TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 75 İlkİlk 1234561252 ... SonSon
Toplam 1122 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    iLLeqaL Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    28.09-2022
    Saat
    20:42
    Alınan Beğeniler
    39
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Ahmeh51

Verilecek.

Mevcut sosyal yardımlardan faydalananların yanı sıra şuan faydalanmayan ihtiyaç sahipleri de bu yeni programdan faydalanabilecek.

Ayrıca 4 milyon haneden bahsediliyor.

https://www.engelliler.biz/forum/sos...-programi.html

Konuyu aylar önce açtığımda bazı arkadaşlar böyle bir yardım yapılmayacak kendince spekülasyon yapıyorsun falanca şeyler söylemişlerdi özellikle de @engin9

https://www.engelliler.biz/forum/sos...ml#post2567971

Üye
    Tekprens Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan Yarar
    Son Giriş
    07.07-2022
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    9

@iLLeqaL

Suândada yâpilmis bi sey yok

Üye
    asidadaş Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    kırşehir
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    0

@iLLeqaL

bu ayın 27 başvurular başlıyor sosyal yardım alan herkez yararlana bilecek

Üye
    Bursali Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    0

Basvuru yapmamaniz gerekecek yoksa otomatik olacakmı yatırılacak bilen cevaplarsa sevinirim

Üye
    iLLeqaL Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    28.09-2022
    Saat
    Alınan Beğeniler
    39
    Verilen Beğeniler
    5

@Bursali Başvuru yapmanız gerekiyor. Doğalgaz yardımı da başvuru şeklinde olmuştu.

Yukarıdaki arkadaşlara hayret ettim. Ben ne yazmışım onlar ne yazmış ilginç

Üye
    tolg@ Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:15
    Alınan Beğeniler
    86
    Verilen Beğeniler
    1

Başvuru yapan varmı başvuru ekranı göremedim

Üye
    iptekicanbaz Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2

@tolg@ e devlet üzerinden. açık kapı veya cimer aracılığıyla başvura bilirsin

Üye
    Barda5 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    69
    Verilen Beğeniler
    293

.Aylar önce bir olaymı vardı daha yeni açıklama yapıldı 1 hafta olmadı

Konuyu aylar önce açtığımda bazı arkadaşlar böyle bir yardım yapılmayacak kendince spekülasyon yapıyorsun falanca şeyler söylemişlerdi özellikle de @engin9

https://www.engelliler.biz/forum/sos...ml#post2567971
    [/QUOTE]

Üye
    Sessiz Dünyalı Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    59
    Verilen Beğeniler
    149

Bugünkü (27 Haziran) Kabine Toplantısı sonrası yapılacak açıklamalarda belli olacağını düşünüyorum, böyle bir yardım programı olacak mı yoksa, asparagas mı.
    An itibariyle e-devlet platformunda böyle bir başvuru sayfası açılmamış olsa da, tahminimce olacağı yönünde. Çünkü Ek Bütçe onaylanmış, artı bir de hükümetin son BDDK hamlesiyle şirketlerin TL kredi çeekebilmesi için dövizlerini bozdurma şartı getirilmesi falan... yaklaşan erken seçime hazırlık olarak kaynak bulmuşa benziyor.

Üye
    iLLeqaL Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    28.09-2022
    Saat
    Alınan Beğeniler
    39
    Verilen Beğeniler
    5

@Barda5

Şu konuya girip yazılanlara bakın.

https://www.engelliler.biz/forum/sos...i-geliyor.html

Bu konuyu ilk Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı ben de konusu açmıştım. Konusunu açtığımda @engin9 ve konudaki bazı kişilerden linç yemiştim.

Açtığım konuda bunun yeni bir yardım olacağını olacağını söylemiştim. Engin ise ısrarla hayır bu yeni bir yardım falan değil, böyle bir yardım olmayacak bu halihazırda yapılan yardımlardır demişti. Aşağıda verdiği cevapları yazdım konuda da var. Ben bundan bahsediyorum. Siz ise alakasız şeyler söylüyorsunuz.

Sen kalkmış aylar önce öyle bir olay mı vardı diyorsun ben de biliyorum olmadığını konuları paylaşan benim Diğer arkadaşta henüz öyle bir yardım yapılmış değil diyor öteki de başvurular ayın 27 de başlayacak diyor sağ olun ben bilmiyordum Allah razı olsun

https://www.tccb.gov.tr/haberler/410...rlendirilecek-

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklama da; Sosyal güvenlik şemsiyemizin hem kapsama alanını, hem etkisini genişletecek 15 milyar liralık yeni bir sosyal destek paketiyle ilgili hazırlıklara da başlanması talimatını verdik.

Açıklanan rakam çok büyük, Pandemi desteğinde 7 milyon kişiye 8 milyarlık yardım yapılmıştı. Aile ve sosyal politikalar bakanlığının sitesinde ocak ayı içinde engelli maaşlarına ödenen miktar 1.138 milyar lira olarak açıklanmış.

Yeni sosyal paket ile maaşlarda artışa gidilebilir ya da bayramlarda emeklilere verilen ikramiye engellileri de kapsayarak genişleyebilir. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Ayrıca Erdoğan, Elektrik desteğinde de hâlen 2,1 milyon hane olan kapsamı 4 milyon haneye çıkartıyoruz. Sadece evde bakım maaşı alanlar elektrik yardımından faydalanamıyor, Henüz detaylar belli olmadı ama onlar da bu kapsama dahil edilebilir.

Konuyla ilgili düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: engin9 Mesajı Gör
    Bu açıklanan yeni sosyal yardım paketi..elektrik desteğinden Yeni yararalancak 2 milyon aile ve doğalgaz yardımlarına verilecek paralardır... Başka bir yardım yok

AMN-LX9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: engin9 Mesajı Gör
    Yahu kardeşim ağızdan laf çıktımı ne olduğunu anlar hale geldik... Eğer bu dediğin rakam
    2 milyon haneye elektrik
    4 milyona doğalgaz
    Üniversitelerin beslenme yardımı
    Çiftçilere yardım vs vs dışına çıkarsa bende birşey bilmiyorum..

Olsun buda çok çok iyi... İnsanlarımız çok zor durumda.. Kime yardım yapılırsa ben şahsen mutlu olurum..
    Enginin konuya verdiğini cevaplara bak.

Bu da benim cevabım ve dediğim gibi de çıktı.

@engin9

Keşke yorum yapmadan önce rakamın büyüklüğünü görseydiniz.

Şu an 2 milyon haneye elektrik yardımı yapılıyor ve bu tutarın yıllık maliyeti 2.3 milyar lira olarak açıklanmıştı. Aylık maliyeti ise 143 milyon liradır. Buna 2 milyon hane daha eklenecek, 4 milyon hanenin yıllık maliyeti beş milyarı da geçmiyor. Ayrıca elektrik desteğine 3 yılda 6,4 milyar lira kaynak tahsis edilmiş.

Aile ve sosyal hizmetler bakanı Derya Yanık 4 milyon haneye yapılacak doğalgaz desteğinin senelik 3 milyar liralık bir maliyeti olacağını açıklamıştı. iki rakamı topladığında 8 milyar lira yapıyor. Açıklanan rakam ise 15 milyar lira.

Erdoğan twitter hesabından da paylaşmış. Ayrıca ve yeni ifadeleri kullanılmış. Elektrik desteğine 2 milyon hanenin daha eklendiğini canlı yayında söyledi. Doğalgazın 4 milyon haneye verileceği de çok önceden açıklanmıştı zaten. Yeni bir sosyal destek diyor.

Aşağıdaki fotoğrafa bakın yeni ve başlayacak ifadeleri yer alıyor. Açıklanan tek yeni şey 2 milyon haneye daha elektrik desteği verileceği.

Paylaşılan fotoğrafta; 15 milyar liralık yeni bir sosyal destek paketiyle ilgili de çalışmalar başlıyor.

Üye
    Losdy Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    117

@iLLeqaL Umarım dediğiniz gibi olur, başvuru edevlet te başladığında etiketler misiniz beni,

Üye
    tolg@ Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:15
    Alınan Beğeniler
    86
    Verilen Beğeniler
    1

@Sessiz Dünyalı

Başvuru sayfası yok yani bayrama yetişmez yada sosyal yardım alanlara otamatik olarak tanımlana bilir bayramdan önce alalım diye yeni başvuru yapanlarada bayram sonrası verilebilir

Üye
    iLLeqaL Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    28.09-2022
    Saat
    Alınan Beğeniler
    39
    Verilen Beğeniler
    5

@Losdy

ilerleyen saatlerde başvuru ekranı bakanlık tarafından paylaşılacaktır. Biz de burada paylaşımını yaparız.

Üye
    iLLeqaL Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    28.09-2022
    Saat
    Alınan Beğeniler
    39
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    https://www.aile.gov.tr/sygm/sayfala...stek-programi/

Aile Destek Programı

Başvuru Ekranı: https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-s...asvuru-hizmeti

Aile Destek Programı ile ihtiyaç sahibi ailelerin, Haziran 2022-Mayıs 2023 döneminde en fazla 12 aylık süre ile hane içindeki kişi başına düşen gelir tutarına göre belirlenen 4 farklı gelir aralığı için farklı yardım tutarları ile aylık periyotta desteklenmeleri sağlanacaktır.

Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilmektedir. Başvuran kişinin;

• Türk vatandaşı olmaması,
    • Mavi Kart sahibi olması,
    • Yerleşim adresinin yurt dışında olması,
    • 18 yaşından küçük olması,
    • Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması, durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

Bunun yanında başvuranın; cezaevi ve tutukevinde bulunan hükümlü veya tutuklu olması, öğrenci yurtlarında kalan öğrenci olması, yetiştirme yurdu gibi bakım kurumunda bulunan kişilerden olması ve zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaş statüsündeki askerler olması halinde başvurular hane yaklaşımı çerçevesinde değerlendirilemeyeceğinden bu kişiler program kapsamı dışında tutulmuştur.

Aile Destek Programı kapsamındaki geçerli başvurular, hanenin sosyoekonomik profilinin ve gelir seviyesinin belirlenmesi için ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına iletilecek olup bu hanelerden 3294 sayılı Kanun kapsamında olduğu tespit edilenler, bu tespiti takip eden ödeme dönemi itibarıyla söz konu destek programından yararlanabilecektir.

Hak sahibi hanelere sağlanacak destek tutarları, hanedeki kişi başına düşen aylık gelirin dâhil olduğu gelir aralıkları göre belirlenmiştir. Bu kapsamda aşağıdaki tabloda yer alan kişi başına düşen gelir tutarı aralıklarına göre;

Kişi başına düşen aylık gelir aralığı (TL) Aylık Destek Tutarı (TL)
    450 TL ve altı 600
    450 TL üzeri ─ 772,60 TL ve altı 550
    772,60 TL üzeri ─ 1.095,20 TL ve altı 500
    1.095,20 TL üzeri ─ 1.417,80 TL’den az 450

450 ile 600-TL arasında değişen tutarlarda olmak üzere en fazla 12 ay süreyle Aile Destek Programı ödemesi gerçekleştirilecektir. 12 aylık ödeme döneminin son ödemesi 2023 yılı Mayıs ayı için olup bu dönemin ödemesi takip eden Haziran ayı gerçekleştirilerek söz konu destek programı sona erecektir.

Hak sahiplerinin ve hanelerinin sosyoekonomik durumlarında Aile Destek Programı hak sahipliğini etkileyecek nitelikte değişiklik olduğunun sistem ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından tespiti halinde söz konusu destek programı ilgili hane için durdurulacak olup bu şekilde desteği durdurulan hanelerin ihtiyaç sahipliği durumunun yeniden tespiti halinde Aile Destek Programı yeniden başlatılacaktır.

Bunun yanında Aile Destek Programı başvurusu reddedilen kişilerin sosyoekonomik durumlarının değişmesi ihtimaline istinaden kişilere söz konusu destek programı kapsamında yeniden başvuru yapılması imkânı tanınmıştır.
    Konu iLLeqaL tarafından değiştirilmiştir (27.06-2022 Saat 17:27 ).

Üye
    zeynep71 Avatarı

Son Giriş
    25.09-2022
    Saat
    11:05
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aile destek yardım paketi başvuru için e devlete girebiliyormusunuz? Ben giriş yapamadım. Nereye basvuru yapılacak?

Sayfa 2 / 75 İlkİlk 1234561252 ... SonSon