Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 63 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    saw kardes okadar bolof yapıyorsunkı bravo sana senın kız kardesın bır ılıskıye baslasa desekı anne baba hayatıma sole bırı var evlımı bekarmı bılmıyorum adamı sevıyorum artık sızınle yasamak ıstemıyorum onunla dını nıkıyıp yasıyıcam dese tavrınız ne olurdu acaba gıtdı bırde bırıkı cocukla baba evıne dondu neyaparsınız saw kardesım sen olayın boyutunu kotu tarafa cekıyorsun devlet dıne gore hukum verecek elbet ama dıyanet ıslerını sormadan devlet kafasına gore yasa cıkarmaz saw kardesım bunun neden yapıldıgını sende bende cok ıyı bılıyoruz aslında bu dını nıkahın onune gecmenın tek yolu resmı nıkah olmadan kıyılmasın denılsı ozaman ulkemızde mesru cocuk sayısı cogalırdı unuverste genclıgıde baslıca orneklerıydı bır dul kalmıs kadının hakkından bahsederken nerelere kadar gıttı olay sasdım vallaha

Üye
    fidel Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:30
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bulunduğum yerdeki sosyal hizmetleri aradım ve ",yaşlılık maaşı alanlar bu haktan yararlanamaz diye bir ibare olmadığı için, ve zaten bu maaşı alanlar ihtiyaç sahibi oldukları için biz müracat edenlere veriyoruz" dediler... ilgilenen arkadaşların işine yarayabilir diye paylaşmak istedim.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

fidel;
    Teşekkür ederiz bilgi için.. İşe yaramaz olur mu hiç bu bilgi, zaten yazılı olarak internette detaylı bilgi bulamıyoruz.. Başvuran kişiler tecrübesini yazarsa iyi olur tabii..

Üye
    fidel Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sevindim buna... konunun başlarında nisan ayında ödemeler başlayacakmış falan gibi okudum yanlış anımsamıyorsam ama burda ödemelere başladık dediler. bunuda belirteyim

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Burda diyorsun da ora nere..? Ne tür belgeler istediler? Birde aklıma takılan ihtiyac sahibidir, yaşlılık aylığı alanlara verilmez ibaresi yok, biz veriyoruz, diyorlar da yarın birgün geri istemesinler yanlışlık oldu diye.. Onuda bi öğrenirseniz çok güzel olacak..

Üye
    fidel Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

benim bulunduğum yer bir ilçe sevgili bacıbey.büyükşehir değil ben telefonla öğrendim ve dedikleri aynen şu idi. eşi vefat etmiş hiçbir geliri olmayan,yaşlılık maaşı bağlıda olsa,zaten bu maaşı alanlar fakir grubuna girdiği için ve "alamaz" ibaresi olmadığı için verilebilir dediler. aileden 18 yaşını doldurmuş biri ile nüfuskağıdını alarak sosyal hizmetlere başvuruda bulunulmasının yeterli olduğunu söylediler. bütün bilgim bundan ibaret

geri istemelerine gelince; bu sistemde hiçbirşeyin garantisinin olduğuna inanmıyorum ben açıkcası.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler bilgiler için.. Bence daha iyi dul maaşı, yaşlılık maaşı, sakatlık maaşı vs. alanlarada verilmesi.. Yan gelir olur en azından.. Paranın adı var sonuçta, bereketi kalmadı malesef.. Neden detaylı bilgi yok resmi sitesinde veya diğer sitelerde onu anlamış değilim.. Karış karış aradım bulamadım hiçbir şey.. Ya da gözümden kaçtı..

Üye
    fidel Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

yeterli bilgi olmaması rayına oturmamış olmasından kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum ama madem ödemelere başlandı,kurumlar kendini sağlama almadan da ödeme de yapmazdı o zaman. sakın kimse çok duymasın diye falan olmasın

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Burası baya karışmış müdahil olmak durumundayım.

Fidel, yeterli bilgi yok diye bişi yok. 16 Şubat 2012'de bu konuyla ilgili Genelge yayınlandı. Orada sizlerin kafanızı karıştıran her şeye açıklık getirildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığ Resmi İnternet Sitesi | Mevzuat

Bu aylıklardan faydalanabilmek için şu şartlar aranır:
    1. Resmi nikahlı eşinin vefat etmiş olması. Bu anlamda dini nikahlı vs durumlarda eşi ölmüş bir kadın yararlanamaz
    2. Muhtaç olması
    3. Ssosyal Güvenlik kurumlarına tabi olmaması ve bu kuruluşlardan gelir ve aylık almaması.

