Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Life_4_u Avatarı

Son Giriş
    03.12-2014
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese Merhabalar;
    Tasarlanan akülü bir merdiven ve kaldırım tırmanabilen sandalye için arkadaşların fikir, yorum ve tavsiyelerine ihtiyacım var. Bana bu konuda yardımcı olacak en azından cevap verecek herkese şimdiden çok teşekkür ederim. Sorularım ise şu şekilde;

1. Mevcut akülü araçlarda yaşadığınız rahatsızlıklar, sıkıntılar veya beklentileriniz var mıdır? varsa nelerdir?
    2. Akülü aracınızın merdiven ve kaldırımdan çıkabilmesi ne kadar ihtiyaçtır ?
    3. Merdiven ve kaldırım tırmanabilen bir araç almayı ne kadar isterdiniz ?

Cevapların aynı olması önemli değil ne kadar kişinin aynı konularda mutabık olduğu önemli lütfen sizin vereceğiniz cevaplar verilmiş bile olsa aynı cevabı vermekten kaçınmayınız. Bu konudaki sorular dışındaki sorunları da açarsanız sevinirim. Herkese güzel zamanlar geçirmesini temenni ederim. Esen kalın.

Üye
    yasar2456 Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    NEVŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

1-Akülü arabanın ön tekerleri amtösörlü olması lazım,çünkü yolda ve kaldırım çıkarken esneme payı olması gerek yolda ön tekrler vuruyor kaldırım çıkarken de zıplatma yapıyor.
    2-Kaldırımdan ve merdivenden çıkan bir akülü olursa çok çok çok çok büyük bir ihtiyaç ,çünkü bize en çok engel zaten kaldırım ve merdivenler ?
    3-kaldırım ve merdiven çıkan bir araç alayı ben ve diğer arkadaşlar yani herkes ister ama ?
    Sonuç,her şey fiyata ve alım gücüne bakar o dediğin akülü sandalyelerde baya pahalı devlet karşılasa olur ama işte durum bu ,=her şey paraya çıkıyor bizim bu akülüde ?

Üye
    Life_4_u Avatarı

Son Giriş
    03.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaşar bey, her şeyden önce fikrinizi ve yorumlarınızı belirttiğiniz için çok teşekkür ederim. Kaldırımların düzenleniyor olması pek yetmiyor sanırım. Para konusunda evet şu anki işlevli olanlar ciddi pahalı (2. el) 4x4 jeep satıyorlar o paralara, fakat işlevli bir ürün içinde sağlam bir ar-ge sağlam bir tasarım gerekiyor. Bazen çok basit şekildeki işlevli tasarımlar ile çok iyi sonuçlar alınabiliniyor. Tabi bu da maliyetleri olumlu etkiliyor. Ama genede bir kaç akülü sandalye fiyatlarına denk geliyor toplamda.

Üye
    yasar2456 Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    NEVŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Iste tam da bu yüzden ,okumalı insan , geliştirmeli ve kendimiz üretmeliyiz boyle olursa hem ülke kazanır hem biz kazanırız .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Kaldırım aşabilen, hele de merdiven çıkabilen bir akülü yapın, güvenlik kriterlerini geçsin, 10 bin liraya satın, zengin olursunuz... Şaka değil!

Bunu ne tür bir teknoloji ve finans gücüyle yapmayı umuyorsunuz? Proje ne kadar ayakları yere basar durumda, anlamak için soruyorum...

Elimden gelen her türlü desteği seve seve veririm.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Life_4_u Avatarı

Son Giriş
    03.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın oturanboğa çok özel sorular soruyorsunuz. gene de cevaplamaya çalışacağım.

Niyetim zenginlik değil. Benim gönlüm zengin .

Çizime döktüğüm bir tasarım var ve teknik olarak şimdiye kadar uygulananlardan farklı.

Satış fiyatı umarım çok düşük olur ama malzeme fiyatları malum. bunun üzerine işçilik vs. masrafları binecek.

Tasarımın ne kadar ihtiyaç olacağından emin olmak istiyorum, özellikle ar-ge desteği veren kurumların jurileri daha çok böyle bir beklenti içerisinde oluyorlar, aslında destek verecek kim olursa olsun "bu gerekli mi? , ihtiyaç mı?, tutar mı? " nın merakı içerisinde oluyorlar. Aslında hakları da var fakat herkes kendi bakış açısıyla olaya bakıyor. Başkalarının bakış açılarından bakamadığınız zaman kendi düşündüklerinizi kesinlikle doğru zannediyorsunuz, bu da yanlışa sürüklüyor insanı. Bin bilsende bir bilene danış dedikleri bu. Kullanacak insanın beğenmediği tasarımı, tasarım olarak görmüyorum.

Devletimizin çok güzel ar-ge için destekleri var. Bunların dışında kötü olanları da var ya neyse .

Sonuç olarak HERKESİN cevabı çok önemli lütfen KATILIM sağlayalım. Katılım sağlayan herkese teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bir gün atla gel bana, konuşalım: TEKSAN

Kaldırım aşan, merdiven çıkan sandalye çok çok iyi olur. Ama: 1- Güvenlik çok çok önemli 2- Boyutlar çok önemli 3- Tasarım olabildiğince zarif olmalı 4- Erimi 20 km'nin altına düşmemeli (aslında 50km altında olmamalı)

Üye
    Life_4_u Avatarı

Son Giriş
    03.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Bülent Bey, fuar için İstanbul'a gelmeyi istiyorum mümkün olursa o zaman görüşmek isterim. Elektrikli bisikletlerde hız sınırlamaları var. Akülü sandalyeler içinde çeşitli sınırlamalar var ve belirli hızların üzerine çıkılacak olunursa farklı sorunlarla karşılaşılıyor hem teorik, teknik olarak hemde yasal olarak. Bunları da göz önünde bulundurmak lazım. Görüşmek dileğiyle.

Başlığa Fikir ve Yorumlarıyla Katılım sağlayan Herkese Çok Teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hızı değil, 1 dolu akü ile 20 km yol gitmeli en az demek istedim.

Üye
    Life_4_u Avatarı

Son Giriş
    03.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki dik konuma gelmesi ne kadar ihtiyaç ?

Üye
    yasar2456 Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    NEVŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bence dik konuma gelmesi yüzde üzerinden yüzde 20 olursa tabi iyi olur ama merdiven daha önemli ve artı fiyatı artırırsa gerek yok gibi veya iki modeli olabilir full paket de yani ?

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

Merdiven ya da kaldırım çıkabilmesi bir artı özelliktir fiyatı artırmayacaksa olmalı
    Aracın yerden yüksekliği 50-55 cm aralığında olmalı ve 50 cm kadar asansörlü yükselme özelliği eklenebilirse iyi olur
    Aküleri kaliteli olmalı tek şarjda 20 -30 km yapabilmeli
    Ve aracın hızı mutlaka 10 - 12 km ve üzerinde hız yapabiliyor olmalı

Üye
    Cloud. Avatarı

Gerçek Adı
    Enes
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

Merdiven çıkmak değilde kaldırım çıkabilmek çok daha makul bence...
    Merdiven tırmanan akülülerin vidyolarına bakınız,hep aralığı bol eğimi düşük.Trde nerde öyle merdivenler ben hiç görmedim
    Akülü sandalyeyle karşılaştığım tek sıkıntı kaldırımdan gidememe sebeb olan rampaya park etmiş araç yada rampanın hiç varolmaması .bu durumda trafıkten tırsarak gıtmektense o 20-30cmlık kaldırımı çıksak ner guzel olur...Çoğu ayaküstü dükkandada bu tek basamak sıkıntısı var...
    şuda var yangın merdivenide çıksa sandalye gemi gibi kocamansa o sandalyeye ben binmem

Bir aktif sandalye gibi bi giriş fiyatı sonra opsyonel özellikler istenince fiyata dahil olmalı...Tilt yatış,asansör,renk opsyonu,akü opsyonu,koltuk kalitesi ayakta sürüş vs...

Üye
    Life_4_u Avatarı

Son Giriş
    03.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cloud.;

Gemiden kasıt ne kadar bir iriliktir onu tasavvur edemedim fakat, normal sandalyeden biraz daha büyük olacağı kesin

Üye
    Cloud. Avatarı

Gerçek Adı
    Enes
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    şehirriçi max bu boyyut beni kurtarır
    C350TS pos02 - Merdiven ve Kaldırım Tırmanabilen Akülü bir Sandalye için Fikir ve Yorumlarınız

Sayfa 1 / 2 12 SonSon