Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İzmir'in Foça ilçesinde 10 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu bir bacağını kaybederek bedensel engelli olan Tolga Murat Balıkçı, Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası'nda Türkiye'ye temsil edecek.

Dünya Şampiyonası, 21 Kasım 2009 tarihinde, Estonya'nın başkenti Tallinn'de yapılacak.
    Tolga Murat Balıkçı, yaşadığı zorluklara rağmen hayata hiçbir zaman küsmediğini, geçen ekim ayı içerisinde gösterici sporcu olarak katıldığı Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyona'sı ve Dünya Şampiyonası Milli Takım seçmelerinde iyi bir başarı elde ettiğini söyledi.

Dünya Vücut Geliştirme Federasyonu'na, 20 Ekim'de e-posta aracılığı ile başvuruda bulunduğunu, engelli vücut geliştirme sporcularına düzenlenen dünya çapında bir yarışma olup olmadığını sorduğunu belirten Balıkçı, başvurusuna Dünya Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanı Edmundas Daubaras'ın yanıt verdiğini vurguladı.

Daubaras'tan, Dünya Vücut Geliştirme Federasyonu tarafından her yıl Dünya Şampiyonası düzenlendiği ve bu yıl yarışmaların Estonya'da yapılacağı cevabının geldiğini belirten Balıkçı, şunları söyledi:

''Başkan, bu yılda yarışmanı 21 Kasım Cumartesi günü yapılacağını bildirdi. Dünya Vücut Geliştirme Federasyonu'na ikinci kez başvurdum ve hem ülkemi, hem de Türkiye'de yaşayan tüm engellileri temsilen Dünya Engelli Vücut Geliştirme Yarışması'na katılmak istediğimi bildirdim. Olumlu yanıt geldi. Dünya Vücut Geliştirme Federasyonu davetiyemi gönderdi. Türkiye'yi temsil edeceğim yarışma için gerekli hazırlıklara başladım. Ülkemi temsil edeceğim, hiç kimseden maddi destek almayacak, kendi imkanlarımla katılacağım. Şampiyonluk madalyasını Türkiye'ye getireceğim. Yarışma için günde 11 saat antrenman yapıyorum. En büyük desteğimi de ailemden alıyorum.''

Dünya çapında yapılacak olan yarışmada Türkiye'yi temsil etmenin heyecanını yaşadığını belirten Balıkçı, ''Tek hayalim mensubu olmaktan gurur duyduğum Türkiye Cumhuriyeti'ni dünyada temsil etmek ve ülkeme birincilikle dönmektir. Bugün, bu unvanı ülkeme kazandırmanın eşiğindeyim. Birincilik hedefine kilitlenerek, ağır diyetler ve ağır antrenmanlarla hedefime doğru ilerliyorum. Bu yarışmaya katılarak, hem 9 milyon engelli vatandaşlarımıza bir hediye sunmak hem de ülkeme ve aşığı olduğum Foça'nın uluslararası tanıtımına katkıda bulunmak istiyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak

Üye
    körbıçak Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bravo ne kadar güzel inşallah derece haberlerini de duyarız

Üye
    Aylin_sert Avatarı

Gerçek Adı
    Aylin
    Son Giriş
    06.11-2010
    Saat
    18:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başarılar dilerim

Üye
    kadirkaplan Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başarılar diler ve başarılarının devamını dilerim

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Bu güzel haber için teşekkürler.Umarım başarılı olur.

Üye
    sdsby Avatarı

Son Giriş
    29.03-2012
    Saat
    14:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Umarım iyi bir derece elde eder, başarılar diliyorum.

Antremanından kesit:

http://www.vidivodo.com/252830/tolga-murat-balikci

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

9411634 - Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonasında Türkiye'yi Temsil Edecek

İzmir Foça’da yaşayan Tolga Murat Balıkçı’nın sol bacağı, 28 Ocak 1998’de geçirdiği trafik kazasında koptu. 17 yaşındayken bacağının diz altındaki kısmını kaybeden Balıkçı, vücut geliştirme sporuna başlamaya karar verdi.

10 yıl boyunca bu sporla uğraşan Balıkçı, 21 Kasım’da Estonya’nın başkenti Tallin’de düzenlenen Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda Engelli Sporcu kategorisinde şampiyon oldu. Şampiyonaya, günde 10 saat antrenman yaparak hazırlanan Balıkçı, “Vücut geliştirme yapmamın amacı, gidene üzülmek yerine var olanı güçlendirmek istememdi” dedi.

