Almanya 300 Euro

CONFORM MİNDER:
    TR 450 Euro + KDV

Bu minder konusu medikal firmalarla olmayacak,Buna bir çözüm bulmamız gerekiyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Amazon tabii ki çok güvenlidir. Ama sanıyorum Amazon'dan almak için son hamleyi yaptığınızda, sistem, "bu firma Türkiye'ye satış gerçekleştirmiyor" gibi bir uyarıyla işleminizi gerçekleştirmeyecekti.

Kargo maliyetini düşürmek için önerim: 2-3 kişi aynı anda satın alın ve getirttirin. Amazon'dan o şekilde sipariş vermeyi deneyin, maliyetin düşük olacağını sanıyorum..?
    Mesela buraya bir başlık açıp: "Amerika'dan roho minder getirteceğim. İsteyen var mı?" diye sorabilirsiniz üyelere. 2-3 kiş olduğunda da verirsiniz siparişi...
    Bu arada güvene dair bir tereddütünüz olursa, ne bilim, mesela, "ben de istiyorum" diyen kişiler bana gönderir paralarını, ürün ellerine geçtiğinde ben de kredi kartı sahibine eft yaparım...

Dışarıda roho kullanamamamın nedeni minderle ilgili değil, tamamen benim fiziksel durumumla ilgili. Benim diz ve kalça eklemlerim bükülmediği için öne doğru dümdüz kaykılmış şekilde oturuyorum. Bu oturuşta roho minder yumuşak olduğu için ayaklarım yere değiyor. Onun için dışarda Tempur kullanıyorum...
    Evde ise sandalyenin ayaklıklarını yukarı kalırıp oturuyorum. Böylece ayaklarımın yere sürtmesi söz konusu olmuyor.
    Yani, sorunsuzca oturabiliyorsanız, hiç düşünmeyin, roho alın.

Model olarak, kesinlikle hiç düşünmeden Contour modelini alın. Yükseklik olarak zaten Low profil'den yüksek. Doğru hava ayarı ile kullandığınızda sandalyeden maksimum 5 cm yüksekte olursunuz.
    Dedim ya, hiç tereddüt etmeyin.

Üye
    neanderthal Avatarı

Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim bülent bey contour konusunda herhangi bir tereddütüm kalmadı artık.

Üye
    neanderthal Avatarı

Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar az önce amazon.com dan contour select siparişini verdim (medical department stores adında bi firma gönderiyor). kargo dahil 444$ (319+125) olarak kredi kartı ile ödedim. yaklaşık teslim zamanı 21 ocak - 11 şubat arası olarak gösteriliyor. hadi hayırlısı.

Sayfa 11 / 17 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon