Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 55 mesajın 46-55 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    polemik yaratacak şeyler yazmamak lazım Havva.. Sakin ol bence..

Yasaklı Üye
    serkanabi Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sayfaya daha önceden yazmış olduğum yazıyı, açmış olduğum bu konuyu başka bir yere çevirmeye başladığını görerek silmeye karar verdim. Yazan arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım.

Gezi için özel mesajlarınızı bekliyorum.. 2010 model yeni bir araçla gidilecektir kişi başı 125-150 tl olacaktır. Kalkış yeri istanbul olup yol istikametinden de binmek isteyenler alınabilecektir. Usta bir şöför de mevcuttur. Saygılar.

Üye
    ceylannur Avatarı

Son Giriş
    04.03-2010
    Saat
    19:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gıdersenı yolunuz acık olsun ben bır kere gıttım manevı bır huzur buluyor ınsan gıdersenız benden slm olsun oralara

Üye
    gul_gonca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent yalçın ne istiyorsak RAbbimden istemeliyiz.kuldan medet unmak dilemek dinde yoktur lakin ehli alimlerin dualarini almak onlarin sohbetinde bulunmak onlarla birlikte dilemek daha güzeldir kendin oturdugun yerde dua edersin ama bir alimin tabi gercek ehli alimin yaninda sohbetini dinleyip faydalanmak onların dualarinda olmak cemaatle dua,cemaatle namazin sevabı daha çoktur kimin duası kabul olunur bilinmez sen dua edersin kabul olunur veya olunmaz bilemezsin ama cemaatle ettigin dua daha makbuldur.kabuldur.

..meşhur alim lakabı hiç hoş degil geçen sene menzilde seyyid abdulbaki üzgün bir şekilde sohbetinin bir bölümünde bana meshur alim diyorlar ben meshur degilim ALLah icin hizmet eden biriyim dedi Meşhurluk artistlere yakışan bir lakabdır lütfen büyük alimlere meshur diye seslenmeyin hem gerikalı tarikatçılar demişssin tüm tarikatcilara laf etmiş oluyorsun televizyonda izlediginiz bas sallayan uydurma tarikata biz tarikat demiyoruz gercek ALLah icin hizmet eden bir şeyler yapan tarikatlarda var onlarin amaci allah için bir şeyler yapıp üretmektir lütfen bilmediginiz konulari konuşmayin inanmayabilirsiniz iSlam dini yüce bir dindir herkesin kafasinda üretip öyle yorum yapilacak bir din degildir allahin hükümleri emirleri bellidir degistiremezsiniz aynıdır her yerde

Üye
    gul_gonca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelsiz toplum Allah razı olsun çok güzel açıklamışsın onları inciltecek kelimelerden uzak duralım

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Serkan,
    Son yazdıklarını hiç yakıştıramadım sana.
    Ben hiçbir tarikata mensup olmamakla beraber ''geri kafalı tarikatçılar'' sözünü oldukça yadırgadım.

Tarikat Herşeyini Kur'an'dan almıştır,İslam'ın kendisidir.
    Tarikat tasavvuftur.
    İslâmiyet, ana hatlarıyla iman, ibadet ve ahlaktan ibarettir. Kelâm ilmi imanı, fıkıh ilmi ibadeti, tasavvuf ilmi de ahlakı ele alır. Tasavvuf, İslâmı derûnî bir şekilde yaşamaktır. Ruhî ve vicdanî bir duyuşun mahsulüdür. Şekilden mânâya geçmek, kabuktan öze ulaşmaktır.
    İslam Fıkhının dört asıl kaynağına (kitap, sünnet, icmâ, kıyâs) sımsıkı sarılmaktan, farz, vacip ve sünnetleri eksiksiz îfâ ve icrâdan, kötü ahlâk ve alışkanlıklardan kaçınıp, güzel ahlaklarla donanmaktan, zikrullah, fikrullah, nafile ibadet ve tâ'at ile meşgul olmaktan ibarettir tarikat.
    Bunu biri, başka amaçlarla yazsa idi, bu şekilde yazmaya gerek bile duymazdım.
    ''düşmanın attığı taş incitmez de,dostun attığı gül yaralar''mış kardeşim.
    Ben tarikat/tasavvuf mensubu değilim,mürid değilim,ama onlar hakkında düşüncelerim çok içten ve sevgi saygıyla dopdolu.
    Tasavvuf imanımızı her daim capcanlı tutabilmek, ibadetlerinde Rabbiyle başbaşaymışcasına huşu içerisinde olabilmek,Yüce Mevla'ya korkunun ötesinde içten bir aşk ile bağlanabilmek için gereklidir de...
    Tasavvuf,namazın ortasında ağlayabilmek,tasavvuf,Kur'an'ın sayfalarını gözyaşlarıyla ıslatabilmektir.
    Lütfen o kelimeleri yazından çıkar Serkan kardeşim.

Yasaklı Üye
    serkanabi Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sayfaya daha önceden yazmış olduğum yazıyı, açmış olduğum bu konuyu başka bir yere çevirmeye başladığını görerek silmeye karar verdim. Yazan arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım.

