TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    10.02-2020
    Saat
    00:31
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar akülü sandalye veya engelli scooterlar neden bu kadar pahalı? 9-10 bin tl yi buluyor. Normal herkesin kullandığı 3 tekerli elektrikli motorlar 5-6 bin tl. Hem daha güçlü hemde daha fazla yol gidiyor. Engelliler için katlanabilen hafif akülü sandalye 10-15 bin tl yi geçiyor. Neden kaynaklı bu fiyatlar? akülü sandalye yerine kullanabilen için akülü normal motorlar daha mı iyi olur?

Üye
    ilyas.61 Avatarı

Gerçek Adı
    İlyas BAHADIR
    Son Giriş
    13.02-2020
    Saat
    18:46
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    18

15 yıllık bir scooter kullanıyorum ve bana artık "yakamdan düş" dediğini hisseder gibiyim, yeni bir şey almaya kalktığım an örneğin Meyra Optimus 2 gibi bir şey, gördüğüm rakam beni bunalıma sokuyor. Sosyal olarak engellenen bireylerin, kendi kazancının (varsa) 40-50 katını bir akülü arabaya verebilmesinin bir yolu olduğunu düşünmüyorum. Engeli birey olmak bile artık zengin işi, orta-az gelirli isen engelli bile olamazsın. Buradan bunu anlıyorum ben.

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.003
    Verilen Beğeniler
    680

@NETBUS Hem ÖTV hem de KDV var. Bir sebebi de bu

Üye
    KAYAKÖY Avatarı

Gerçek Adı
    mahir arslan
    Son Giriş
    24.03-2020
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    engelli destek ürünleri ve protezler sık alınan bir şey değil özel sektör işine geldiği gibi hareket ediyor normal olarak kullanılan bir parça 5-10 tl iken akülü bir araca takılacaksa fiyat hemen 3 katına çıkıyor kullanılan malzeme zaten hurda malzemeler denetim yok ceza yok mecburen boyun bükeceğiz birine der yanın cevap hazır önceden var mıydı bunada şükret sonuç ben gibi 9 tl sayıp araç alırsınız istenilen kalitede olmaz yasal yollar dahil bir sonuç yok çoğu yeri kendiniz yaptırıp yamuk bir şasi ile gezersiniz araç başınızda kalır
    ( %99 u müslüman olan bir memlekette yaşıyoruz dürüst ve vicdan sahibiyiz güya,
    benim şahsi düşüncelerimdir )

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    10.02-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    6

kullanabilenler için akülü scooter almak, akülü sandalye almaktan daha iyi değil mi? çarşıya gidip bişeyler alınabilir diye.

Üye
    Zorro Avatarı

Gerçek Adı
    Žorro
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    747
    Verilen Beğeniler
    3

@NETBUS

Ama scooterle AVM mağaza dükkan gibi içerisinde gezemez
    Berberde tıraş olur rahatça sandalye üstünde
    Akülü sandalye her zaman iyidir

Üye
    -GEBZELİ- Avatarı

Gerçek Adı
    gebzeli
    Son Giriş
    22.03-2020
    Saat
    23:19
    Yaşadığı Yer
    dünya.
    Alınan Beğeniler
    46
    Verilen Beğeniler
    51

aktif tekerlekli sandalye 25 bin tl bana tam uysun bir kac özelik olsun dendimi 40 bin tl. sukuturunda pahalı olması normal degmi kaldıki sukuturlar tekerlekli sandalyeden bayagı ucuzlar.sakatlık kibari engellilik zengin işi malesef.
    Konu -GEBZELİ- tarafından değiştirilmiştir (15.02-2019 Saat 08:51 ).

Üye
    semihfaruq Avatarı

Son Giriş
    18.06-2019
    Saat
    14:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@-GEBZELİ-

Hocam o kadar pahalı mı gerçekten? Ben de şuan araştırıyorum nerden alabilirim diye. Bilgi verme şansınız var mıdır? Nereden aldınız?

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    391
    Verilen Beğeniler
    343

Özellikli ve hızlı tekerlekli sandalye her zaman scooterlardan iyidir, tekerlekli sandalye ile her ortama sorunsuzca girebilirsiniz, oturma yüksekliğinde olduğu için kuaförlerden kafelere, alışveriş merkezlerinden devlet dairelerine kadar her ortamda rahat edersiniz size yük olmaz.

Ülkemizde maalesef tekerlekli sandalyeler oldukça pahalı, iyi bir kalitede tekerlekli sandalye almak yüklü bir miktarı cebinden çıkartmak demek. Son sistem silahları, tankları, denizaltıları, uçakları üreten dünyanın kıskandığı ülkemiz maalesef akülü tekerlekli sandalye üretemiyor bu sandalyelere ait olan joyisytiklerin yazılımını üretemiyor, umarız ülke olarak ilerki yıllarda son sistem akülü tekerlekli sandalyeleri ve scooterları üretir hale geliriz.

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    10.02-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    6

akülü engelli scooterların gücü 800-1000 w olarak yazmakta. normalde 250 w üstü ehliyet gerektirmiyor mu? ve normal 3 teker elektrikli motorları kullanırken ehliyet gerekiyor mu? gerekiyorsa h sınıfı ehliyetle başımız derde girmeden kullanabilirmiyiz? istediğimiz sadece mobilite sokağa çarşıya rahat çıkabilmek. Bunlar neden bu kadar zor bu ülkede.

Üye
    -GEBZELİ- Avatarı

Gerçek Adı
    gebzeli
    Son Giriş
    22.03-2020
    Saat
    23:19
    Yaşadığı Yer
    dünya.
    Alınan Beğeniler
    46
    Verilen Beğeniler
    51

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Qsemihfaruq hic bir zaman 40 binlik aracım olmadı sadece fuarlarda denedim benimkisi normal bir tekerlekli sandalye biraz modifiyeli hepsi o bana yetiyor hamdolsun darısı dostlara olmayanlara inşAllah.bir tavsiyede ben verim dostlara kullanabilenlere ilk tercih tekerlekli sandalye ikincisi akülü sandalye sonuncusu sukutur hepsinide kulandım kulanırımda yürümeyenlere tavsiyem kesinliklen budur ...