TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Alman Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    134
    Verilen Beğeniler
    111

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: selda* Mesajı Gör
    Tatillerde kullandığımız yüzme havuzlarına kimsenin işemediğini mi zannediyorsunuz Boğulma tehlikesi olur diye deniz kullandırmamak da ne kadar doğru ki...Neyse gidecek olanlara şimdiden iyi tatiller.
    Sizin tatil anlayışınız deniz (ya da havuz),kum, güneş olabilir. Oraya tatil yapmaya gidenler ailecek şehirgürültüsünden uzak,sessiz, sakin vakit geçirmek diye düşünyorum. Benim içinde yeni yerler görmek, motor sürmek, fotoğraf çekmek bundan ibaret. Deniz, kum, güneş gibi benimde tatil anlayışım yok.

Üye
    umetinn Avatarı

Gerçek Adı
    Ünal
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    29

Detaylı bilgi vermek isterim; 153 ü aradım onlar beni ikamet ettiğim yerdeki en yakın engelliler masasına bağladı bilgiler şöyle kayıt yaptırıyorsunuz. 1. derece akraba hariç arkadaşlarla gidilmiyor rica minnet bi ihtimal alınıyor. 1 engelli yılda 1 veya 2-3 yılda 1 gidebiliyor 5 gün kalıyorsunuz. ve gidilecek tarihi siz değil oradaki yönetim ilçe ilçe sıraya koyarak belirliyor. tabi önceliği daha önce hiç gitmemiş olan engelli vatandaşlara sağlıyor muhtamel olarak bu ilçe ilçe seçimleri'de alfabetik sıraya göre alıyor size SMS ile bilgi veriliyor bu bilgiye Bahçelievler engelliler masasından aldım.

Üye
    halil385 Avatarı

Gerçek Adı
    Halil
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:53
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    40

siz söylemezseniz ben söylemezsem eksiklikleri nasıl çıkarız aydınlığa. Şükretmek tadını çıkarmak bu nimetlerden yararlanmak ayrı bir konu bunun için teşekkür ettik. Çevre illerde de artmasını söyledik bunları konuştuk
    Herkesin tatil anlayışı da farklı tabi tatil deniz kumdan ibaret değil

Bu forumda engellilerin engelli araç alımındaki fiyat sınırlamasına sevinen engelli gördü bu gözler hem de moderatördü şaşırmıyorum beni eleştirenleri.

Üye
    Nurtan Avatarı

Gerçek Adı
    Schrödingerin Kedisi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:23
    Yaşadığı Yer
    Nefes aldığı heryer
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    1

Kamp gibi bir yerde havuz eksiklik değil fazlalık olur. sizi eleştirmek ayrı fikri beyan etmek ayrı.

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    834
    Verilen Beğeniler
    820
    Blog Mesajları
    4

@Alman
    evet benim tatil anlayışım bu şekilde ekstradan bir de bolca kitap olursa tadından yenmez...Bak işte Ne güzel fikrini belirtmişsin, tatil denilince deniz ve havuz isteyenleri neden anlayışla karşılamıyorsun o vakit

@Nurtan
    Öyle miymiş, kim koymuş bu kuralı...

Üye
    Alman Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    134
    Verilen Beğeniler
    111

Sizin tatiliniz için bir şey demiyorum, diyememde. Herkesin tatil anlayışı ve zevki ayrı. Size uygun değil demek ki onu demek istemiştim.

Üye
    Nurtan Avatarı

Gerçek Adı
    Schrödingerin Kedisi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:23
    Yaşadığı Yer
    Nefes aldığı heryer
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    1

@selda*havuz olsa bu defada başka eksiklik tartışılacak çünkü insanoğlu doyumsuzdur. mutlaka bir eksiklik aranacaktır. şükürden öte.

Üye
    delikanlibankaci Avatarı

Gerçek Adı
    fazlı ayan
    Son Giriş
    29.10-2019
    Saat
    22:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba,

Tesisi yapan emeği geçen herkes için teşekkürler.

Engelliler dahil herkesin yapabileceği bir spor olan yüzme için havuz olmaması bu kadar büyük bir alan için eksikliktir.
    spor bir yaşam biçimidir. sağlığımızı bilinçli spor yaparak daha iyi bir duruma getirebiliriz. Engellerin çoğu için, yüzme havuzu olmaması ve denize erişimin kısıtlı olması sebebiyle yüzme öğrenilememektedir. Bu tip kamplar da bence yüzme havuzu önemli bir ihtiyaçtır.Hiç bilmeyenler için bile öğretilmesi için bir fırsat bir başlangıç olabilir. Unutmayın ki doğmadan önce bile anne karnında bebek sıvı içindedir., sıvıda yüzme bilir haldedir.Dünyaya gelince ciğerler nefes ile açılır.Yani engelliye yüzme öğretmek sağlığı için önemli bir adımdır.

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    834
    Verilen Beğeniler
    820
    Blog Mesajları
    4

@Nurtan

Özel sektörde ne kadar çalışırsanız çalışın, ne kadar emek verirseniz verin, ne kadar mesai harcarsanız harcayın kimse size durup dururken fazladan ücret ödemez, herkes gibi maaş artış dönemlerinde maaşınıza zammı alırsınız. Ancak yaptığınız iş kaliteli ise ve iş yeriniz sizden iyi bir verim alıyorsa, ekstra maaş zammı için talepkar olur ve işin takipçisi olursanız, herkesten daha iyi zam alabilirsiniz. Unutmayın ki bizim ülkemizde ağlamayan çocuğa meme verilmez.

Şükür kısmına gelecek olursam ben daha çok yazdığınızın aksine şükürcü bir toplum olduğumuzu düşünüyorum o yüzden de "aman buna da şükür, aman bunu bulamayan da var" deyip kenara çekilebiliyoruz. Şükür sadece yaradana edilir, kula şükür edilmez, talepkar olmaktan hiçbir zaman çekinmeyelim.

İstanbul için İBB güzel bir proje düşünmüş ve uygulamış, teşekkür ediyoruz. Biz burada sadece havuz/deniz opsiyonu veya her ikisinin de olabileceği şekilde tasarlanan bir kampın daha yararlı olacağını düşünüyor ve bunu ilgililerden talep ediyoruz. Yani olsa daha da güzel olur diyoruz. Tatil denilince aklına su gelmeyenler de bir zahmet manzaranın tadını çıkarsınlar. Havuz var diye zorla kimseyi havuza atacak değiliz

Yani özetle İBB'nin hizmetini küçümsemiyoruz sadece talebimizi, temennimizi bildiriyoruz, keşke İBB gibi her ilin büyükşehir belediyeleri de bu şekilde kamplar planlasa da gerçekten ihtiyacı olanlar bu hizmetten yararlanabilseler.

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    30.10-2019
    Saat
    01:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selda Hanım Şükür konusunda size cevap verebilirim. Daha doğrusu cevap değil de şükür konusunu dilim döndüğünce, kalemim el verdiğince biraz açıklayabilirim. Ancak inanın bu izahatımdan sonra bu başlık altındaki forum konusunun mecrası değişir ve bir başka yöne uzayıp gider, karşılıklı gereksiz ve kırıcı yorumlar peş peşe gelmeye başlar. O nedenle bu konuya hiç değinmek istemiyorum. Ancak dediğiniz gibi şükür sadece Yüce Yaratıcıya yapılırken ..vesile.. hususunu ve o vesileyi yaratanı da unutmayalım.
    Su terapisi özellikle ortopedik rahatsızlığı bulunanlar için önerilen bir tedavi türü. Rahmetli olan doktorum Doğan Akan bana da deniz tavsiye etmiş idi ve çok da faydasını gördüm. Haklı olarak özellikle ortopedik rahatsızlığı bulunanlar ..burada bir havuz yapılmış olsa idi daha ve yararlı güzel olur idi..demekteyiz. Ancak yapmamışlar. Neden yapmamışlar bilmiyorum ama bu husustaki tahminlerimi yazdım. Yer sıkıntısından ötürü yapmamış olamazlar zira arazi çok geniş. Demek ki bir bildikleri, bir düşündükleri var. O zaman bizlere düşen İBB.ye müracaat edip havuz talebinde bulunmak. Dikkate alırlar mı derseniz hiç zannetmiyorum çünkü kamp her nokta en ince teferruata dikkat edilerek inşa edilmiş ki havuz konusu gözlerden kaçmış olamaz. Bilerek yapmadıkları aşikâr.
    Sizin bir görüşünüze de aynen katılıyorum. Belediyelerin hizmetlerine baktığımızda birçoğunda gereksiz icraatlar görmekteyiz. Meselâ on dakika baktığınızda bile ne olduğu anlaşılmayan zira hiçbir şeye benzemeyen heykeller yapılması, bulvarlara kapılar (taklar) yapılması, festivallere astronomik ücretler ödeyerek şarkıcıların getirilmesi, kaldırım taşlarının sık sık değiştirilmesi, keza meydanlardaki taşların da sık aralıklarla değiştirilmesi ve sair gibi. Bu ve benzer harcamalar yerine belediyeler, ilgili bakanlıktan da destek alarak nüfusuna ve iktisadi gücüne göre 20-30-40 veya ne bileyim 50 hanelik bu türden tam teşekküllü sakatlar kampları kurmaları yerinde olur. Allah rızası için yapılan bu hizmet üstelik kendilerine oy da kazandırır.
    Son bir tavsiye. Bu kampa gidecek arkadaşlar imkânları varsa yanlarında bisikletlerini de götürsünler. Hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadan güvenle bisiklet kullanılabilecek bir yer çok zor bulunur.
    Selametle,

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12