TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    katrancalı Avatarı

Gerçek Adı
    Ata
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    56

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @hozgul

yıllardır Çin-Tayvan malı akülü sandalye kullanan biri olarak sonuna kadar haklısın, gerçekten de ilk yeşil LED tüm akü kapasitesinin yarısı demek '

ama işte Ottobock farklı... ben de kullanmasam bilmeyecektim, hatta inanmayacaktım

şaka bir yana, akü doluluk seviyesini gösteren LED'ler lineer (doğrusal) şekilde sönmüyor, sönemez de zaten, çünkü aküler doğrusal şekilde tükenmiyor... varsayım olarak diyelim ki 40ah'lik akümüz var ve toplam bununla 20km gidebiliyoruz, bu durumda akünün her 10ah kapasitesi için 5km gidebilmemiz gerekir teoride... ama pratikte öyle olmaz...

Üye
    i_brahi_m Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:51
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Bende b400 e baktım ama ben alçaktan kalkamadığım için almadım 2. El permobil c400 aldım yükselen modelden aldım inşallah pişman olmam şuana kadar sorun yok. Bu modellerin ikiside katlanmıyor o yüzden permobili seçtim . İlk bakışta koltuklarda yıpranma yok tekerlekler de iyi sanırım fazla kullanılmadı.

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    13.01-2020
    Saat
    19:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

B 400 alalı 4 ay oldu çok memnunum adeta tank gibi bir araç.onu tercih etmemde ki en büyük etken, evimden ciktigimda nereye gidersem gideyim yokuş inip cikmam gerektiği için güçlü bir sandalye almam gerektiğini düşündüğüm içindir.

Dedigim gibi 4 aydır nerdeyse hergun kilometrelerce yol yapıyorum. yalniz son iki gündür aküde bir sorun var düz yolda hiç bir sıkıntı yasamazken, yokuş cikmaya başlar başlamaz yeşil ışığın bir tanesi sonmeye devaminda sarı ve kirmiziya kadar geliyor. Neden olabilir sizce? Daha 4 ay oldu alalı ne yapmalıyım?

Üye
    Zorro Avatarı

Gerçek Adı
    Žorro
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    729
    Verilen Beğeniler
    3

Akünün performans düşüyor

Üye
    msait19 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    94
    Verilen Beğeniler
    164

@sırdaş

Büyük ihtimalle bekletilmis akuyle sandalye gönderilmiştir size. Akuler ilk altı ay garanti kapsamındadır. Vakit kaybetmeden garantiye gönderin. Belki tam dolmadan sarjdan çıkartıp kullandığınız icin de olabilir. Yine her halükarda gönderin garantiye süresi geçmeden.

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    13.01-2020
    Saat
    19:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Servis aküyü degistirmeli değil mi?

Üye
    msait19 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    94
    Verilen Beğeniler
    164

@sırdaş

gönderdiğinizde duruma bakacaklar ya değiştirirler ya da bir şekilde onarıp gönderecekler...

Üye
    Zorro Avatarı

Gerçek Adı
    Žorro
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    729
    Verilen Beğeniler
    3

@sırdaş

Kargo ücreti Onlara mı ait? size mi?

Üye
    ronaldo7 Avatarı

Son Giriş
    24.01-2020
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    9

Mrb.c400 den memnunmusunuz

b400 çeşit çeşit resimler oluyor Neden böyle acaba.turkiyede satilan hangi modeli suan nereden daha ucuza alabiliriz

Üye
    katrancalı Avatarı

Gerçek Adı
    Ata
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    56

evet, memnunuz

evet, eğer internetteki online medikalci sitelere bakarsanız belki de 10 çeşit B400 görürsünüz, ama bunlar palavra...

yani, siteyi hazırlayanların başka yurt dışı sitelerden görsel bulup siteye koymaları yüzünden böyle bir durum oluyor, ayrıca b400 yerine b500, a200, cs1000 resimleri koyan siteler de var, işte bu cehalet yüzünden resim işi çorba oluyor...

birkaç yıldır aralık ayı başında (3-4 gün süren) DTM'nde Engelsiz Yaşam Fuarı'na gidiyorum, orada Otto Bock standında hem yetkili kişilerle konuştum, hem de onların haricinde kendim inceledim, sonuç şu:

B400'ün 3 versiyonu var...

