Engelli milli atıcı Korhan Yamaç, 2012 Londra Olimpiyatları için hazırlıklarını sürdürüyor.

Antalya'da 26-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek Atıcılık Dünya Kupası yarışmalarına hazırlanan Korhan Yamaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini söyledi.
Dünya Kupası'nda iyi neticeler alarak sezona güzel bir başlangıç yapmak istediğini dile getiren milli atıcı, ''Kupa müsabakaları olimpiyatlar için kota puanı veriyor. Başarı grafiğim her yıl artıyor. Hedefimde 2012 Londra Olimpiyatları var'' dedi.

Takımdaki iyi sporcu sayısının artış gösterdiğini ifade eden Yamaç, şöyle konuştu:

''Kupa bizim için önemli bir hazırlık müsabakasıdır. Kupanın ikinci ayağı 14-19 Mayıs'ta Almanya'da, üçüncü ayağı da 20-25 Mayıs'ta Fransa'da yapılacak. Müsabakalara katılarak puanlar almak istiyoruz. Bu müsabakalar bizi Temmuz ayında gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası'na hazırlayacaktır. Ben de Antalya'daki yarışmalarda sezona iyi bir başlangıç yaparak bunun devamını getirmek istiyorum. Teknik, fiziki ve düşünce olarak buna hazırım. Fakat kendi ülkemizde ilk kez düzenlendiği için ayrı bir heyecanım var.''

-''RAKİPLERİN SAYISI ARTIYOR''-
Bireysel olarak her yıl puanlarını artırdığını ve performansında düşüş olmadığını anlatan Yamaç, şunları söyledi:

''2004 Atina Olimpiyatları'nda kazandığım altın madalyadan sonra uluslararası müsabakalarda dereceler elde ettim. Sadece 2008 Pekim Olimpiyatları'nda dereceye giremedim. Oysa istatiksel olarak puanlarım iyi durumda. Sporda bazen şanssızlıklar olabiliyor. Bunun yanında rakiplerimin sayısında da artış var. Gün geçtikçe mücadele zorlaşıyor.''

-''EN BÜYÜK SPONSORUM BAYRAĞIMDIR''- Her zaman kürsüde ilk sırada yer almayı amaçladığını ve bu yönde çalıştığını anlatan milli atıcı, ''Hedefim birinci sırada yer alarak bayrağımı dalgalandırmak. Benim felsefem budur. En büyük sponsorum bayrağımdır. Benim için herşeyden önce gelir. Bu nedenle de yarışmalarda yapabildiğimin en iyisini yapmak istiyorum. Ben bunlar için hazırım'' diye konuştu.

Zaman