Bu şartlara uyan kadının kendisinin ya da yakınlarının çeşitli kanun hükümlerine göre düzenli nakdi yardım almaları bu aylıktan yararlanmalarına engel değildir. Ancak ilgili yardım programlarından alınan yardım tutarları muhtaçlık durumunun belirlenmesinde bir gelir unsuru olarak dikkate alınır.
    Yani 2022 aylıkları gibi sosyal yardımlardan yararlananların ( yaşlılık, engelli yakını ve özürlü aylığı, Vakıf aylıgı, evde bakım aylıgı vs) düzenli nakdi yardım almaları bu aylığı almalarına engel değil. Ancak muhtaçlıkları sorgulanırken aldıkları aylıklar da dikkate alınır. İncelemesi yapılır. Aldıkları yardımlarla bile muhtaçlıkları devam ediyorsa ve muhtaç durumdalarsa bu tesbit edilirse bu aylıktan da yararlandırılırlar.

her 2022 aylıgı alan kocası ölmüş kadının bu aylıgı da alacak diye bişi yok. Bunu belirleyecek olan muhtaç durumda olmalarıdır. Diyelim ki bir kadının kocası ölmüş, çocugu ya da kendisi 2022 aylıgı alıyor. Başka gelirleri yok. Bu aylık da onları muhtaçlıktan kurtarmıyor. Yani 2022 aylıgı almalarına ragmen bu gelirle birlikte muhtaçlıkları tesbit ediliyor. İşte bu durumda bu kocası ölmüş kadına bu aylıktan baglanır. Aldıgı 2022 aylıgı buna engel olmaz. Burada belirleyici olan muhtaç oldugunun tesbit edilmesidir kısacası.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burada ben sunu ıyı anladım banda cıkarmı acaba dıye hak hukuk aranmaya baslandı gıbı oldu zatenyasada net olan sey bellı devlet ıyı dusunmus verıyor

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şu muhtaçlıktan devlet ne anlıyor bunları yazsa yada maddeler halınde ekonoik kriterleri de belirtseler daha iyi olacak

Üye
    kayıpkent Avatarı

Gerçek Adı
    orhan akın
    Son Giriş
    21.03-2012
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    muş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Fulya Hanım hukuk bilginizden şüphem yok ama şunu iyi bilmenizi tavsiye ederim hukuk hiç bir zaman devleti korumak amaçlı değildir haklıyı koruma amaçlıdır. Malesef bizim ülkemizde amaç devleti korumak olduğu için mahsulünü(siz) de garipsememek lazım! Reca ediyorum bu kadar devletçi ( ya da Tayyipçi) olmayınız eğer gerçek hukuka inanıyorsanız. Tuzu kuru bir vatandaş olduğunuz belli mağdurun dilinden anlamadığınız da belli .Bir soru sordum cevabımı aldım gerekli gereksiz yorum yapmayı verin lütfen kırıcı olurum NOKTA

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kayıp kent ben ne tayıpcı nede baska bısey burda bır soru soruldu onu yorumladım neden ustune alınıyorsun ıyı oku yazılanı ben genelleme yaptım sen resmıyet magduru dıyorsun anayasa ınsanların menfatıne degıl kısısel hak hukuku ıcın olur sızın orada toreler vardır agaların kanunları ısler orf adet neyse ıste hukuksal olarak bunları yaparken hukukı yonden bır zararı varmı yokmu bılmek lazım sunuda soyleyeyım dınımıze gore ıkıncı esde haram peygamber efendımız hep tek eslılıgı emretmıs sımdı devlet bu yasayı cıkartmasaydı sen devlete annem resmıyet magduru dıyebılıyormuydun ben bu konuda cevap hakkı dogdugu ıcın cvp yazdımsen tehdıt eder gıbı tavır sergıledın sen nasılsan bende oyleyım senın tuzun yasmı

Üye
    mert54 Avatarı

Son Giriş
    06.07-2017
    Saat
    09:00
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muhtaçık şartı artık kalmkmalı bu zamnda yok kişi alt soyu ile üst soyu bakacakmış adamın hayırsız evladı var ne yapacak yalvaracakmı yok mahkeme git amca nafaka davası aç denilince iş çözülecekmi açtı kazandı zorla evladından para almasının sıkıntısı bir düşünün biraz gerçekçi olunmalı bence

Üye
    dayicim Avatarı

Gerçek Adı
    GöKhaNbeRk
    Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    değişiyoR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eşi vefat etmiş kadınlara verilecek aylık maaşla ilgili yeniden düzenleme yapıldığı ve ilk maaşın nisan ayında ödeneceği bildirildi. 2022 den faydalananlar. Çocuğu engelli maaş alanlar , yaşlılık maaşı alanlar , shçek tarafından evde bakım aylığı alan .. bu haktan yararlanamayacak.

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon