Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Okuyoruz ve bekliyoruz fotolarını..

Üye
    dallix Avatarı

Son Giriş
    10.01-2010
    Saat
    16:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eyvallah kardeşim, ben reklam yapmak için değil ihtiyaçlarınız doğrultusunda aracın şekillenmesi için paylaştım sizle projemi sistem patenti alındıktan sonra tüm detaylarını nasıl çalıştığını öğreneceksiniz patent alınana kadar gidişini görebileceksiniz en kısa zamanda.

----------

Lise 2 deydim daha çin malı elektrikli bisikletler türkiyede yoktu belki çin bile yeni başlamıştı Imageshack - img0192ey9 tamamen el yapımıdır kendim yaptım 60 km menzile sahip 2 sene bindim sağlamken başka projeler için dağıttım.

img0192ey9 - Akülü araçların şarj sürelerine dair..?

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Allah yardımcınız olsun umarım projeniz başarılı olur

Üye
    Sertuğ Avatarı

Gerçek Adı
    Sertuğ Bakırcı
    Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hep Destek, Tam Destek : ) Bur tür projelere her zaman destek oluruz : ) bizler için çok çok iyi bir icat olur : ) Hep Destek, Tam Destek : )

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

Arkadaşım güzel bir proje düşünmüssün ve çalışmaların olduğundan bahsetmişsin baştan sona okudum. Tebrik ediyorum,prototip resimlerini koymanızı bekliyoruz umarım bu çalışmanız hayata geçer.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Ürünün hiç bir önemi yok, siz beyan ettiğiniz gibi 200 km sürüş sağlayan bir güç kaynağı geliştirin, yeter.
    Doğrusu bu işlerden anlamıyor olmama karşın bu 200-400-600 km sürüş sağlayacak bir güç kaynağını hiç olası görmüyorum. Nükleer enerji değilse tabii
    Bu güç kaynağının büyüklüğü ve ağırlığı nedir meak ettim doğrusu?

Ama, "yaptım" diyorsanız, heyecanla teknik bilgileri ve resmi paylaşmanızı bekliyoruz tabii ki. Ayrıca daha da heyecan verici yanı, kısa süre içinde Dolar milyarderi olacak bir üyemizin varlığını bilmek...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    münocan Avatarı

Son Giriş
    30.08-2012
    Saat
    01:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Siz yaptınızda biz yokmu dedik tabi fiyatlarda çok önemli engellinin bütçesini fazla zorlamasa da seviniriz şimdiden kolay gelsin

Üye
    dallix Avatarı

Son Giriş
    10.01-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Prototip aşina olduğunuz bi sistem aslında, fakat prototip olduğu için komik bi görüntüsü var artı tüm sistem kabak gibi görünüyo üstünü kapatacak bi kaportası yok bu yüzden sizi meraklandırıyorum dediğim gibi ticari bi kaygım yok fikrimin çalınmasından haz etmem bayramdan sonraya kaldı iş ama yurt dışından sipariş ettiğim parçalar gelince aracın kalıplarını yaptırmaya başlamayı düşünüyorum gerçek ölçülerde kullanabileceğiniz tüm detaylarla.

Araç 4 tekerli olacak ve direksiyon gidon gibi bi uzantısı olmayacak sağ sol kontrolü elektronik olacak.

Oturacağınız koltuk viscotech olacak kızaklı bi sistemle ileri geri hareket edip binişinizi kolaylaştıracak.

Prototipler malzemeler ve kalıp artı çıkan parçaların cnc de işlenmesi maliyeti arttırdığı için koltuğun ayağa kalkması geriye yatması gibi detayları uygulayamayabilirim.

lastik ebatları 13x5 taiwan dan sipariş verdik.

4 tekerden bağımsız süspansiyon.

Bide artık amper hesabı yapmayın Tüm sistemdeki aküler 48 volt 38 amper.

Bu uzun ve zorlu bi yol gecikmeler yaşanacak ve herşey yolunda gitmeyecek sabırlı olursak çok güzel bişeyin ortaya çıkacağına eminim.

