TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Akın SEYİS Avatarı

Son Giriş
    05.03-2021
    Saat
    09:44
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar herkese selam. Sağ dizim ve bileğimi geçirdiğim uzatma operasyonları sonucu hareket ettiremiyorum(Eklemler donmuş.) Çok uzun zamandır sporla ilgileniyorum ve engelli milli sporcu olmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Nereden başlamalıyım ? Hangi branş/dal olabilir o konuda da fikir verir misiniz ?

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    84
    Verilen Beğeniler
    57

@Akın SEYİS

Merhaba,

Yaşınızı bilmiyorum ama biz engelliler için bir spor dalıyla ilgilenmek ve "milli sporcu" unvanı kazanabilmek biraz daha güç. Söylediklerinize göre benim aklıma gelenler tekerlekli sandalye basketbol, atıcılık, okçuluk gibi sporlar oldu. Ancak bunları bireysel olarak yapmak sizi çok zorlayabilir. Tavsiyem şehrinizdeki bedensel engelliler spor kulübü varsa onlara ulaşmanız ve oradan bilgi almanız.

Motivasyonunuzun tükenmemesi dileğiyle

Üye
    Akın SEYİS Avatarı

Son Giriş
    05.03-2021
    Saat
    09:44
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eksik açıklama yapmışım kusura bakmayın. 25 yaşındayım. Herhangi bir destek kullanmıyorum rahat yürüyebiliyorum. Tek engel hareket kısıtlılığı.

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    84
    Verilen Beğeniler
    57

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yürüyebildiğinizi tahmin ettim aslında. Her iki eklemin de tutulumu olduğu için oturarak yapabileceğiniz sporları yazdım. Tabi bunlar için fizik kondisyon düzeyiniz de önemli. Ek olarak sonradan aklıma tekerlekli sandalye eskrim geldi.

Hangi spor olursa olsun bir kulüp eşliğinde ve bir koçun gözetiminde antrenman yapıp yarışmalara katılmak sizin için daha avantajlı olacaktır. Şehrinizdeki bedensel engelli spor kulüpleri ile temasa geçmenizi özellikle öneriyorum.