Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    729729641288?84544811309 - Lastik eldivenle gelen başarı

tekerlekli sandalyesini hızlandırmak için alacağı eldivenin 150 dolar olduğunu öğrendi. Ancak parası yetmedi. Başarıyı şamrelle kapladığı inşaat eldiveniyle yakaladı.

Adanalı Leyla Gökalp'ın hayat hikayesi herkese örnek olacak cinsten... Henüz 2 yaşında iken geçirdiği rahatsızlık sonrasında tekerlekli sandalyeye mahkum olan Leyla Gökalp sporla hayata tutundu.

Yaşadığı tüm olumsuzluklara, maddi sıkıntılara rağmen kendi imkanlarıyla engelleri aştı. Adana Amatörce Spor Kulübü'nün lisanslı sporcusu olan Gökalp, antrenörlerinin desteğiyle İstanbul'da düzenlenen Avrasya Maratonu'na katıldı.

150 DOLAR BULAMADI
    tekerlekli sandalyesiyle antrenmanlarına hız verdi. Maratona iki hafta kala, tekerlekli sandalyesini hareketlendirecek olan özel yapım eldivenlerin fiyatını sorduğunda büyük şok yaşadı. 150 dolara satılan eldivenleri almaya bütçesi yetmedi. Bunun üzerine 5 liraya inşaat eldiveni alan Leyla Gökalp, yine 5 liraya aldığı otomobil lastiği parçasını birleştirdi. 10 liraya mal ettiği eldiveni ile Avrasya Maratonu'na giden Gökalp burada yüzlerce rakibi arasında tekerlekli sandalye 42 km'de 3'üncü oldu. Kupayı gözyaşları arasında alan Gökalp, "Kupayı ve eldivenleri hep saklayacağım. Sporla hayata bağlandım ancak engelli sporuna yeterli destek yok. Bu da bizim heyecanımızı kırıyor" diye konuştu

Takvim

Üye
    öğretmennn Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    i
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Evet leyla hanım benim takım arkadaşım. Onunla gurur duyduk. Gerçekten engelli sporuna ilgi yok. 30 ekim 2010 yılı türkiye engelliler atletizim yarışması var,inanınki bir tek medya, gazeteci, tv kanalı hiç biri yoktu ve koskoca türkiye şampiyonasına yarışmacılardan hariç hiç kimsenin haberi yoktu. Bu durumu çok yadırgadım

Üye
    emre kemal Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Leyla Gökalp ,i azminden ve başarısından dolayı kutluyorum İlgili bakanlıkların ,medyanın ve halkımızın engelli sporuna daha duyarlı olmalarını diliyorum...

Üye
    gezginemlak Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çalişmalarının ve başarılarının devamini dilerim.

Üye
    f-f Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    19:49
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/bandırma
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sözün bitti yerv diyorum

Üye
    nurullah baytekin Avatarı

Gerçek Adı
    Nurullah
    Son Giriş
    26.05-2015
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    Kayseri-Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    LEYLA ablam gibi ,kendinden çaba göstererek bizlere büyük başarılar hediye eden ,değerli insanlara ,,,gerçek değerlerini zamanın da veremeğimiz için kendi adıma özür diliyorum....
    özveri ve çaba olduğu hiç bir şey insanı durduramaz.....