Balıkçı, her hareketi rahatlıkla yapamadığını belirterek, “Kazada bacağımı kaybedene kadar hep asker olmak isterdim. Bacağımı kaybedince sporu seçtim. Foça’da gençler boş oturuyordu. Spor salonunu onlara bir uğraş yeri olsun istedim. Engelli vatandaşların yaşadığı sıkıntıları yaşadım. Sesimizi duyurmak istedim. Günde toplam 40 ton ağırlık kaldırıyordum. Bu şampiyonluğu Türkiye’deki 9 milyon engelliye hediye ediyorum. Çok çalışarak, 2010’daki şampiyonalara hazırlanacağım” dedi.

Kaynak

Üye
    asabi cadı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gulag takımadaları
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hey aslanım şampiyon olmuş demek

Üye
    ATOM KARINCA Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    3364954
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    8

bravo tolga, başarıların daim olsun

Üye
    İlkyaz Avatarı

Gerçek Adı
    Bahar
    Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Süper. İnşaallah çok başarılı olur.

Üye
    körbıçak Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya bu çocuğun yarışıcağını biliyordum ama 1. olduğunu bilmiyordum bravo tolga başarılarının devanı dileriz kardeşim benim

Üye
    sdsby Avatarı

Son Giriş
    29.03-2012
    Saat
    14:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

DISABLED SPORTSMEN CHAMPIONSHIP
    General Category
    CHAMPION
    TOLGA MURAT BALIKCI
    TURKEY

Tebrikler, gerçekten büyük bir başarı, ülkemiz adınada gururlandırıcı, başarılarının devamını dilerim.

Bu videoda da 2009 Türkiye Şampiyonasında ki gösteri var dostlar, harika bir gösteri:

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

dunya sampiyonu balikci engelli olmak basariy 1866284 o - Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonasında Türkiye'yi Temsil Edecek

Estonya'nın başkenti Tallin'de düzenlenen Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası 'engelli sporcu' kategorisinde dünya şampiyonu olan Tolga Murat Balıkçı, engelli olmanın başarıya engel olmadığını söyledi.

En büyük hayali olan dünya şampiyonluğuna ulaştığı için çok mutlu olduğunu söyleyen Murat Balıkçı, gençlerin her türlü zararlı alışkanlıklardan kurtulması için spora yönlendirilmeleri gerektiğini vurguladı. Balıkçı, "Bunun için Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ile görüştüm. Özellikle uyuşturucu madde kullanan gençleri spor ile tanıştırıp bu kötü alışkanlıklarından kurtulmaları için her türlü desteği vereceğimi ifade ettim. Fakat şu ana kadar kendisinden herhangi bir olumlu dönüş olmadı. Ben bu konuda her zaman desteğe varım. Foça'da gençlere yönelik spor faaliyetlerini geliştirmek adına elimden gelen her türlü desteği vermeye hazırım." diye konuştu.

İzmir'in Foça ilçesinde 10 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu bir bacağını kaybederek bedensel engelli olan Tolga Murat Balıkçı, Özürlüler Koordinasyon Merkezi başkanı Selahattin Boyu ile yaptığı görüşmede oldukça mutlu görülürken, Boyu, ''Kendisine, ülkemize, İzmir'e ve çok güzel ilçemiz Foça'nın tanıtımına sağladığı değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yapacağı yarışlarda da onlara başarılar diliyorum." dedi.

Spor.Haberler.Com

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Foçalı engelli sporcu Tolga Murat Balıkçı'nın, Litvanya'da yapılan Avrupa Vücut Geliştirme Şampiyonası'nda birinci olduğu bildirildi.

Balıkçı, yaptığı yazılı açıklamada, 8 Mayıs'ta düzenlenen şampiyonada birinciliği elde ettiğini kaydetti.

Şampiyonluk madalyasını ve kupasını Dünya Fitness Federasyonu-Dünya Vücut Geliştirme Federasyonu (WWF-WBBF) Uluslararası Başkanı Edmundas Daubaras'ın elinden aldığını ifade eden Balıkçı, Türkiye'ye yarın döneceğini ve Foça Kaymakamı Kamil Köten ile Belediye Başkanı Gökhan Demirağ'ı ziyaret edeceğini belirtti.

Balıkçı, 2010 yılı yarışma takviminde 3 yarışmasının daha bulunduğuna işaret ederek, “Bunlara da en iyi şekilde hazırlanıp ülkeme 3 ayrı şampiyonluğu daha getirip Foça'nın uluslararası tanıtımına katkıda bulunmak istiyorum” dedi.

Hürriyet

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teprikler kardeşimize Beyaz show da izlemiştim kendisini helal olsun başarılarının devamını diliyorum..paylaşım için teşekkrler..))

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

LinkBacks (?)

1. 14.09-2010, 18:32