TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eser37 Avatarı

Gerçek Adı
    engin
    Son Giriş
    21.07-2021
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar merits p110 engelli akülü sandalyem için 50 55 amper akü alacağım da hangi aküye tavsiye edersiniz bir de akülerin cycle değerleri varmış hangi akü kaç saykıl nasıl öğrenebilirim birde akü kasasını ölçmek gerekiyor dediler bazı aküleri uzun bazı aküler kısa oluyormuş teşekkür ler
    Konu eser37 tarafından değiştirilmiştir (28.06-2021 Saat 02:23 ).

Üye
    Ümit Şahin Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit Şahin
    Son Giriş
    24.07-2021
    Saat
    00:20
    Yaşadığı Yer
    Afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba, SGMS marka akülü sandalyem var aküleri değişecek şu an orijinal 12 V 40 Ah jel akü var acaba daha yüksek amper akü alsam zararı olur mu?

Örneğin bu akü:

Akülü sandalyem:

Üye
    Recep Koçer Avatarı

Gerçek Adı
    Recep Koçer
    Son Giriş
    20.10-2021
    Saat
    21:42
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    80
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Şarj cihazın 5 Amperlikse 50 -55 amperlik akülerden kullanabilirsin. Rahat doldurur. Akü markası olarak piyasadaki hangi jel aküyü alsan en pahalısını da alsan en çok 8 ay tam verim alırsın. Sadece Sonnenschein marka ve MK marka engelli sandalyesi aküsü olarak satılanlar 7 - 8 sene dayanır. Piyasada satılan ve engelli aracı aküsü olduğu belirtilen jel ve kuru aküler tayvan veya çinden geliyor. Ve kalite olarak hemen hemen hepsi aynı. Ticaret bakanlığı akülü sandalye akülerine 6 ay garanti şartı koymuş. Bu nedenle en ucuzlarını getirip satıyorlar. Nasıl olsa en az 8 ay dayanıyor.
    Bana sorarsan eğer akülü sandalyeni balkonda muhafaza etme ve balkonda şarj etme imkanın varsa Bosch ya da Varta gibi pahalı sulu otomobil akülerinden iki tane al . Sulu aküler de en az 8 ay tam performans verecektir. Ancak akülü sandalyeyi evin içinde tutma ve şarj etme. Çünkü sulu akülerde asit vardır. Ve asit buharı salınımı yaptıkları için akülü sandalyelerde yaşam alanlarımızda yanımızda durduğu için kullanımı sağlığımız için uygun değil. Ancak balkon sürekli havalandırılabiliyor ve müsaitse ve sandalyeyi eve koyunca balkonda duracak ve balkonda şarj olacaksa ve ev içinde sandalyeyi kullanmayacaksanız çifti 500 liraya iki tane sulu akü takıp 2000 lira jel aküye verip bir yıl sonra çöp olacağına gerekirse 6 ayda bir sulu aküleri yenileyip 6 ay boyunca her gün bir şarjla 30 km yol yapma şansınız olacağına eminim.
    Sonuçta eğer şarj aletiniz bozulursa ve akü dolduğu halde şarjı kesmezse jel aküler de şişer ve zehirli gaz salınımı yaparak ve sıvı sızıntısı yaparak sağlığı tehdit ederler. Sonuçta sulu akü ne kadar sağlığa zararlıysa jel akü de belli bir ortam sağlandığında aynı zararı verebilir.

Üye
    Kacar91 Avatarı

Son Giriş
    30.09-2021
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    Kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Firmayla ne tür bir sorun yaşadınız ben bugün bu aküyü sipariş verdim çift akü 1540 tl

https://www.enerjimar.com/ssb-12v-33...-cycle-agm-aku

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    18.10-2021
    Saat
    20:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    466
    Verilen Beğeniler
    423

@Lanigrenoir Firmayı tanımıyorum daha önce alışveriş de yapmadım, çok beklemiş yada yenilenmiş aküleri yeni diye satmış olabilirler, imkanın varsa istediğin ölçülerde bulabilirsen yurtdışondan MK ya da sonnenschein jel akü al.

@Kacar91 Aldığın ürünle ilgili deneyimlerini paylaşırsan seviniriz.

Üye
    Kacar91 Avatarı

Son Giriş
    30.09-2021
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    Kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dün enerjimar firmasından sipariş verdiğim aküler şu saat oldu hala bana ulaşmadı üstelik serkan isimli şahıs sırf bilgi almak için aradığımda bana beni sürekli aramana gerek yok diyor kesinlikle bu firmayı tavsiye etmiyorum arkadaşlar

Konuya yazdığım mesaj neden silindi?

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.190
    Verilen Beğeniler
    794

@Kacar91
    Mesaj içeriği sebebiyle buraya taşındı.

Bu arada aküler, belirli bir ağırlıktan sonra kargo şirketlerince taşınamıyor. Lojistik firmaları bu işi yapabiliyor. Onlar kargo kadar hızlı olamıyorlar.

Üye
    dreamchat Avatarı

Gerçek Adı
    orçun
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, Sonnenschein Akülerin 7-8 sene dayandığı yazılıyor ancak son kullanıcı olarak yaşadığım tecrübeyi sizinle paylaşmak istiyorum.

Kullandığım Akülü Sandalyem Meyra Smart, arabam fabrika çıkışı Sonnenschein 50 amper akü ile geldi. Bu aküler ile toplamda 25 - 30 km yol yapıyordum. Aküleri 2-3 günde bir şarj ederek kullandım, ömrü yaklaşık 5 yılda bitti.

Yıl 2021, Yaklaşık 5 ay önce yine, çift Sonnenschein 50 amper akü aldım, aküler beni 20 km zor götürüyordu, şimdi ise 13-15 km ye kadar düştü!!

Büyük ihtimalle, Akülerin raf ömrü fazla olduğu için şu an bu sorunu yaşıyorum! Tahmin ediyorum ki şimdi yaptığım 13-15 km günden güne daha da düşecek!!

Yanılmıyorsam akülerin garanti süresi 6 ay, (yanılıyorsam beni uyarın lütfen) bu süre dolmadan iade için işlemleri başlatacağım!

Sonuç ne olur bilmiyorum ama rafta bekletip bekletip, zaten alma gücü zayıf olan insanlara faiş fiyatla Akü satarak böyle bir hilebazlık yapmamaları lazım diye düşünüyorum!

Üye
    dreamchat Avatarı

Gerçek Adı
    orçun
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar Merhaba arkadaşlar, Sonnenschein Aküleri ilk defa kullanmadım ama yukarıda bahsettiğim gibi en son 5 ay önce Bas Akü'den aldığım Sonnenschein 50 amper GF 12 51 Y 1 Aküleri max 5 ay kullanabildim!

Aküler için servis talebinde bulundum, servis geldi ve aküleri ölçtü, ölçüm cihazında 2 Akü içinde değiştir uyarısı verdi!

Zor zahmet Aküleri satıcıya iade ettim. Bu saatten sonra zaten Sonnenschein Akü ve Bas Akü ile işim olmaz! Muhtemelen Aküler pahalı olduğu için alıcı kısıtlı ve bu yüzden beklemiş Akü satıyorlar diye düşünüyorum!! Aynı sorunu, aynı yerden, aynı marka, Sonnenschein Akü alan yakın bir arkadaşım daha yaşadığı için bu kadar net yazıyorum!

Daha az maliyetli olduğu için, Şimdi Recep Koçer Bey'in bahsettiği 6-DZM-22 amper akülerden 4 adet aldım ve kısmet olursa yarın kullanmaya başlayacağım. Desteği için buradan kendisine çok teşekkür ediyorum. Performans hakkında size buradan bilgi vereceğim..

Üye
    tuba27 Avatarı

Gerçek Adı
    Meçhul
    Son Giriş
    18.10-2021
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    Heryer
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Safir,Ortec yada arora marka üçünden birini alabilirsin ben arora kullanıyorum 2 yıl oldu tik yok

Sayfa 17 / 17 İlkİlk ... 71314151617