Gezi için özel mesajlarınızı bekliyorum.. 2010 model yeni bir araçla gidilecektir kişi başı 125-150 tl olacaktır. Kalkış yeri istanbul olup yol istikametinden de binmek isteyenler alınabilecektir. Usta bir şöför de mevcuttur. Saygılar.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

O bahsettiklerine tarikat mensubu demek,tarikatı bilmemektir.
    O örnek verdiğin ve benzerleri sadece şarlatandırlar.
    Tarikata Kur'an'da rastlamadım derken bid'at demek istiyorsun sanırım.
    Şöyle sorayım; Senin mezhebin var mı?
    ''Evet,hanefi mezhebine / İmam-ı Azam Ebu Hanife hz.ne tabiyim'' dediğini duyar gibiyim.
    Peki Kur'an'da mezhep var mı?
    Sonradan çıkan herşey kötü anlamda bid'at değildir.
    Hz Ömer topluca ve düzenli olarak teravih namazını kılanları görünce ''bu ne güzel bid'attır'' buyurmuşlardır.
    Sonradan oluşmuş güzel uygulamalara bidat-ı hasene denmektedir.
    Tarîkatın bütün esasları, zaten Resulullah’ın tatbikatına dayanmaktadır. Yani, uygulama vardır, fakat adı tarikat değildir. Tarikatın belli bir sistem içinde ortaya çıkması , hicri 3. asra dayanır. Cüneyd-i Bağdadî, Bayezid-i Bistami gibi zatlar, tarîkatın ilk önderlerindendir. Daha sonraki dönemlerde gelen Şah-ı Nakşibend, Abdülkadir-i Geylanî, Mevlâna Celaleddin-i Rûmi, İmam-ı Rabbani gibi zatlar ise, tarîkatın en büyük kahramanlarıdırlar.

Yasaklı Üye
    serkanabi Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ufuk abicim şimdi ben yazsam sen yine yazacam başkaları yazacak konu uzucak ve amacından çıkmış olacak. bu konu sonlanır sonlanmaz istersen bu konudan alıntı yaparak başka bir konu açar orada devam ederiz ama kısaca diyeyimki ; burada sana haksızsın da demiyorum yanlış anlama ama bazı konularda kati düşüncelerine katılmıyorum, islam dini kolaylıklar dinidir, ayetler ve hadisler dışında zorlama yoktur, kur'an da kesinlikle mantıki bir uygulama söz konusu olamaz çünkü emirler net'tir. Burada senin sözünü ettiğin eski dönem tasavvufçuları da tamamiyle bambaşka bir dünyadır. Abicim Allah bize akıl, rehber ve kitap verdi bize düşen doğruyu ve yanlışı ayırt ederek doğru yolu bulabilmek. şimdi ben sana dicemki Erzurumlu İbrahim Hakkı efendinin birkaç ciltlik bir kitabı var bende ,kendisi tasavvuf üstüne yazmış, kitabının birkaç sayfasında diyorki ; eşinizle şu gün cima ederseniz çocuğunuz kör doğar, şu saatten sonra ederseniz topal doğar, bu gün cima ederseniz zeka engelli doğar .......vs. uzayabilir. Şimdi sen buna doğru diyebilirmisin (isteyen nette bulabilirse veya birçok kütüphanede mevcut oradan bakabilirler)... Ama şimdi böyle bir yazı olması İbrahim Hakkı'nın kitabına okunmaz bir kitap dedirtmez, Tasavvuf da doğruyu ve yanlışı ayırt edebilmek için en büyük etken şudur eğer anlatılan Kur'an ve Hadis'lere uygunluğudur, ve eğer uymuyorsa elimizin tersiyle o bilgiyi iteriz ve aynı kitaptaki diğer fayideli bilgilerden istifade etmeye çalışırız. Neyse yazdıkça uzucak konu ikimizinde msn si var istersen ordan konuşalım : ) sevgilerimle abi.

Birde site yöneticisi veya mod arkadaştan rica ediyorum dini konudaki görüşlerimizi başka bir başlığın altına koplayabilirlermi, çünkü açtığım başka bir tarafa sapmaya başladı ilgilenen arkadaşa sevgilerimle.

AYRICA BU KONULARDA YAZMIŞ OLDUĞUM YAZILARI BİRAZ SONRA BEN YÖNETİCİLERDEN ÖNCE DAVRANIP SİLECEĞİM ÇÜNKÜ KONUM TAMAMİYLE AMACINDAN ÇIKMIŞ DURUMDA, VE YAZAN DİĞER ARKADAŞLARDAN DA RİCA EDİYORUM ONLARDA SİLSİNLER. VE İSTEYEN ARKADAŞDA BAŞKA BİR BAŞLIK AÇABİLİR ORADAN DEVAM EDEBİLİRİZ.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Serkan tamam artık yazmayacağım,ama sadece şunu söylemek zorundayım.
    Evet İslam kolaylık dinidir ve zorlama yoktur,ama tarikat/tasavvuf da olmazsa olmazı değildir İslam'ın.
    Sanırım sana takva nın ne olduğunu anlatmama gerek yoktur.
    Allah'a emanet ol.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234