Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ironila Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    25.05-2013
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Life;

Alçalma mantığını anlmıştım ancak neden böyle birşeye tam olarak ihtiyaç var onu çözememiştim. maliyet yaratacaktır bu konu ama bunuda opsiyon olarak sunabiliriz sanırım.
    Aküler sorun yaratmayacak bu konuda emin olabilirsiniz. Engelli arkadaşlarımız akülerini istedikleri zaman kolayca çıkartıp takabilecekler. Bandaj konusuna gelirsek, zaten aracımız ayağa kalkan olarak tasarlanacağı için bunu mecburen koyacağız.
    eklediğiniz videoyu inceledim gerçekten güzel düşünülmüş bir tasarım ancak biz merdiven ve engel aşabilen yapacağımız için bize pek uygun değil. Ama düşündüğümüz basit bir ayrıntıyı bu video da yakaladık.

Çok teşekkürler fikirleriniz ve yardımlarınız için.
    Eğer mümkün olabilirse bu konuyu bir anket konusuna çevirip daha çok arkadaşımızın fikirlerini alabileceğimiz bir hale getirmek istiyoruz. Herkesin aracında olmazsa olmaz dediği şeylerin ve opsiyonel olarak sunulması gereken şeylerin bir listesini çıkartıp ürünümüzü bir kaç ayda tasarımı bitmiş hale getirmek istiyoruz.

Saygılarımla

Üye
    AKÜLÜHASTANESİ Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Joistik hassasiti yuksek olmalıdır özellıkle şase ve saglamlıkta hollanda urunlerını ınceleyınız derım

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

-Tekerleri dubleks olabilir,böylece şamyelli lastiklerin patlayıp yolda bırakma problemi kalmaz.
    -Köpek gibi zararlı hayvanları kovan bir cihaz var,bu araca eklenebilir.
    -Koltuk,Permobil Ck'larda olduğu gibi geriye doğru ve rampalarda eğime göre ayarlanabilir olmalı.
    -Işıklandırma sistemi,arabalarda olduğu gibi uzun-kısa far alternatifi olmalı.
    -Klasik bip sesi çıkartan korna yerine,gerçekten duyulabilir yüksek sesli bir korna eklenmeli.
    -Sitede eklemiştim,sıcak havalarda ve yağmurlu ,soğuk günlerde kullanıcıyı koruyan otomatik açılıp-kapanabilen bir sistem eklenebilir.
    -Şarj aleti aracın kendisinde sabit olabilir,içten çıkan bir kabloyla hemen takılabilir.
    -4 teker üzerine olmalı ve ekstra tekerler olmamalı.Zira bu aracın kontrolünü zorlaştırdığı gibi genişlemesine ve uzamasına neden oluyor ve asansör,vb yerlerde sorun oluyor.
    -Ayaklıklar geri katlanabilir olmalı.
    -Boyunluk olmalı ve ayarlanabilmeli.
    -Aracın üzerinde işlevsel bir çantası olmalı.

-Sıcak havalar için araca küçük bir buzdolabı koyun yazacaktım,abartmayım şimdi

Üye
    oguzaa Avatarı

Son Giriş
    05.06-2014
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam ben TURKUAZ AKÜLÜ SANDAYE firması sahibi Oğuz ŞAHİN. detaylıca konu başlığını ve başlık altındaki yoruları okudum. Dikkatimi çeken şu ki herkes bireysel düşünmüş. kendi hayalinde olan aracın üretimi ile alakalı fikirler sunmuş. Olay çok basit aslında. permobil chairman 2k aracındaki doneler olduktan sonra ve tasarım şekli ismail tunç'un dedıgı gibi teker yapıları aracın Türkiye yollarında gidebılmesınden öte olmamalı. çok buyuk hayaller üzerine bu aracı uçurabilecek halimiz yok. benim önerim size herşeyden önce koltuk yapısı. çünkü okadar çok sürücü gördümki öncelik koltuk kalitesi ve koltuk şekilleri. bu aracın ımalatı onemlı deıl onemlı olan yapıldıktan sonra kaç hastalık düşünülerek dizayn edılen koltuk biçimi. sürücü rahat oturamadığı hiç bir aracı kullanamaz. boyun ve kafa desteğinin modernizasyonundan tutunda koltuktaki model şekillerinin sürücüyü sarması şart. tabi her sürücü aynı kilodamı? hayır... onun içinde koltuk üzerinde yapılan donanımlar sağa ve sola kolçaklar dahil genişleyebilmeli alçalabilmeli hatta ükselebilmeli. hatta olayı biraz daha profosyonelleştirelim, neden koltukta masaj yapan bir aparat olmasın?? bzim sürücülerimiz saatlerce oturuyolar bu koltuklara. detaylı blgi paylaşımı almak ister aracın elektronik elektromekanık yapısı şasesi ile alakalı bilgi almak isterseniz aramanız yeterli olacaktır. bu millet artık TÜRK malı ve çok kaliteli bir araca binmey hakediyor.

Turkuaz Akülü sandalye Oğuz ŞAHİN 0541 527 24 24

Üye
    Dexter07 Avatarı

Gerçek Adı
    Kaan
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Ali bey, öncelikle böyle önemli bir konuda ülkemizdeki engellilerin sorunlarını çözmeye yönelmiş olmanızdan dolayı sizi kutluyorum. Ben de bir akülü sandalye kullanıcısıyım ve bu konuda kendimi oldukça şanslı hissetsem de, yine de bazı sıkıntılar yaşıyorum. İnternet ortamında oldukça fazla araştırma yaptım bugüne kadar. Gördüğüm ürünlerden en işlevsel olanı budur: Extreme X8 - Magic Mobility Umarım size de tasarım ve üretim konusunda yardımı olur. Saygılarımla...

Üye
    KAYAKÖY Avatarı

Gerçek Adı
    mahir arslan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:31
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2004 yılından bu yana akülü araç kullanıyorum 8 yıl hiç bir korkum olmadan aracıma binip dolaştım 1,5 yıl önce yeni araç aldım 700 metre ileriye yalnız gitmeye korkuyorum dördüncü tamirinde biraz düzeldi tekrar rica ediyorum akülü araç yapan veya yapmayı düşünen arkadaşlar sağlamlık ve kaliteyi ön planda tutun çin hurdaları kullanmayın

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12