Asıl mevzu şu sizin istekleriniz ne? araçta ne gibi özelliklerin olmasını istersiniz benim asıl bu konuyu açma sebebimde bu.

Üye
    pasa75/2 Avatarı

Gerçek Adı
    aLİ şaHin
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bır ara tv de cıkmıs tı wor worcedıye sen ondan bah sedıyorsun veya onun gıbı bişimi merak ettım

Üye
    dallix Avatarı

Son Giriş
    10.01-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ti wor worce diye bişey görmedim duymadım google da arattım bulamadım.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: dallix Mesajı Gör
    Asıl mevzu şu sizin istekleriniz ne? araçta ne gibi özelliklerin olmasını istersiniz benim asıl bu konuyu açma sebebimde bu.
    - Aracın yerden yüksekliği 50 cm olursa iyi olur, önde ve arkada farları olursa iyi olur

- Aracın hızı joyistikle yada gösterge paneline entegre edilmiş düğmelerle ayarlanabilir olmalı tek düğmeyle hız yükseltilip azaltılabilmeli ve normal standart akülü tekerlekli sandalyedeler gibi saatte 4 km/h sınırı olmamalı saatte 16 km/h ve üstü hız yapabilmeli

- Aracın koltuğu engelli oturur vaziyette iken 100 cm yükselebilmeli ve normal vaziyyettende 10 - 15 cm aşağı doğru inebilmeli yani asansörlü sistem olmalı engelli isterse asansörlü sistemle aracını normal seviyeden 10 -15 cm daha aşağa indirebilmeli isterse 100 cm yükseltebilmeli

- Aracın koltuğunun arkasına gizli bir şemsiye yapılabilir yağmurlu havalarda düğmeye dokunduğumuzda açılıp tekrar dokunduğumuzda da otomatik olarak kapanan yağmurdan koruyan bir şemsiyeyi kim istemez

şimdilik aklıma ilk gelenler ve olursa güzel olur dediğim özellikler bunlar.

Üye
    dallix Avatarı

Son Giriş
    10.01-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

wowww güzel istekler ve beni cidden zorlayacak istekler ama bunlar yetmez daha fazla istekte bulunmanız lazım

Üye
    dallix Avatarı

Son Giriş
    10.01-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Amper hesaplamalarından rahatsız değilim, sistemdeki olay amperle bitmiyo demek istedim, aslında sistemin pek çok üniversitede araştırma örnekleri var bana ait bi buluş değil, fakat engelli araçlarında örneği yok ben kendi yaptığım sistem kopyalanmasın diye patent enstitüsüne başvurup sistemimin kopyalanmasına karşı patent alıcam,yani sistemi acat etmedim kendi yaptığım sistemin özelliklerinin kopyalanmaması için uğraşıyorum.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: dallix Mesajı Gör
    wowww güzel istekler ve beni cidden zorlayacak istekler ama bunlar yetmez daha fazla istekte bulunmanız lazım

aracın ön ve arka farlarının ve ayrıca emniyet kemerinin olmasıda gerek onları olacak düşüncesiyle yazmamıştım aklıma geldikçe yazarım yine

Üye
    engelrol Avatarı

Son Giriş
    28.02-2012
    Saat
    12:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben babamin kullandigi zimmer markali akülü arabayi baz alarak benim de gördügüm sorunlara göre su öneride bulunabilirim.
    Arabada korna sesi yüksek olmali ya da ayarlanabilir olmali. Kalabalik ortamda duyulmuyorsunuz.
    Yolda giderken park halindaki araclarin arasindan yola inmeye calisirsaniz veya gecmeye calisirsaniz görülmüyorsunuz onun icin uzaktan görülmek icin anten, bayrak, bir isaret olmali ? Aksamlari dah rahatca görülmek icin arkaya kedi gözü gibi basit seyler ve öne daha önce söylenildigi gibi lamba olabilir.
    Baska bir öneri bilmiyorum var mi , bayir asagi inerken elektrik sistemi devre disi birakilabilmeli veya egimin verdigi ek güc ile devreye bir sarj ünitesi ile enerji tasarufu yapilabilir.

Aklima gelenler bunlar

Kolay gelsin

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon