Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gokay Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    28.04-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba,
    nevşehir kapadokya tekerlekli sandalye için ne kadar uygundur. oraları gezen bilen varsa bilgilendirebilir mi? ıhlara vadisi, ürgüp göreme vs. nereleri gezebilirim. otomobille de olsa gezebileceğim yerler var mı? zorluk derecesi nedir?

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    13:38
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    28

Bu konuyla ilgili bir yazım vardı bulamadım.

Arazi bakımından hiç uygun değil Kapadokya.
    Ihlara vadisi çok derin bir kanyon , yaklaşık 400 basamakla iniliyor. Kuşbakışı tepeden seyrederim diyorsan o bile mümkün değil , ağaçlardan görünmüyor aşağısı. Peribacalarına dar patikalarla gidiliyor . Çok engebeli , toprak yapısı kaygan. Peribacalarının içine bazen tırmanılarak çıkılıyor , tahtadan merdivenler var derme çatma. İçerisi ise daha vahim.
    Detayıyla gezemezsin ama otelleri , konaklama yerleri güzel.

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili kardeşim tekerlekli iskemle kullanan kişiler için neresi uygun ki Kapadokya bölgesi de uygun olsun?
    Sema arkadaşımızın yazdığı gibi zor bir güzergah.Bir kere Ihlara Vadisine inmek mümkün değil. Benim sol ayak felçli ve ben de o kadar merdiveni inip tekrar çıkmak cesaretini bulamadım kendimde ve o 400’ü de geçmesi muhtemel basamakların çeyreğini aştıktan sonra hanım ve çocukları merdivenlerin orada bir bankta oturarak bekledim. Yeraltı şehirleri de sanırım gezilmesi zordur zira içerlerinin ıslak ve kaygan olduğunu duyunca ben girmedim yer altı şehirlerine, yine oturup bizimkilerin gezip dönmelerini bekledim.Dolayısıyla bu iki gezi alanında gezme şansın yok diyebilirim. Lakin Peri bacaları alanında (ki oldukça geniş bir alandır) tekerlekli iskemlede gezinti yapmak mümkün olabilir zira ben gittiğim zaman (bundan 4-5 sene önce) tekerlekli iskemle ile gezen turistler görmüştüm. Elin yabancısı binlerce kilometre öteden gelip geziyor da bizler neden gezmeyelim? Kapadokya bölgesinde çok yerde peri bacaları var. Dolayısıyla hepsinin güzergahı tekerlekli iskemleye uygun olmasa bile içlerinde uygun olanları çok. Ayrıca peri bacalarını arabada yanından geçerken de yakından görüyorsun zaten. Netice itibariyle Ihlara Vadisi ile Yer altı şehirlerini bir kenara bırakmak ve sırf peri bacalarını görmeye razı isen bence git dolaş. Öyle enteresan bir yer ki orası kesinlikle kartpostallardaki gibi değil. Çok enteresan bir bölge.Yani kartpostallara bakınca “alt tarafı bir resim” veya “aaa ne güzel bir manzara” diyip geçiyorsun lakin peri bacalarını ve o bölgeyi bizzat görünce ne kadar enteresan olduğunu keşfediyorsun.Uçhisar’da bir pansiyonda konakladık 1 gece. Kirazlar sarkıyor, dökülüyor yere. Bolluk, bereket bir başka güzellik vermiş. Harika bir pansiyondu. Vakit kısıtlı olduğundan orda sadece 1 gece kaldık maalesef. Yani diyeceğim odur ki güzel bir yöre ve çok da enteresan. Bazı zorlukları ve gezmekten mahrum kalacağın yerleri baştan kabul ediyorsan hiç durma gidip gez.

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu arada peri bacalarının içlerini kast etmedim. Ben de zaten içerlerini görmedim ama arkadaşımızın dediği doğrudur, tırmanmak gerekebilir. Lakin o peri bacalarının dışarıdan manzarası ile yine o eski ibadet yerlerinin içleri filan tekerlekli iskemle ile görülebilecek, gezilebilecek yerler.

Üye
    sdy Avatarı

Gerçek Adı
    Saadet
    Son Giriş
    15.05-2014
    Saat
    02:09
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Gökay kardeşim,

Kapadokya muhteşem bir yer, ancak oldukça zor. Çok inişli yokuşlu ve zemin kalker, adeta nohut serpiştirilmiş gibi. Ben bastonsuz yürüyebilir durumda iken ve kas gücümü çok fazla kaybetmemişken dahi iki kişinin kolunda zorlukla gezebilmiştim. Arkadaşların da dediği gibi Ihlara vadisi ve yeraltı şehirlerini bir kenara bırakmak gerekir. Yine de görülmeye değer bir yer. Eğer sadece bir tek yere gidecek vaktiniz varsa daha rahat gezebileceğiniz bir yere gitmenizi öneririm, ama daha başka yerlere de gidebilecekseniz, "görebildiğim kadarıyla yetinirim" diyorsanız o zaman gidin görün derim. İyi gezmeler.

Üye
    songulsevinc Avatarı

Gerçek Adı
    SONGÜL
    Son Giriş
    25.07-2017
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ben üç kez gittim. Muhteşem bir yer.Gezilip görülmeye değer yanii. Ama bırakın bizi sağlam insanlar bile oraları tam anlamıyla gezemiyorlar bir çok yere tırmanmanız gerekiyo ve yollar topraklı (çıktığınız yerler yanı)

Ama yinede bizlerinde ve sizinde gezebileceğiniz çok yer var.

Gidip görmenizi tavsiye ederim...

Üye
    gokay Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    28.04-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Sizden aldıklarım doğrultusunda çok güzel biryer olduğunu anladım.. görülmesi gereken bu yere gideceğim mutlaka. Gezemediğim yerleri olsa bile uzaktan bakmakta yeterli olacaktır benim için. ilginize teşekkür ederim.
    Sevgiler

Üye
    suna Avatarı

Gerçek Adı
    suna
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    10:31
    Yaşadığı Yer
    kapadokya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende kappadokyaliyim kucuk bir otel isletiyoruz esimle...dunyanin her yerinden insanlar geliyor.bunlarin icinde engelli olanlarda gordum eger onlar amerikadan gelip kapadokyayi gezebiliyorsa bizde hic kusku duymayalim...

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    6

Kapadokyalı arkadaşlar Ahmet abi ve Suna verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Suna hanım oteliniz engelliye uygunmudur? bu konudada bilgi verirseniz yolumuz kapadokyaya düştüğünde belki sizleride ziyaret etme imkanımız olur.

Üye
    suna Avatarı

Gerçek Adı
    suna
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kapadokya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadasim eger kappadokyaya gelirseniz mutlaka beklerim... bende engelliyim...ama tekerlekli sandalye kullaniyorsan ust katlara cikmak zor olacak.ben linkini verim otelin burdan bakabilirsin www.assianahouse.com

Üye
    kertenkelek Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bir süredir balonla gezme fikrini düşünüyorum..100 euro civarındaymış sanırım fiyatlar.. Fiyat önemli değilde.. tekerlekli sandalyede birisi o balona binebilirmi? Hadi bindik diyelim Oturdugumuz yerden aşağısını rahat görebilirmiyiz..? Bu konuda tecrübeli bir arkadaş bilgi verirse çok sevinirim..

Üye
    suna Avatarı

Gerçek Adı
    suna
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kapadokya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Balon gezileri fiyatlari kisa ve uzun turlar var kisa turlar 140-160 euro arasi uzun turlar 250 euro...ancak tekerlekli sandalyede balona binmek mumkun degil sanirim cunku sepetler cok yuksek.

Üye
    suna Avatarı

Gerçek Adı
    suna
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kapadokya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    NURGÜLFERİCAN Avatarı

Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    Aydın/Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende kapadokyalıyım ve bende hala balona binemedim bir sabah bölgeye gidip sabahın 5inde yurtdışından gelen insanların ogüzelliği görmek için 70-80 yaşında insanların nasıl bekledığini görmek bile coşturdu beni.Ücret oalrak malesef biraz pahalı ama gerçekten gün ışırken o güzelliği tepeden görmek mükemmel olur.Bölge engebeli ve kayaların bacaların içini gezmek evet biraz zor ama araba ile genel bir gezie yapılabilir heryer birbirine yakındır,göreme,avanos,zelve,uçhisar,ortahisar,ürg üp,çavuşin,mustafapaşa,kaymaklı hepsinin ayrı bir güzelliği var hiç olmadı yemyeşil bağlarında bile insan stres atar.avanosta kızılırmağın kenarında bir bardakçay yada acı bir kahfe süper olur...bence mutlaka görülmesi gereken bir yer...

Üye
    gungor Avatarı

Gerçek Adı
    ...
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu yaz bende kapodokyaya gittim Gerçekten çok güzel yerler. Bazı yerler engellilere uygun değil ama engellilerin gezebilecegi uygun yerlerde var tabiki (kuşbakışı bakmak yeterli) tekerlekli sandalye kullanan arkadaşlarla karşılaştım gözleri görmeyen arkadaşlarla... ister engelli ol isterse engelsiz ol mutlaka bir tat alıyorsun, tarihi dokusunu içinizde hissediyorsunuz, yok olmadan görülmesi gerekiyor bence, maalesef bunun farkına varan yabancı turistler bizler o kadar farkında değiliz.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon