Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Harifc Avatarı

Son Giriş
    21.10-2015
    Saat
    20:24
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar aktif tekerlekli sandalyeyi aktif bir şekilde kullanma için kurs alabileceğim (özellikle Ankara'da) birileri var mı?
    Malum a.t.sandalyeyi aktif bir şekilde kullandığınızda inip çıkamayacağımız rampa kaldırım merdiven yok gibi.

Hayırlı günler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

@Harifc

Maalesef böyle bir kurs yok. Ama bu bence gerçek bir ihtiyaç! Nasıl ki araba kullanmak için bir öğrenme süreci var, aynı şey belki de daha da önemli olacak şekilde tekerlekli sandalye için geçerli.

Doğru sandalye seçip doğru kullanım tekniklerini öğrenirsek, tekerlekli sandalyenin özgürleştiriciliğini gerçek anlamda gündelik yaşamımıza yansıtabiliriz. Aksi halde yapabileceğimiz bir çok şeyi yapamaz ve tekerlekli sandalyeyi bir yük olarak taşırız.

Arkada birileri varken kendini geliştirmeye başlayabilirsin. Mümkünse düştüğünde canını yakmayacak yumuşaklıkta-sertlikte bir zemin üzerinde çalışırsan çok daha rahat olur.

Not: Unutmamak gerekir ki öncelikli olan doğru tekerlekli sandalyeyi doğru ölçülerde kullanmaktır. Allah herkese panthera nasip etsin (Amin! )

Üye
    Cloud. Avatarı

Gerçek Adı
    Enes
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    12:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    1

gatada var. rekrasyonel salon ve acık hava parkuruda var.çokta yeterli ama hastalardan pek talep gelmiyor

Üye
    katrancalı Avatarı

Gerçek Adı
    Ata
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    9

youtube'da birçok öğretici video var...

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    07:37
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

bende gata da tekerlekli sandalye sürüş eğitimine katıldım. fonksiyonel salonda verilen eğitim bu. fakat sadece aktif sandalye için değil genel anlamda tekerlekli sandalye için.
    kaldırımlar merdivenler banyo tuvalet arabaya geçiş iniş. hatta hangi sandalye uygundur. alırken nelere dikkat etmelisin. hangi ölçüler önemli. tabi biraz da sizin ilgili olmanız gerekli. bunların hepsini kullanıyorum hayatımda tabi geliştirdim. benim sandalyem aktif evet ama ben biraz risk alıyorum. sonuçta c7 kırığı olan biri için sırt tutmazken aktif sandalye biraz daha dikkat gerektiriyor. aktifden değilde normal sandalyemden düşüyorum.
    youtube da baya videolar var buradan bir çok şey öğrenebilirsin. hatta daha kolayını sen nasıl yaptığını çek sende ekle. ben ekledim.

Üye
    engelli_biri Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    11

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Gönül neler ister neler ama olmaz işte çünkü lüzumsuzdur başkalarına göre bende böyle bu ve buna benzer kurslar açılsın isterim.
    Ancak bu Ülke de zihniyet o kadar cahil ki duyanlar görenler aman canım ne gerek var derler hemen maalesef.