TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 114 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    01.06-2021
    Saat
    12:25
    Yaşadığı Yer
    Tьrkiye
    Alınan Beğeniler
    81
    Verilen Beğeniler
    78

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @GRAHAM BELL

Bak güzel kardeşim.Eleştiriden başka birşey bilmiyorsunuz.Eleştirmeden önce dünyanın durumuna bakınız diyorum.

Amerika'da 3700 kişi hastaneye gidecek parası olmadığından öldü.Japonya halktan yağmurlukları teslim etmesini istiyor.Fransa'da bir hastane büyük boy çöp poşetlerini sağlık çalışanlarına koruyucu elbise yapmak için istedi.Yine Amerika'da kimi sağlık çalışanlarının çöp poşetinden koruyucu elbise yaptığı haberleri geliyor.Daha dün fox tv de canlı yayında Amerika'da eczanelerde maske bulunmadığı söylendi.Devletin maske dağıtması bir yana ücretiyle bile bulunamıyor.

Ben epttavm üzerinden ilk isteyenlerden biriyim.Bana da henüz gelmedi.Sistem süper işlemiyor.Doğrudur ancak böyle bir organizasyon ve temini güç bir malzemenin dağıtılıyor olması bile alkışlanacak bir şeydir.20 yaş altı ve 65 yaş üstü hariç her vatandaşa hatta ülkede bulunan yabancılara bile maske dağıtılıyor.Nitekim 50 yaş üzeri olanlara sms geldiği, büyük şehirlerde eczanelerden alınmaya başladığı haberleri geliyor.Herkese aynı anda kod gelmesi eczaneler önünde yığılmaya yol açar.Kademeli olarak herkese gelecektir.Devlet elinde yeteri kadar malzeme stoğu olduğunu söylüyor.Demek ki biraz sabretmek gerek.

Üye
    herokobra Avatarı

Gerçek Adı
    aydın
    Son Giriş
    11.07-2021
    Saat
    07:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    arakadşlar bana 3 gün önce kod geldi ama 3 gündür eczaneye gidiyorum kalmadığını söylüyorlar bu işte bi tuhaflık yokmu Allah aşkına denetim yokmu bu eczaneler ne yapıyor yaa, kime şikayette bulunmak gerekli bi bilgisi olan varmı

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    01.06-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tьrkiye
    Alınan Beğeniler
    81
    Verilen Beğeniler
    78

@herokobra

Bu konuda çok şikayet var.Bu dağıtım işi Bakanlıkla Türk Eczacılar Birliği arasında anlaşmayla oldu.Yani Eczacılar biz bu dağıtım işini hallederiz dediler.Şikayetiniz sabim 184 hattına yapınız.Eczacılar odasına da şikayet edebilirsiniz.En azından size aksaklığın nedeni hakkında bilgi vermeliler.

Aslında bu sorunun kısa vadede çözümü şudur: Devlet maske satışını serbest bırakacak ancak fiyatını belirleyecek örneğin maske satış fiyatı 2 tl diyecek.Bu yapılmalı.

Üye
    GRAHAM BELL Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1.837
    Verilen Beğeniler
    2.495

@login
    DEVLET MASKE SATISINA IZIN VERECEK.iste budur.demokrasi guzel seydir. isteyen alsin, istemeyen kedi begendigi yoldan isini gorsun.

katilmadigim yeri tekstil ulkesiyiz, dunyayi maskeye bogup ulke vatandasinin uzaktan bakmasi...

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.445
    Verilen Beğeniler
    1.478

@besiktas

ptt dagıtacaktı.ecz birliği ve bazı çevreler eczler dagıtsın dedı.şimdide ellerıne yüzlerine bulastırdılar.devlet napsın.eczcılerden hesap sorulmalı

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:21
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    146
    Verilen Beğeniler
    285

Satis yasaklandi da noldu kimse maske
    bulamıyor .

