Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bedaliza Avatarı

Son Giriş
    28.07-2009
    Saat
    13:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,
    Akülü bir sandalye almak istiyorum. Bunun için sadece internet üzerinden araştırma yapabildim. Bana uygun olarak Permobil C300 ps modeli diye düşünüyorum.

Pos02 C300ps 339px - Kendim için en uygun akülü sandalyeyi araştırıyorum. Önerilerinizi alabilir miyim?

Yerli üretim olarak apego/a, b modeli de olabilir.
    Apego a 003 - Kendim için en uygun akülü sandalyeyi araştırıyorum. Önerilerinizi alabilir miyim?

Meyra'nın fiyatı çok yüksek,Permobil için bir fiyat bulamadım bilen arkadaşlar paylaşabilirlerse ve istanbul'da showroomlarda bu araçları görme ve deneme şansı bulabileceğimiz yerleri belirtirlerse memnun olurum.
    Fiyat olarak 3500TL civarında bütçem var.

Kullanım amacım;
    - Ev içinde ve dışında kullanacağım.Tüm gün dışarıda çalışma gibi bir durumum yok. o yüzden araç çok uzun mesafeli ve güçlü olmasına gerek yok diye düşünüyorum.
    - Yaşadığım yerin köy olması sebebiyle stabilize yollar daha çok asfalt ve kaldırıma nazaran. Bu yüzden stabilize yolda da rahat kullanabileceğim bir araç istiyorum (bu önemli). İnternet üzerinden baktımlarım daha çok asfat ve kaldırımlar için uygun gördüklerimin içerisinde permobilin bu modeli daha kullanışlı geldi. Apego/A,B modelini bu amaçla kullanbilirmiyim bilmiyorum ?
    - Ayaklarımın yanı sıra belimin sağ tarafında da felç var o yüzden koltuğu ortepedik tarzında rahat birşey olmalı.
    - Katlanıp binek araç içerisine yerleştirilebilir olması daha iyi olur.
    - araç yedek parça ve servisi rahat bulunabilmeli.

Şu an için bir marka ve model kesinleştirmedim. Kullanım amacıma uygun bir araç arıyorum. Bilgisi olan arkadaşların önerilerini bekliyorum.
    Şimdiden çok teşekkürler

Üye
    muratto123 Avatarı

Son Giriş
    05.09-2009
    Saat
    13:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Katlanıp binek araç içerisine yerleştirilebilir olması daha iyi olur.
    - araç yedek parça ve servisi rahat bulunabilmeli. demişsiniz.
    2 araçta katlanır değil.
    servis olarak permobil sanırım yok.sgms garanti süreci boyunca destek verir.Permobil de olsa meyrada olsa servise ihtiyaçları var... Ben senin yerinde olsam 2 sene bedava servisi olan sgms yi tercih ederdim.

sgms sitesinden baktığım kadarıyla apego B güzel bir araç gibi.dediğiniz koşullarda kullanışlı olduğu yazıyor.
    Ayrıca sitede yazan fiyatlarla sattıkları fiyatlar çok farklı(senin lehine)bu arada araç tasarımlarıda değişmiş B güzel görünüyor..

----------

birde apego a nın rengi gerçekten kötüymüşfarklı renkler vardır mesela siyah güzel olurdu.(ısı problemini hesaba katmazsak)

2.el meyra yada başka markalara yönelebilirsin.sgms nin sitesinde 60 a yakın akülü araç var.nasıldır markalarına göre kaliteleri nedir bilemem.

deneme konusuna gelirsek permobiller genelde sahibinden.com gibi sitelerde satılıyor galiba.yani belli bir yerleri yok.(varsada bulamadım)

sgms ninde konyada üretim yerinden başka şubesi yok..

konyaya gelirsen 60 a yakın 2.el ve yerli üretimleri görme şansın var..

kolay gelsin işallah senin için en iyi olacak olanı alırsın..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Belmo'nun ürünleri de düşünülebilir sanırım (Ürünler hakkında en küçük bir deneyiyim ya da bilgim yok). Yerli üretim ve sorunsuz yedek parça özelliği bana cazip geliyor: Belmo | Akülü Engelli Arabaları

Katlanabilir modeller:

Belmo Katlanabilir (Alüminyum Şase)
    11958372993 - Kendim için en uygun akülü sandalyeyi araştırıyorum. Önerilerinizi alabilir miyim?

Belmo Katlanabilir (Sac Boru Şase)
    11906809893 - Kendim için en uygun akülü sandalyeyi araştırıyorum. Önerilerinizi alabilir miyim?

Belmo Katlanabilir (Yeni)
    12224419933 - Kendim için en uygun akülü sandalyeyi araştırıyorum. Önerilerinizi alabilir miyim?

Belmo Standart (Yeni)
    11709477092 - Kendim için en uygun akülü sandalyeyi araştırıyorum. Önerilerinizi alabilir miyim?

Belmo Konfor
    11744518182 - Kendim için en uygun akülü sandalyeyi araştırıyorum. Önerilerinizi alabilir miyim?

Belmo 24 inç sürüş
    11744512612 - Kendim için en uygun akülü sandalyeyi araştırıyorum. Önerilerinizi alabilir miyim?

Belmo Süspansiyonlu
    11709486542 - Kendim için en uygun akülü sandalyeyi araştırıyorum. Önerilerinizi alabilir miyim?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alperencsm Avatarı

Son Giriş
    13.01-2014
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    mersin - bozyazı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben daha önce apego e kullandım katlanıbilior steyşın arabamıza sığıyordu parçalayınca... ben 2. el temiz bi meyra bul derim... zaten arıza yapması nadir, yaparsada, konya sgms de her türlü bakımını tamirini yapar gül gibi araban olur...

Üye
    muratto123 Avatarı

Son Giriş
    05.09-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

belmoların bazı araçlarında 17AH akü kullandığını bile gördüm

2. el meyra bence

----------

belmonun "yerli" üretim scooterlarını nasıl bilirsiniz?

Belmo | Belmo Scooter - 4 tekerlekli işte ülkemizde üretilen scooterlar

Mobility Scooter(TVH-8313) Mobility Scooter CN;ZHE products bunu alibabada gezerken gördüm..

hadi bakalım aradaki 7 arkı bulalım

Üye
    muratto123 Avatarı

Son Giriş
    05.09-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaldırım fln deyince aklıma şu alet geldi zamanında bulmuştum

patented unlimited electric wheelchair wheelchair ramps CN;GUA products bunlarn amacı ne yahu

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

sevgili arkadaşlar bakın bu santaliye haha iyi ben bunu beğendim ama alamadım siz kendinize alabilirsiniz bunu çok iyimiş bu

Apego a 001 - Kendim için en uygun akülü sandalyeyi araştırıyorum. Önerilerinizi alabilir miyim?

Apego a 001 - Kendim için en uygun akülü sandalyeyi araştırıyorum. Önerilerinizi alabilir miyim?

Üye
    alemiseven Avatarı

Son Giriş
    17.12-2009
    Saat
    22:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın arkadaşım benim bir yakınımda kullanmadığı bir LEVO-COMBİ var
    irtibat için beni arıyabilirsin
    0532 6209410 faiht

Üye
    dupont Avatarı

Son Giriş
    21.12-2009
    Saat
    00:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın arkadaşım Belmo marmara bölge bayii olarak bütün çeşitlerimiz mevcuttur

Mağazamız Karagül medikalciler çarşısında, Cevdet ÖS : 0532 600 34 39

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:35
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

Üye
    desparado Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    adana/çukurova
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bedaliza otto bock b-500 çok kullanışlı evimiz 12. katta asansör dar olmasına rağman sorunsuz çıkıyorum.bide çok sağlam rampalarda daha teklemedi.joistik falan çok kullanışlı.ben adanada oturuyorum mersinden göksü medikalden aldım baya bir yardım ettiler.
    http://www.ottobock.com/cps/rde/xchg....xsl/7391.html

Üye
    hayriduran Avatarı

Son Giriş
    21.12-2010
    Saat
    18:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende meyra Scooter araştırıyorum nerde satılmakta ve fiyatı nerelerdedir.

iki aydan beri dört duvar arasında kalmak bana çok zorgeldi

Yasaklı Üye
    bizimteknikservis Avatarı

Gerçek Adı
    Ali DOĞAN
    Son Giriş
    03.12-2010
    Saat
    11:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muratto123;

Sevgili murat paylaşımlar çok güzel ama lütfen daha bilinçli yardımcı olmaya çalışalım arkadaşlarımıza. Meyra ve permobilin ithalatcısı Ankara'da Hak-er-man firmasıdır ve ben de bu firmada yıllarca çalıştım yedek parça olsun servis olsun 1 kişi çıkıpta derse ben madur oldum diye haklısınız ben şu anda kendi teknik servisimi kurdum ama bildiğim firma olduğu için yanılıyor olduğunuzu belirtmek istedim lütfen daha bilinçli yardımcı olalım rastgele konuşmayalım.
    Saygılarımla,

Üye
    tek_mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    40°39'18.4"N 29°16'06.6"E
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hakerman firmasından ben bi meyra marka arabama tekerlek almıştım 2004'te ve bana kamyon tekeriyle eş değer fiyat çıkarmıştı üstelik tekerlekte orjinal değil çin malıydı ve bir yılda o tekerlerde dağıldı sonra el arabası tekerleği takmıştık maliyetide sigara parasıydı... ayrıca arabamın arızalandığı dönemde bu firmayla irtibat kurmuştum daha arızaya bakmadan bin lira masraf çıkarmışlardı ve budurumda isterseniz elektironik kısmını tamamen 1500 liraya değiştirelim o daha iyi olur sizin için demişlerdi...

şuan yerli malı bir araba kullanıyorum tabiki meyra kadar sağlam ve kendimi güvende hissetmemi sağlamıyor ama hem ekonomik hem de bu gününe kadar arıza çıkarmadı... ben sadece yaşadıklarımı anlatttım kimseyi kötülemiyorum yorum sizin...

Başlığın Etiketleri