TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    octoberrr Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz
    Son Giriş
    15.09-2020
    Saat
    22:36
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    permobil c300 model akülü sandalyemin aküsü 3 sene sonunda bitti. pıyasadaki akülerin ebatları akü haznesine büyük geliyor. orijinal akü 17.5 cm yüksekliğinde. uzunluk diğer kenarlar ise 17cmx26cm. 60 amperlik. uygun akü hakkında bilgisi olan var mıdır?

Üye
    octoberrr Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz
    Son Giriş
    15.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, permobil c300 sandalyemin aküsü bitti. ancak ölçüsü uygun akü bulamadım. yükseklik 17.5 cm diger kenarlar ise 26cmx17cm. Aranızda bu aracı kullanıp akü değiştiren var mıdır?

Üye
    msait19 Avatarı

Son Giriş
    14.09-2020
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    94
    Verilen Beğeniler
    163

@octoberrr 60 Amper akü yerine B.B. Aküler | Sader sayfasındaki ölçülere en uygun aküyü seçebilirsiniz.

Üye
    octoberrr Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz
    Son Giriş
    15.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler, görüstüm ama çare bulamadık. 40'lık ebat olarak uysa da o güç aracıma çok az gelir.

Üye
    Zorro Avatarı

Gerçek Adı
    Žorro
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    835
    Verilen Beğeniler
    3

@octoberrr

Neden âz gelir sanki her gün şehirden şehire yolculuk mu yapıyonuz.
    Hem 40 lık akü hafif olur,araca ağırlık vermez.

Üye
    octoberrr Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz
    Son Giriş
    15.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalarr, Aranızda permobil c300 kullanıp aküsü biten var mıdır? Aracın akü kutusuna sığabilecek 60 A akü bulamıyorum. Orijinal akü boyutları yukseklik 17.5 cm diğer 17cmx26cm. Ilgilenenlere teşekkürler

Üye
    volki_80 Avatarı

Gerçek Adı
    VOLKİ
    Son Giriş
    08.09-2020
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    OSMANİYE
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    27

eğer menzil konusunda sıkıntınız yoksa daha düşük amperli alabilirsiniz.aracınıza zararı olmaz

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    439
    Verilen Beğeniler
    384

@octoberrr

55 amperlik olanı işinizi görecektir, uzun yıllar akü sorununuz olmaz, kaliteli jel aküdür

https://www.n11.com/arama?q=SONNENSC...alogView&isf=1

Üye
    octoberrr Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz
    Son Giriş
    15.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Life bugün 60 amperlik olanını aldım. Epey tuzlu. Ancak dediğiniz gibi uzun yıllar dayanacaksa daha ucuza gelir. Size kaç sene dayandı ve her gece minyoksa bitmeye yakın mı şarj ediyorsunuz? Teşekkürler ilginize.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    439
    Verilen Beğeniler
    384

@octoberrr

Hayırlı olsun güle güle kullanın, nereden aldınız internetten aldıysanız link atarsanız almayı düşünen diğer arkadaşlara da faydası olur, bir de üretim tarihi yeni mi?

Evet biraz tuzlu ancak uzun yıllar rahat edeceksiniz bu şekilde düşündüğünüzde fiyatı diğerlerine oranla çok da yüksek değildir ancak tabiki doların yükselişi sebebiyle epeyce bir fiyat artışı yaşadı tabi o ayrı durum.

Ben 6 yıl kullanmıştım aküyü. Aracımı her gece şarja takmadım aksine bitmeye yakın iki üç ışık kala taktım, benim aracımda 10 ışık var en sonda iki kırmızı 4 turuncu ve 4 tane de yeşil ışık, bu ışıklardan iki turuncu kalınca şarja taktım bazen bu bir turuncuya da düştü tabi ama her gece şarja takıp aküyü yormanın bir anlamı yok. Jel akülerin de diğer aküler gibi şarj deşarj döngüsü vardır, mesela jel akünüzün ömrü 1000 kez şarj edilebilecek ve bu 1000 şarj sonunda akü ömrünü tamamlayacaksa sizin yaptığınız her gece şarja takmak akünün ömrünü yavaş yavaş tüketmek anlamına gelir, bu sebeple her gece şarja takmak mantıklı değildir bunu bana yıllar önce bir akü satıcısı söylemişti ve yıllardır da bu şekilde kullanıyorum.
    Mesela diyelim ki akünüz bir kaç ışık düştü ama yarı bile olmadı yarın da uzun yol yapacaksınız uzak bir mesafeye gideceksiniz o zaman tabiki takacaksınız şarja, mesela pikniğe gideceksiniz gideceğiniz yerler asfalt değil toprak yol var yokuş olan yerler de var o zaman da akşamdan takacaksınız şarja ki akü full olsun araç rahat hareket edebilsin ve akü yorulmasın.
    Size tavsiyem akü hiç bir zaman tam boşalmasın ve aküyü de yormayın, şarj gerektiğinde şarja takın yarınki planınıza gideceğiniz yerlere göre aracınızın şarj durumunu bilirsiniz ona göre hareket edin, aküyü gereksiz yere şarj etmeyin ama asla da boşaltmayın.

Üye
    octoberrr Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz
    Son Giriş
    15.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ürün şu an kargoda. Ana firma İSTANBUL BAS AKÜ de bitmiş, İZMİR ENERJİMAR da buldum, zatrn sizin verdiğiniz n11 linkinde satıcı firma da enerjimar. 2020 yılına ait 4 aylık dendi, umarım öyledir. Şarj meselesine gelince bu konuyu en az 50 kişiye sordum, burada forum açtım. Aynen sizin gibi düşünenler olduğu gibi tam tersi her gece mutlaka sarja koy, hep full kalsın diyen de cok, misal ANKARA MEDLİS öyle dedi, İSTANBUL BAS AKÜ ise %60 altına düşmeden sarj edilmeli diyor, ortalama birşey yaparim sanırım.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    439
    Verilen Beğeniler
    384

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @octoberrr

%40 kalınca mutlaka şarj edin tüm bitirmeyin her gece şarja takmanın mantığı yok, tekrardan hayırlı olsun umarım memnun kalırsınız, kullandıkça deneyimlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.