Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    romulus Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    konuyu arkadaşa teşekkür ederim.herşeyi çok ayrıntılı anlatmış.
    adını duyduğum çok güzel bir otel.70 tl ye anlaşabilmesi herşey dahilde çok süper.
    mesela 40 liraya bi otelle anlaşsanız 100 lira ya günü bitirirsiniz.
    seneye düşünmek isterim.

Üye
    tolga bıcırık Avatarı

Son Giriş
    06.12-2011
    Saat
    16:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok güzel raklam olmuş otel milyarlar harcasa bu reklemı yapamazdı

Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    02:37
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

tolga bıcırık;

iyi hizmetin olduğun her yerin reklamı kendiliğinden olur zaten.türkiyede başka engelli oteli biliyorsan yaz buraya bizde bilelim...bizlerde insanız ve her insan gib tatil yapmaya ihtiyacımız var değilmi?? varmı bildiğin bir engelli oteli ???

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın arkadaşlar,
    Türkiyedeki en azından 4-5 yıldızlı bir çok otelinde (konumları itibariyle bazıları hariç) tekerlekli sandalyeli insanlar kalabilmektedir. Belki bu oteldeki gibi özer servisler yatak odalarında ve havuzlarında asansör bulunmasada bir çok otelde engelli insanlar için bir kaç oda yapılıyor. Alt yapılarıda tekerlekli sandalyeliler için oldukça uygun. Ama malesef pahalı oteller ama gerek mevsim dışında ve gerekse özel konuşmalarla indirim yapıyorlar.Buralara gidildikçe bu tesislerinde bazı düzenlemeler yapmaları teşvik edilebilir. Bu arada zaten turzum bakanlığının yönergeleri var. Alt yapı yetersizliklerini şikayet edebiliyorsunuz ve bildiğim kadarı ile bakanlık bu konuda hassas davranıyor.
    Diger 3 yıldızlı oteller ise malesef uygun değil örneğin, adamlar (nedense) bayo kapılarını o kadar dar yapıyorlarki sandalye girmesi imkansız. Geçen yıl bütün erdeği gezdim bir tane örnek olsun diye kalabileceğğim otel bulamadım. Bir otel banyo kapısını söktüde orada kalabildim.En ufak bir önlem bile almıyorlar basit bir rampa bile koymuyorlar. Bunlar eğitim ve görgü birde devlet denetimi konusu, proje bazında devlet ve belediyeler bilinçi şekilde konuyu irdelemeli ve baştar önlemleri almalıdırlar.İyi niyetli bir insan bunu düşünememiş olabilir ama tastik veren kurumlar bu konuda bilinçi olmalı ve yol göstermelilir.

Üye
    mbkmustafa Avatarı

Son Giriş
    21.09-2014
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben ailemle beraber bu yaz (22-26.06.2009)tarihleri arasında 5 gün bu otelde kaldım.Otelde sadece biz vardık.Ayrıca kişi başı günlük ücret 90 tl ödedik.otelde kullanmak üzere bir adet akülü sandalye var ama her nedense her sorduğumuzda şarzı yoktu.Otelin en güzel yanı havuzunu engellilerin rahakça kullanabilmeleri.Odalarda banyo ve tuvaletler engellilere uygun.

----------

ücreti peşin ödedik daha otele gitmeden sözde erken rezervasyon indirimi vardı demekki kazıklanmışız

Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

mbkmustafa;

bunu bence kazıklanma olarak düşünmeyin.. siz haziranda ben ağustosta gittim.bu aylar arasında ücretlerde mutlaka değişiklik oluyor. birde ben çatır çatır pazarlık yaptım.onunda etkisi olabilir..

Üye
    yunus38 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    18:08
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadasim denize girme imkani yokmu hic bahsetmemissin resimlerden görünüse görede
    yok görünüyor denize girmeden tatili ben tatil saymam otelin kendi sahili varmi
    varsa bende tekerlekli sandalyedeyim girme imkani varmi biraz bunlardanda bahsedersen sevinirim tesekürler

Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

denize girme imkanınız şu şekilde var.otelin kendine ait plajı yok.halk plajına götürüyorlar.halk plajıda gayet güzel ancak tekerlekli sandalye ile denize nasıl girilir bilmiyorum.ama oraya daha önce gelen engelli insanlar batmayan mayo diye bir mayo ile denize rahatça giriyorlarmış.internette araştırırsan bulabilirsin.havuzdaki asansör sistemi olmadan denize girmek bence zor...

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Herseyin bize gore uygun olmasi mumkun degil... Ben videosunu izledim yataklar elektrikli degil gibi geldi bana,yatak asansoru icin surekli biri yaninda olacak,elektrikli yatak olsa ozgurluk alanimiz daha fazla olurdu. Oldukca guzel bir hotele benziyor.... o yoreyi bilenlere sormak istiyorum fethiye marmaris arasi kac km bilen varmi.

Üye
    MÜDÜR Avatarı

Gerçek Adı
    Nusret
    Son Giriş
    22.12-2014
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul/Şişli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnşallah işletme zihniyetleri değişmiştir, ben 2007 yılında yaşadıklarımızı paylaşmıştım burada
    ACT Engelli Oteli
    Uzun bir aradan sonra herkese selam arkadaşlar,
    Bu sabah Marmaris İçmeler beldesinde bulunan ACT engelli otelimden döndüm ve görüşlerimi sizlerle paylaşmaya karar verdim.
    Çoğunuzun bildiği gibi Şişli Belediye Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezinde Müdür olarak görev yapmaktayım, Belediyemiz her yaz belirli sayıda engellimizi tatil beldelerine göndermektedir, bu yıl yeni açılan engelli otelini öğrenince oraya gitmeye karar verdik, yapılan görüşmeler sonucu 20-26 Ağustos 70 kişi, 27 Ağustos 02 Eylül tarihleri arası 55 kişi olmak üzere refakatçılarla beraber toplam 125 kişi üzerinden belediyemizle otel yönetimi anlaşma sağladı.
    Otelle yapmış olduğumuz anlaşma sonucu 25 odanın tarafımıza ayrılmış olduğu bildirilmişti, 19 Ağustos günü Belediyemize ait Asansörlü engelli aracı ve 2 adet servis otobüsü ile yola çıktık 20 Ağustos sabahı otele indik’ DAKİKA 1, GOL 1’ bize ayrılmış odaların yarısında müşteri var. Boşalması ve temizliği öğleni bulacak, 14 saat yol gitmişiz ne yapalım en ağır durumda olan engellilerimizi boş odalara yerleştirdik diğerlerimiz yaklaşık 13.30’a kadar odaların boşaltılmasını lobi ve havuz başında beklemek zorunda kaldık ve nihayet odalarımıza yerleşerek dinlenme fırsatı bulduk.
    Saat 19.30 akşam yemeğine indik. Bu arada tam pansiyon kalanlar 7. kat terasta yarım pansiyon kalanlar yani biz giriş kattaki yemekhanede yiyoruz bu normal, neyse yemek sırasına girdik ’GOL’ 2 henüz 30 kişi sıcak yemek alabilmişken yemek bitti ek yemek gelmesi için yaklaşık 30 dakika beklemek zorunda kaldık, hadi bizim ekip biraz obur fazla fazla aldılar o zaman açık büfenin anlamı ne, buna önlem alınamazmıydı,, yemekhanede iki personel hizmet ediyor,çocuklar ellerinden geleni yaptıklarını söylüyorlar ama iş stresinden olacak suratları bir karış,:çatal eksik 15 dakika bekle, tatlı bitti 7. kattan artarsa getiririz, yemekhane sıcak klimaları açın; müdüre sormamız lazım, neyse akşam yemeği nihayet bitti havuz başına geçtik.
    Korayy arkadaşım senin beklemediğin Havuzbaşı dansözü bize geldi gerçekten otel yönetimi bizi eğlendirmek için dansöz getirmişti ve iki günde bir havuz başında canlı müzikle eğlence yapıldı.
    Otelin internet sitesinde denize 1,5 Km. mesafe olduğu ve otelin servisleri tarafından her yarım saatte bir ring seferleri olduğu yazıyor, bir tekne kiralayıp koyları gezelim dedik tekne içmeler limanına gelecek otele 1 Km. falan bizim asansörlü araç tekerlekli Sandalyelileri alsın ,refakatçılar’da otelin servisiyle limana kadar gitsin dedik ’ GOL 3’ servis hizmeti sadece tam pansiyon misafirlere sağlanıyor size yardımcı olamayız, yuh artık bu sitende neden belirtilmiyor, kendi aracımızla 2 sefer yapmak zorunda kaldık.
    Aynı günün akşamı ’GOL 4’ Sizin 27 Ağustosta gelecek grubu alamayacağız Ekim ayında alalım; SEBEP o tarihte kalabalık bir grup gelecek otele,haydaa kardeşim bir yer iki ayrı gruba aynı tarihte kiraya verilirmi artık çileden çıktık basını çağıracağız yaşadıklarımızı anlatıp oteli 3. gün terk edeceğiz karara vardık, neyse bir yanlış anlaşılma olduğu söylendi bu vakada böylece atlatıldı.
    24 yıldır engelli camiasına hizmet veren bir kişi olarak amacım asla bu tesisi karalamak değil, sadece yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim, otelin bu ilk sezonu görüşmelerimiz sonucunda tüm aksaklıkların giderileceği söylendi umarım gerekli düzeltmeler yapılır.
    Otele bireysel gelen ve tam pansiyon kalan arkadaşlarla tanıştık ortak kanımız aynı aksilikleri onlarında yaşadığı ancak engelliler düşünülerek yapılan bu tesise destek verilmesi konusunda hemfikir olduk, gerçekten bu duyarlı düşünceden ötürüde otel yönetimine bir teşekkür plaketi sunduk.
    Bu arada sizlere bu yazıyı yazarken 2. grubumuzla giden bir arkadaşımdan telefon geldi plajdalarmış nasıl gittiniz dedim otelin servisiyle geldik akşam kendi imkanımızla döneceğiz servislerin işi varmış dedi, ne diyelim alışılmış bir sözle yazımı tamamlıyım; ‘’BURASI TÜRKİYE’’

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

fethiye marmaris arası 120 km den fazla çeker..

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ismayil tesekurler,

Bir ton olumsuzluk varda engellilerin fazlaca alternatifide yok,ben fethiyeye gitmek istiyordum varsa bana uygun otel onerebilirsiniz,ben aradim taradim bulamadim belkide vardir.

Yemek yarim saat gecikmis otel odasi oglen bosaltilmis bunlar sorunmu, baska menmun kaldiniz odalarin kapisi genismi banyo yapilacak alet edavat ne durumda yatak asansoru calisiyormu her odada varmi,akulu sandalye imkani varmi yokmu,havuza girebiliyormuyuz,denize girmeyi hic tercih etmem terler basiyor dusundukce girmesi cikmasi of of.

Birde reklam diye takildi kaldiniz,varmi baska alternatifiniz,turkiyede bir tane var ikincisi antalya deniyor
    onu'da bilemeyecegim. Bilgi paylasimi yapiyoruz burada bende merak ediyordum arkadas bilgi vermis sagolsun.

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu reklamı beleş yaptım deme bak

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

ben iskemlede yaşıyorum, t 8 of'luyum. bu otelde kaldım. otelin havuzu iyi, otel de güzel, iskemle ile yaşanabilir. pek sıkıntı çekmezsiniz. beklentilere göre değerlendirmek gerek. deniz olayı biraz zor. kolaylık gösterip denize götürüyorlar ama ben beğenmedim. engelli olarak tatil zor aslında, otele bağlı bişey değil bu.

Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    MÜDÜR;

bu otel sanırım geçen sene el değiştirdi.başkaları satın aldı.şimdi gayet güzel.ayrıca oteldeki yataklar elektrikli değil.ve iki tane akülü sandalye var.isterseniz kullanabiliyorsunuz.ben oradayken 2 tane engelli ufak kardeş otel içinde kullanıyordu.nerdeyse havuza bile giriyorlardı.havuz zaten asansörlü.yani tekerlekli sandalye kullanan birisi çok rahat girip çıkabiliyor.kimseye ihtiyacı olmuyor.havuz kenarında bariyerler var.onlara tutunabiliyorsunuz.denize girme konusunda bişey diyemem hakikaten zor olur diye düşünüyorum.ben hiç girmedim çünkü.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

LinkBacks (?)

1. 16.02-2011, 14:07