1- Basic-temel

EDvB58 - Ottobock B 400 akülü sandalye hakkında bilgisi ve tecrübesi olan..?

2- Gelişmiş

9Nk3ok - Ottobock B 400 akülü sandalye hakkında bilgisi ve tecrübesi olan..?

3- Junior-çocuk

buna resim koymadım, basic modelin tıpatıp aynısı, sadece ölçüleri bir çocuğa uygun...

basic modelde hiç bir ek aksesuar yok, hiç, sıfır. kıyaslama için belirteyim, misal benim eski çin malı akülü sandalyemin joystik tutan kolu masada yemek yemek vesaire gibi durumlarda geriye çekilebiliyor ve böylece ileriye doğru çıkıntı yapan joystik geriye doğru çekildiği için neredeyse normal bir sandalyeyle masaya oturmuş gibi oluyordu, b400'de bu ek aksesuar dahi yok... eski sandalyeden alıştığım bu konforu kaybetmek önce biraz canımı sıktı ama sonra bunun için bir çözüm buldum, o yüzden o durum artık canımı sıkmıyor...

Gelişmiş versiyonun resmine bakarsanız joystik altına yaptığım kırmızı yuvarlakta bahsettiğim joystiği geri çekme aparatını görebilirsiniz, yani gelişmiş model bu aparatla standart olarak geliyor, sağdaki kırmızı yuvarlaktaysa aydınlatma sisteminin ön far kısmını görebilirsiniz (elbette joystik tarafındaki kolçağın altında da diğer ön far kısmı var), arkada iki tarafta karanlıkta trafikte giderken arkadaki sürücülerin dikkatini çekmek için 2 kuvvetli kırmızı lamba var, bunların tümü gelişmiş modelde standart gelen aydınlatma sistemini oluşturuyor... ek sistem olarak joystikten kontrol edilen tilt (yatırma/oturma konumlandırma) mekanizması ve yine joystikten kontrollü motorlu ayaklık mekanizması monte edilebiliyor (opsiyonel)... ayrıca gelişmiş versiyonun ölçüleri daha büyük cüsseli kullanıcılar için genişletilebiliyor (opsiyonel)... son olarak ta standart 7,2 km/h'lik hız 10 km/h'ye kadar yükseltilebiliyor (opsiyonel)...

elbette ki gelişmiş versiyon temel versiyondan daha pahalı...

şimdi gelelim güzel habere, yukarıda gelişmiş versiyon için saydığım ek fonksiyonlar yüzünden basic versiyon çok ezik/fukara görünüyor olabilir, ama para varsa bu hiç sorun değil, çünkü tüm ek fonksiyonlar basic versiyona da monte edilebiliyor...

Üye
    *Sevgili* Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    219
    Verilen Beğeniler
    161

Aracı aldığımdan 1 ay kadar sonra aküler bitmişti. Yetkili servisi aradığımda akülerin garanti kapsamına girmediğini söylediler. Ben ısrar ettim, henüz çok yeni olduğunu ve yolda kaldığımı anlattım. Ancak ondan sonra kabul edip yenilediler

Üye
    ronaldo7 Avatarı

Son Giriş
    24.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    9

@seker kiz

merhaba siz nereden almıştınız ki

Üye
    ronaldo7 Avatarı

Son Giriş
    24.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    9

b400 basic icin birkac satici arastirdim.kimisi 50ah aku 200 watt motor diyor kimi 63ah aku 450 watt motor diyor.neden farklilik gosteriyor acaba bu onemli ozellikler ve b400 un gercek fabrika ozellikleri nedir

Üye
    katrancalı Avatarı

Gerçek Adı
    Ata
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    56

önce motor watt kısmını, sonra da akü kısmını cevaplayayım...

