Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Durakoglu Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    14.02-2017
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    Konya/meram
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar slm.
    Zimer firmasının ofd. verdiği sandalyeden kullanıyorum uzak doğu ürünü yalnız aküsü beş para etmez 1 senede işi bitti ben konyada yaşıyorum benim araca en uygun uzun ömürlü akü markası istiyorum ve nerden bulacağım ilgi ve alakanıza teşekkürler..

Üye
    ASLAN_O Avatarı

Gerçek Adı
    kusrop remö
    Son Giriş
    09.02-2015
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mutlu aküyü dene bilader

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Arkadaşım bu aküler doldur boşalt aküler olduğu için haliyle arabalardaki gibi ömrünün 2-3 yıl olmasını bekleyemezsin, o yüzden hemen hemen 1 yılda en kalite dediğin aküler bile iptal oluyor o yüzden fazla kasmana gerek yok...

valla ben mutlu mutsuz hepsini denedim hemen hemen hepsi aynı süre dayanıyo.Ha birde aracına da bağlı benim aracım aküler tam şarjlıyken 16 km yapıyo ama şimdi meyranın 45 km gezdireren araçları var .Ne kadar az sıklıkta şarj , okadar aküde uzun ömür...

Üye
    NÜKTE Avatarı

Son Giriş
    29.06-2009
    Saat
    21:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim aküler bir yıl kullandım şimdi işe yaramıyo ,bunları nasıl aktif hale getire biliriz yardımcı olursanız menmun olurum..bu telden ulaşa bilirsiniz

tel.05455094910

Üye
    permobil Avatarı

Son Giriş
    11.02-2009
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bildiğim kadrı ile motorlu tekerlekli sandalyelerde kullanılan akü kuru tip yada jel olmalı sulu aküler bunlara nazaran daha ucuz ama şarz günlük biter nedeni ise bu akülerin otomobil aküsü olduğu ,araçlardaki dinomo sistemi ile kendini devamlı şarz ettiği için sorun yok ama bizim kullandığımız sandalyelerde kuru yada jej olmalı özellikle jel daha uzun ömürlü hatta markaya görede 5 yıl garanti,10 yıl kullanım süresi veriyorlar

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar mutlu alacagım fuul enerji 120 tl dedi jellide pahalı n yapalım dersiniz

Üye
    Bilal.Yasar Avatarı

Gerçek Adı
    Bilal
    Son Giriş
    19.07-2012
    Saat
    12:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Konu tarihi baya geçmiş ama ben yinede size bilgi vereyim.
    Engelli araçlarınız için sulu akü yerine 3 kuruş fazla vererej jel akü almanızı tavsiye ederim.
    Daha uzun ömürlü olur ve daha fazla verim alırsınız.
    Tabiki herkes kendi sattığı ürünü yüceltecek ama birde işin doğruları vardır.
    Ciddi bir araştırma yaparsanız jel akü veya deep cycle akülerin sulu akü veya kuru akülere göre daha iyi olduğunu anlayacaksınız.

Ve özellikle fiyatı çok düşük olan kuru akü veya jel akülerden uzak durmanızı tavsiye ederim.

www.a1enerji.com.tr

Üye
    bluesky Avatarı

Gerçek Adı
    Aydın
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    18:34
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

30 ve 50 ah arası akülerin fiyatlarını sıralarmısınız deep cycle jel ve kuru tip. en kısa zamanda akü almam lazım.

Üye
    alperencsm Avatarı

Son Giriş
    13.01-2014
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    mersin - bozyazı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben mutlu full enerji kullandım... diğer dandik markalara göre biraz farkı var.. ama hepsi aynı... taş çatlasa 8-9 ay... ama buradada bilgilendirildiği gibi jel ve deep cycle aküler varmışl... benim araba şu an mefta,, yenisini aldığımda kesinlikle deep cycle i bi denemek istiyorum

çünkü

biz akdenizliyiz, buralar sıcak memeleket, ve kuru tip akülerin sıcaktan çok etkilendiğini duydum... bu deep cycle ler bu konuda güneş ve sıcağa çok daha dayanıklı imiş... ve kuru tip akülere göre gerek kullanım mesafesi gerekse ömrü bakımından iki kat fazla daha uzun gideceği garanti edildi... bakalım deneyip görmeyi düşünüyom...

deep cycle ve kuru tip iki aküyüde kullanmış ve farkını görmüşelerin yorumunu yazmasını bekliyorum...

Üye
    yeraltı_86 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaslar...bende ofd nin verdiği zimeri kullanıyorum ama artık beni yarıyolda bırakıyor...bu iyi dediğiniz akülerin fiyatı ne...ayrıca ben anlamam öle kurudur jeldir...napcam ben şimdi napim?

Üye
    mırro Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    Silivri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben HAZE marka jelli akü aldım.350 tl(2 adedi) 4 taksit yapıyorlar.Ayrıca 2 yıl garantili tekerlekli sandalyeler için özel menmunum.

Üye
    murat89f Avatarı

Gerçek Adı
    murat maral
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:09
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

arkadaşlar aracımın aküleri özelliklerini yitrdi yeni akü alcam tavsiye edebileceginiz akü markaları varmıdır ben yigit aküyü biliyorum piyasada digerlernden iyi varsa bilgniz paylaşırsanız sevinirm cevaplarınız için şimdiden tesekkürler

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haze jel akü kullanıyorum 1,5 yıl gitti bugün gücünün azaldığını hissettim daha uzun gider diye umuyordum.sizce normal mi 1,5 yıl sık sık sarj ettim jel aküler için öneriliyor.netten firstpower jel akünün fiyatı makul geldi 12 volt 40 amper 240 lira kullanan arkadaşlar var mı? önerir misiniz?

Üye
    grkn 89 Avatarı

Gerçek Adı
    Gürkan
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    09:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tavsiyem araba aldığın yerden alman ,aküler de uyum sorunu yaşamamanız için

Üye
    Dynamic Elektronik Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Akü secimi nasıl yapmalıyım depp cycle özelligi nedir

1Akü secimi nasıl yapmalıyım::::
    öncelikle sarj cihazınızın yeterli olabilecegi bi akü amperi secilmeli örenekle aciklarsam daha kolay anlaşılır olacaktır
    örnegin zimmer maraka bi arac kullanıyorsunuz ve 2 adet 26 amper akü kullanıyorsunuz 26*2=52 amper toplam akü degeri sarj cihazı hesaplaması 2 akünün toplam degeri üzerinden hesaplanır akü sarj degeri akünün amer degerinin 100/10 olarak hesaplanır yani 52 amper akunun sarj cihazı 52/10=5.2 amperdir. yani 5.2 amper sarj cihazı kullanılmalı zaten arac yanında 5 amperlık sarj cihahzı veriliyor daha düsük amper kullanılırsa sarj cihazında aküler ya düzgün sarj olmayacak yada cok uzun zamanda ve tam doluma ulaşamayacak buda akünüzün erken bitmesine sebeb olacak ....yani akü alırken elinizdeki sarj cihazınızın amperine bakacaksınız öncelikle
    2:Alacagınız aküde mutlaka depp cycle öelligi mutlaka bulunmalı bu ne demek depp cycle demak defalarca sarj edilebilir diyebiliriz akü sadece jel olsun uyar demeyin jel akülerde kullanım alanlarına göre sınıf sınıf ayrılır
    örnegin jel endüstriyel bu akü güc kaynalraı gibi alanlarda kullanılır sürekli dolu olark bekler elektrik kesilince devreye girer elektrik gelince sarj olur ve bekler 200 veya 250 sarj dan sonra ömrü tamamlanır yani tekerlekli sandayede 7-8 ay kadar bi kullanımdan sonra sıkıntı cıkarmaya başlar depp cycle akü 1200 defa sarj edilebilir buda yaklasık 4 sene gibi zamana tekamül eder bu yüzden AKÜ ALIRKEN DEEP CYCLE ÖZELLİKLİ Bİ AKÜ MARKASI SCİLMELİ

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Başlığın Etiketleri