Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’nin önderliğinde dünyada ilk defa geçen yıl Marmaris’de yapılan Uluslararası Paralimpik Gençlik Kampı, ilgili ülkelerle imzalanan protokol gereği, bu yıl 07-19 Temmuz tarihleri arasında Güney Kore’de yapılıyor. Geçen yıl kampa katılan Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Hollanda, Yunanistan, Kenya ve Güney Kore’nin yanında bu yıl kampa Japonya ve Çin’den de katılacak genç engelli sporcular Güney Kore’de olacak. Kampa her ülke yüzde 30’u görme engelli, yüzde 70’i bedensel engelli genç sporcu olmak üzere 10 kişi refakatcıları ile katılıyor.

Uluslararası Paralimpik Komitesi geçen sene Marmaris’de düzenlenen kamptan edindiği bilgilerle bu etkinliği tüm dünyaya yaymayı düşündüğünü kısa bir süre önce teyit etti. Bu amaçla Güney Kore’deki kamp sırasında ilgili ülkelerin Paralimpik temsilcileri ile IPC temsilcileri bir araya gelerek önümüzdeki yıllarda nasıl bir iş bölümü yapılacağını ve genç sporcuların nasıl birbirleri ile kaynaştırılması gerektiğini tartışacaklar. Önümüzdeki yıl ise kamp Hollanda’da yapılacak.

Devlet desteği
    Geçtiğimiz yılki kampa Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’müz dışında ilgili Devlet birimlerimiz, belki de konunun önemini fark edemedikleri için destek veremedi. Örneğin Muğla valisi Dr. Ahmet Altıparmak kampın açılışına, aynı saatlerde bir mağaza açılışına gideceği için gelmedi ve sonradan anladık ki, Sayın vali böylesine önemli bir kampı, “Festival” zannetmiş.

Bu kamplardaki amaç gelecek olan genç sporculara Paralimpik spor dallarının tanıtılması ve içlerinden yetenekli olanların yetiştirilmesi için olanakların sağlanması. Nitekim geçen yıl bir gencimiz Marmaris’de yapılan kamptan sonra okçuluk branşını seçerek oldukça başarılı yarışmalar çıkarmaya başladı. Türk kafilesinin bu kamp ile ilgili masrafları ise SPOR TOTO teşkilatı ve TESYEV (Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı) tarafından karşılanıyor. İlgilenenlere duyurulur.

Milliyet

Üye
    körbıçak Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yamam katılalım hemen nereye başvuruyoz

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2'nci Uluslararası Paralimpik Gençlik Kampı Türkiye'nin Öncülüğünde Seul'de Başladı

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi'nin önderliğinde dünyada ilk defa geçen yıl Marmaris'de yapılan Paralimpik Gençlik Kampı'nın 2'ncisi, bu yıl 7-19 Temmuz tarihleri arasında Güney Kore'nin başkenti Seul'de gerçekleşiyor.

Çeşitli spor dallarıyla uğraşan engelli gençleri bir araya getiren Paralimpik Gençlik Kampı'nın ilk gününde Türkiye Büyükelçiliği Seul Ataşesi Orhan Yalman Okan, kampı ziyaret etti. Kampta eğitmenlerle görüşüp, burada olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Okan, "Paralimpik Gençlik Kampı'nın 2'ncisinin Kore'de yapılmış olması çok güzel. Bunun ilkinin Türkiye'de yapıldığını öğrendim ve buradaki diğer yetkililerin de Türkiye'de yapılan kampın başarısından bahsetmelerinden gurur duydum.

Bu da Türkiye'nin paralimpik duygusunun ne kadar gelişmekte olduğunu ve dünyaya da örnek seviyeye geldiğini gösteriyor" diye konuştu. Kamptaki ilk gün faaliyetleri serbest zamanla son bulurken, 2'nci günde ise bedensel engelli sporcular basketbol, dans ve tenis alanlarında çalışmalar yaptılar. Koreli eğitmenler eşliğinde zorlu bir kamp süreci geçiren sporcular, bu konuda memnun olduklarını ifade ettiler.

Engelli sporcuların, basketbol, golbol ve yüzme gibi birçok alanda eğitim aldığı Gençlik Kampı'na katılan ve tenis alanında çalışan 14 yaşındaki Atiye Alhan, burada olduğu için çok mutlu olduğunu ve bu sporların hayatının bir parçası olduğunu ifade etti. Türkiye Engelliler Spor Yardım Ve Eğitim Vakfı Başkanı Yavuz Kocaömer, yaptığı açıklamada, bu sene 2'nci kez Paralimpik Gençlik Kampı'nı düzenlediklerini, bu kampın ilkinin geçen sene Marmaris'te gerçekleştiğini söyledi. 2008 Pekin olimpiyatlarında alınan bir karar gereği kampın başladığını belirten Kocaömer, "Bu yıl kampa 6 ülke katıldı.

Uluslararası Paralimpik Komite üyeleriyle yaptığımız görüşmede önümüzdeki yıllardan itibaren Türkiye önderliğinde tüm dünyaya kıtalararası olarak yayılacağını belirttik. Kampın amacı, engelli, istikbal vaad eden sporcuların bir araya gelip birbirlerinin kültürlerinin tanımaları, kaynaşmaları ve az da olsa dünya barışına katkıda bulunmaları" şeklinde konuştu.

Yavuz Kocaömer, Koreli meslektaşı Hyang-Sook Jang'a üzerinde "Hyang-Sook Jang'a Türkiye'den sevgilerimle" yazılı bir kilim hediye etti. Koreli meslektaşı Jang da Kocaömer'e teşekkürlerini sunarak, çok mutlu olduğunu belirtti.

Medya73