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    01.06-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tьrkiye
    Alınan Beğeniler
    81
    Verilen Beğeniler
    78

Pazara markete giderken geçen sene bahçe ilaçlama boya vb. işleri yaparken kullanmaya aldığım ffp3 maskeyi kullanıyorum sürekli.1 adet çekmecede kalmış.Geçen sene 6 tanesini 25 tl ye almıştım.Hepsini de bir defa kullanıp atmıştım.Şimdi dezenfekte edip havalandırıp yeniden kullanıyorum mecburen.

Covid19 dan sonra eczane tanesini 80-100 tl ye satmaya başladı.Devletin dağıttığı maskelerin 50 lik kutusu 20 tl idi.Eczane tanesini 5 tl ye satmaya başladı.

Maske satışının yasaklanmasının birden fazla nedeni vardı.İlki maske satışının rant olarak görülmesi.İkincisi vatandaş kendini daha iyi koruyacağını düşündüğü için N95 maskelere yöneldi.Bu da gerçekten maskeye gereksinim duyanların ulaşmasında güçlüklere yol açtı.Merdiven altı üretimlerin başlaması ve ithal edilerek gereksiz cari açığa neden olunmaması gibi nedenler de var.
    Devletin ve özel sektörün farklı kurumlarının maske üretmeye başlamasıyla zaten ihtiyaç fazlası maske üretimimiz bile var.Sadece LCW haftada 40 milyon maske üretip devlete hibe ediyor.Fazla maskeyi yurtdışında onlarca ülkeye yardım olarak gönderiyoruz.

Ancak şu aşamada devletin maske satışını tekrar serbest bırakması gerek zira üreticiler çalışanlarına maske temin etmekte zorlanıyor.Bu da karaborsaya yol açıyor.Devletin gönderdiği maske henüz eline geçmeye ve gerçekten ihtiyaç duyan kimi vatandaşın da sesleri yükselmeye başlıyor haklı olarak.Artık salgının başındaki koşullar mevcut değil.Satış tekrar başlamalı ama mutlaka 2 tl gibi bir fiyat belirleyerek.

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:55
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.513
    Verilen Beğeniler
    6.569

Bende 2başvuru ettim aile bireylerinede ettim geçenlerde kod geldi tek bana ama obirlerinede ayrı başvuru ettim maskeler ambalajda değil poşete koymuşlar 5tane

Üye
    zamanyolcusu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    Orada bir yerde
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    13

@Pluvia

siz eczaneden mi aldınız maskeleri..hane içindeki diğer kişiler içinde 5 adet maske verilmiyormu?

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:55
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.513
    Verilen Beğeniler
    6.569

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @zamanyolcusu onlara vermedi tek tel istedi formda tek bana geldi onlarada ayrı başvurdum

Eczaneden aldım kodla

Üye
    Özgürumut Avatarı

Son Giriş
    25.06-2021
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

Düne kadar kıbrıs savaşı sebebiyle dünyanin ambargo uygalıdıgı Türkiyede insanlar tüp,şeker,yağ kuyruğunda karneyle alışveriş yapıyorlardı deyip bilinçsiz ve acımasızca tüm mecralarda yaygara koparanlar 15 gündür hemde 45 sene sonra 4 tane maske gonderemedi.İşin garip tarafı bunları hala savunanlar olması.

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.445
    Verilen Beğeniler
    1.478

@Özgürumut

konuyla alakası yok.siyaset tartışma yerı engellıler kafe bölümü.

Üye
    GRAHAM BELL Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1.837
    Verilen Beğeniler
    2.495

@-mka

kafeye gelenede sen otucen ayni kelimeleri cigniyerek

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.445
    Verilen Beğeniler
    1.478

@GRAHAM BELL

uyus ya ne dıyım şimdi ben.
    arkadaş nasıl getrıdı ıse kıbrıs ile maskeye bi araya getirik.

Üye
    zamanyolcusu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    Orada bir yerde
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Pluvia

anlaşılan kişiye göre değil her telefon numarasına 5 maske veriliyor..bende başvurdum edevletten ama kod falan gelmedi artık elimizdeki maskeleri yıkayıp yıkayıp kullanıyorum

Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon