Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tarsuslu69 Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    tarsus
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    meyra touring 927 akülü sandalye kullanıyorum. orijinal aküler ömrünü doldurunca türkiye distribitörü hakermanla görüştüm. çiftine 700 euro gibi uçuk bir rakam istediler. bende mutlu full enerji aldım (çifti 500 tl) orijinal aküler kadar iyi değil ama 40 km götürüyor. sekiz aydır kullanıyorum memnunum. bu arada orijinal aküleride buldurdum almanyadan. yakında getirecek arkadaşım. fiyatı mı? çifti 352 euro.. hakerman çok pahalı bir firma, zorunlu kalmadıkça yeni arayışlara giriniz..

Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Akülü araçlar için uygun aküler deep cycle-jel, jel, kuru şeklinde sıralanır. Aralarındaki fark sırayla;
    Deep cycle: boştayken çok çok az deşarj, derin deşarj, yüksek döngü(+%20), uzun ömür(12+yıl)

Gel(jel): boştayken çok az deşarj, derin deşarj, iyi döngü, iyi ömür(10-12yıl)

Kuru(Mutlu F.E.) boştayken az deşarj, derin deşarj, orta döngü, kısa ömür(3-5yıl) şeklinde sıralanır.

İster en pahalısını alın ister en ucuzunu ama şunları unutmayın:
    -Aküler üretildiklerinden itibaren yaşam süreleri başlar. Kullanmaya başladığınızda bu süre hızlanır.
    -Deep Cycle alsanızda optimum kullanımda akünüzün performansı 24 ayda %60-70 düşer.
    -Akülerinizi gücü %30-20 civarı kalmadan şarja koymayın, özellikle (kalan gücü %25 olmadan) her kullanımdan sonra şarja koymak yanlıştır.

2x60A Deep Cylce akü 1000TL civarıdır. Bu akülerin ortalama kullanımı 2 yıl ve her şarja koyduğunuzda mevcut kapasitesinin %3 ü buharlaşır, bu buharlaşma mutluda iki kattır fiyatta iki kattır. Bence o paraya 2 mutlu almak daha mantıklı. Misal pahalı aküyle Meyra Optms ile 2 yılda ortalama 25km yol alınır desek aynı paraya alınan 4 mutluyla 30km yol alınır. Hangi aküyü alırsanız alın 2 yıllık akü masrafınız 800-1200 tl olacaktır Ben meyra optimus kullanıyorum üzerinde 60A mutlu var, 2ay önce ikisini 400 tle aldım. İlk aldığımda 3 defa %50ye inince şarja koydum, son şarjdan 2.5 hafta sonra şarjı %30 a gelince şarja koydum ve performans olarak çok iyi... Performans olarak kuru akü diğerlerinden üstündür ama kullanım ömrü daha kısadır.
    Unutmayın Mutlu Full Enregy araba aküsü değildir, özel amaçlı aküdür! Engelli araçalarda uygun kullanımda Garantisi 2yıldır.
    Bu akülerden bütçenize en uygununu seçin.

Deep Cycle ve pahalı jel aküler genelde ithaldir, pahalı olduğundan talep görmezler bu yüzden rafta çok beklerler hiç uğraşmayın derim.

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar mutlu ful enerji akülerden düşünüyorum 40 amper yada o civar fiyatları hakkında bilgisi olan varmı?

Üye
    sekobaba Avatarı

Gerçek Adı
    serdaarrr
    Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mutlu ful enerji aküler jel mı ??

Üye
    karacalar Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar ben mutlu full energy 40 amp akulerini 2012 nin ocak ayinda almistim bu yilin baslarinda..akuler ölme noktasina geldi genel itibariyle memnumdum yalniz almadigim nokta ben oyil akulerin ciftini yaklasik 300 tl ye almistim simdi sordugumda ciftine 600 tl diyorlar.. Bir fiyay yzde yz artar mi arkadas anlamadim gitti..deneyimi olan arkadaslar varsa paylassin lutfen..? Simdiden tesekurler

Üye
    10UR Avatarı

Gerçek Adı
    ONUR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TARSUS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar daha bu sabah mutlu full enerji 40 amper akü siparişi verdim eski akülerimi de vermek kaydıyla çiftini 380 TL ye aldım.Umarım memnun kalırım.

Üye
    karacalar Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

iyi yapmışsın hemşehrim (onur) ... mutlu akü diğer akülere nazaran hem %50 daha ucuz hemde servis ağı yüksek olması hasebiyle daha mantıklı,ben 2 yıldır akülerimi mutludan alıyorum çok memnunum ... seninde memnun kalacağından eminim... için rahat olsun... görüşmek dileğiyle...

Üye
    10UR Avatarı

Gerçek Adı
    ONUR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TARSUS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

teşekkürler hemşehrim bende servis ağına ve hesaplı fiyatına bakarak karar verdim, fiyat performans açısından da sonuçtan memnunum

Üye
    ergün32 Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende mutlu akü kullanıyorum. memnunum. fakat sanırım bilginiz yok, mutlu akü engellilere bedava akü veriyor. yani para vermenize gerek yok. sağolsunlar ben istedim bana iki adet akü yolladılar...

Üye
    garrincha1907 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ergün32;

Mutlu jell akü'leri mutlu ücretsiz mi gonderiyor hocam? resmi bir yazı mevcut mu elinizde? internet sitesinde öyle bir yazi göremedim Mutlu nun.

Üye
    parsam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    24

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Akülü sandalyeye mutlu akü takicam 44 amper 129tl ne dersiniz arkadaslar

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12