Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    3740 08 - Basketbol maçında olay!

Kırklareli'nde oynanan Türkiye tekerlekli sandalye Basketbol 1. Liginde, Kırklareli Bedensel Engelliler Kulübü ile Ordu Bedensel Engelliler Kulübü arasındaki basketbol maçının sonunda sporcular ve taraftarlar arasında kavga çıktı. Arbede yaşanan maç sonunda 14 yaşındaki bir taraftar gözaltına alındı.

Türkiye tekerlekli sandalye Basketbol 1'nci Liginde ikinci sırada yer alan Ordu Bedensel Engelliler Kulübü deplasmanda Kırklareli Bedensel Engelliler Kulübü ile karşı bugün Kırklareli Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda karşıya geldi. Karşılaşmayı Mehmet Kaya Özşimşek ile Çenker İlhan yönetti. Çekişmeli geçen basketbol karşılaşmasında zaman zaman tansiyon yükseldi. Engelli sporcuların birbirleri ile tartıştığı maçta Orduspor Bedensel Engelliler Kulübü 70-57 kaybetti. Maçın ardından devam eden tartışmalara iki kulübün yönetici ve idarecileri ve sporcuları da katıldı.

İki yıl önce Kırklareli Bedensel Engelliler Kulübünden, Orduspor'a transfer olan Bakır Akçadaşoğlu'nun maçın ardından tribünlere karşı yaptığı sevinç gösterileri sözlü tartışmaları ateşledi. Kırklareli Bedensel Engelliler Kulübü ikinci başkanı Erol Gökçe'nin eski oyuncusu Bakır Akçadaşoğlu'na tokat atmasıyla arbede çıktı. Sahanın içinde kavgaya dönen tartışmalar yaşanırken, Orduspor'u desteklemek için Kırklareli'ne gelen 14 yaşındaki B.K, koridorda engelli sporcuları tokat attı. Olaylara müdahale eden polis ekipleri tarafından salondan çıkarılan B.K, polis ekiplerince gözaltına alındı.
    Yaşanan kavganın ardından bedensel engelli sporcular ve yöneticileri de Hayrettin Yesin Polis Merkezi getirilerek ifadeleri alındı. Emniyette birbirlerinden şikayetçi olmayan iki takım yöneticileri ve 14 yaşındaki B.K serbest bırakıldı. Oyuncuya tokat atmadığını savunan Kırklareli Bedensel Engelliler Kulübü ikinci Başkanı Erol Gökçe, "Ben kimseye tokat atmadım. Baktım oyuncular birbirlerine giriyor, eski oyuncumuzda olaylara karışmış. Sadece onun yüzünü tuttum ve ittim. Onun dışında kimseye tokat atmadım" dedi.

Emniyet Müdürlüğünde ifadeleri alınan konuk takım Orduspor, serbest kalmalarının ardından otobüsle şehirden ayrıldı. Bedensel engelliler basketbol maçının sonunda çıkan olayları hakem masasında bulunan gözlemciler vereceği rapor ile Türkiye tekerlekli sandalye Basketbol Federasyonu'na bildirilecek.

Sporx

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

34yzhw2 - Basketbol maçında olay!

tekerlekli Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Kırklareli ile Ordu Bedensel Engelliler Tekerlikli sandalye Basketbol Takımları arasındaki müsabaka sonrasında, ev sahibi kulüp başkan vekilinin misafir takım oyuncusuna tokat atması, gerginliğe yol açtı

İki engelli basketbol takımı, Atatürk Spor Salonu’nda önceki gün karşı karşıya geldi. Mehmet Kaya Özşimşek ve Cenker İlhan’ın yönettiği maçın ev sahibinin 70-57 üstünlüğü ile sona ermesinin ardından misafir takım oyuncularından Bakır Akçadaşoğlu, ev sahibi takımın antrenörü Mustafa Koç’u belinden çekti. Bunun üzerine Kırklareli Bedensel Engelliler Tekerlikli sandalye Basketbol Kulüp Başkan vekili Erol Gökçe, antrenörünün belinden çeken Akçadaşoğlu’na tokat attı.

Polis, daha sonra olaya karışan sporcu ve kulüp yöneticilerinin ifadelerini aldıktan sonra serbest bıraktı. Erol Gökçe, “Yenilmeyi hazmedemiyorlar. Yüzünü tuttum ittim. Tokat atmadım” dedi.

Ordu Bedensel Engelliler tekerlekli Basketbol Kulübü Başkanı Cevat Karagöl, “Engelli sporcuya hangi zihniyetle tokat atılır anlamak mümkün değil” dedi.

İşte O An

Milliyet

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Bu haberi akşam televizyonda seyrettim.Malesef tokat yiyen arkadaşımız şikayetçi olmamış.Bende bunu anlamadım

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

tamam bır kavganız eksikti)

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Hoş bir olay olmamış..Engelli engelsiz ,hangi maçta olursa olsun böyle davranışlar spor ahlakına ters düşüyor..
    Çocuk desek koca koca adamlar hala kime güç yetirmeye çalışıyorsunuz ki..
    Tokat atan kişiyi eshefle kınıyorum..

Yasaklı Üye
    xaysennx Avatarı

Gerçek Adı
    ayşenur
    Son Giriş
    27.05-2010
    Saat
    03:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Daha neler.Kimi engelli tokatlar,kimi engellilere seni sakata getiririm der.

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli engelsiz hiç farketmez bu tür olaylar yakışmıyor.

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tokat atanı da kınıyorum,hakeme küfür edeni de kınıyorum.
    zaten yenilmişin 13 fark var,diğer takım senden daha iyi oldunu görüyorsun ,hakeme neden küfür ediyorsun neden kavga çıkartıyorsun.
    unutmayalım karşı takım da engelli.
    herkes saygılı olacak

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o sporcu arkadasımız kollarını kullandıgı ıcın cok saglamdır o tokatın aynısını o baskan denecek adıye bır caksa yerınden kalkamaz farkındamı acaba keske caksaydı

Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Geçenlerde Ampute Süper Lig maçı izliyordum TRT 3 kanalında... Karagücü ile bir takım oynuyordu hatırlamıyorum öteki takımı... Adamlar orda bile birbirlerine girecekti... Sonra yine bir maça denk geldim yine aynı olaylar... Engelli yada engelsiz farketmiyor... Sporda şiddet malesef var...

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:21
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

ne yani engelliyizz diye kavga etmeye hakkimiz yokmu.

Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    O ne be... O nasıl yorum öyle Esat?? İstersen birde holiganizm vakfı aç... Ben engelli, engelsiz sporda şiddet var olmaması lazım diyorum sen ne diyorsun...