öncelikle internette çok az yerde b400'ün motor watt bilgisi var, hatta satın aldığımda satıcının bana verdiği kitapçıkta bile motor watt bilgisi yok...
    çünkü motor watt bilgisi sorunlu bir bilgi... yani, watt dediğimiz güç birim değeri elektrik motoru söz konusu olduğunda değişken bir değer...

60 kiloluk bir kullanıcı akülü sandalyeyi 3. viteste 1 saat boyunca sürerse okunacak watt/saat değeriyle 90 kiloluk kullanıcının 5. viteste 1 saat sürmesi çok büyük farkta bir watt/saat değeri verecektir...

ancak benim aldığım basic modeli hakkında şunu söyleyebilirim, max. 264 watt... çünkü motorların üzerinde 11 amper at max. load (yani motor en zorlu koşulda çalışıyorken) 11 amper çekiyor... formül P(güç, watt)=VxI yani, 24V x 11 amper=264 watt maximum...
    ancak burada 11 amper maximum durum, yani 120 kiloluk kullanıcıyı 5. viteste yokuş yukarı taşırken... normalde 80 kiloluk kullanıcıyı 5. viteste taşırken 7-8 amper ancak çeker...
    ancak, çok önemli bir diğer konuysa burada söylediklerim hep "elektriksel" değerler, hesaplar, oysa bir elektrik motorunun watt değeriyle tork değeri farklı şeyler, yani 200 wattlık bir motor 300 wattlık bir motordan daha güçlü tork uygulayabilir... bunun ayrıntısına girmiyeceğim, imkanınız varsa her yıl aralık ayının başında Dünya Ticaret Merkezi'nde 3-4 günlük "Engelsiz Yaşam Fuarı" yapılıyor, hemen metro istasyonundan çıkınca sizi özel vinçli rampalı özel minibüsler alıp 200 metre uzaktaki fuar alanına götürüyor, orada misal İMÇ firmasının 300-400 watt motorlu sandalyesine binip test sürüşü yapın, sonra da meyra ya da otto bock standına gidip onların akülülerini test edin, göreceksiniz ki çin ve türk malı benzerlerine göre otto bock ya da meyra'nın düşük watt motorlu akülü sandalyeleri bile daha güçlü tork uyguluyor...
    son olarak, tork düşük değilse motor watt değerinin düşük olması bizler için avantajlı bir mesele, çünkü düşük watt demek düşük akım/amper çekmek demek, düşük akım çekmek demek daha uzun ömürlü ve performanslı akü demek...

akü kısmına gelirsek...

b400'ler ya AGM (50 amper) ya da kuru (62 amper) aküyle satılıyor ülkemizde...

normalde sandalyeler Almanya'daki fabrikadan aküsüz olarak geliyor nakliye masrafını düşürmek için... buradaki satıcılara ya AGM ya da kuru aküyle satması tavsiye ediliyor... satıcılar da mümkün olan en düşük fiyatla müşteriyi cezbedip (ve tabii mümkün olan en yüksek karı yapabilmek için) sandalyeyi satabilmek için ya kuru akü ya da AGM akü monte ediyor sandalyeye...

b400'ün koltuk altındaki kapaklı motor+beyin+akü bölmesinin zemininde 4 yandan takozlarla sınırlanmış akü oturma alanı var, bu alana ya AGM max 50 amperlik, ya kuru max 62 amperlik ya da jel/deep cycle max 55 amperlik akü konulabilir, daha büyük değerde bir akü bu takozların arasına sığmaz...

bu üç tür akü arasında en pahalısı jel/deep cycle olduğu için bu tür aküyle satmıyorlar sandalyeleri...

Üye
    *Sevgili* Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    219
    Verilen Beğeniler
    161

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ronaldo7

Medikalden almıştım

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon