Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    06:54
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkdaşalr..
    ben kalıcı kolostomi ile hayatımı devam ettiriyorum. tabi 2 ay arayla da kolostomi torbası alıyorum.
    kayseride 3 tane medikal firması var bu işi yapan.ancak hepside fark alıyor bende mecburen veriyorum.
    60 torba 20 adaptör 330 tl veriyorum. 2 tüp pasta dahil değil bu fiyata.
    kurum ise 278 tl ödeme yapıyor. bu durumda 330-278=52
    yani 52tl fark veriyorum arkdaşlar. ne yapabilirim bu konda?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

SUT'a göre:

7.3.3. Kolostomi, ileostomi ve ürostomi torbası
    (1) Kolostomi ve ürostomi torbası için uzman hekim raporu düzenlenecek olup raporda, teşhis, yapılan ameliyatın adı, malzemenin adı, kullanım süresi ve (2) inci fıkrada belirtilen miktarları geçmemek üzere günlük kullanım miktarı belirtilecektir. Hastada ikinci bir stoma söz konusu ise bu durum raporda açık olarak belirtilecektir.
    (2) Kolostomi, ürostomi torbası ve bu malzemelerle ilgili olarak adaptör ve pasta sağlık raporunda tedavi protokolü gereğince hekimce reçetede belirtilen adetler esas alınarak en fazla 2 (iki) aylık miktarlarda reçete edilmesi halinde bedeli Kurumca karşılanır.
    (3) Sağlık kurumlarınca temin edilmesi halinde sağlık raporu aranmaz.
    (4) Kolostomi, İleostomi ve Ürostomi torbası kullanan hastalara Ek-5/A listesi dışında kalan yardımcı ürünlerin bedeli Kurumca karşılanmaz.
    (5) Sağlık raporuna dayanılarak tüm hekimlerce en fazla 2 (iki) aylık dozlar halinde stoma kapağı reçete edilmesi halinde bedelleri Kurumca karşılanır.

EK-5/A-1:
    kolostomi torbaları ve malzemeleri
    70 301.010 kolostomi torbası (tek parçalı alttan boşaltmalı)(filtre dahil) 2,80
    71 301.020 kolostomi adaptörü 4,50
    72 301.021 kolostomi torbası (adaptör için) (filtre dahil) 2,80
    73 301.030 ileostomi torbası(tek parçalı alttan boşaltmalı)(filtre dahil) 2,80
    74 301.040 ileostomi adaptörü 4,50
    75 301.041 ileostomi torbası (adaptör için)(filtre dahil) 2,80
    76 301.050 macun, ileostomi 9,50
    77 301.060 pasta, kolostomi 9,50
    78 301.070 ürostomi torbası çeşitleri 3,50
    79 301.080 ürostomi adaptörü 4,50
    80 301.090 pasta, ürostomi 9,50
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    06:54
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

bülent abi tam olarak anlatmak istediğim benim şudur ki;
    kayseride bu torbalardan sadecde ve sadece 3 tane medikalci var hepside anlaşmış zaten.şöyleki medikalciye 340 verdim bu ay kurum bana 278tl ödeme yapıyor.
    arada 52 tl medikalcinin cebine giriyo bunu hepside yapıyor bulun duğpum ilde.
    buna karşın yapılabilecek ne var abi?
    medikalciye dedim neden bu kadar fark alıyosunuz diyorum, alırız diyolar ve 3 medikalci de alıyor ee bende mecburen veriyorum başka çarem yok. bu yasal mı yani fark alabilir mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

İstanbul'da bir medikalci'den alışveriş yapın bence.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    busmed Avatarı

Son Giriş
    19.09-2012
    Saat
    16:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Firmamız ikili sistem kolostomi ve ürostomi torbalarında hiçbir fark ücreti almadan İstanbuldan tüm illere hizmet vermektedir.0 216 4185023 nolu telefon numaramızdan arzu ederseniz bilgi alabilirsiniz.İyi günler

Üye
    metamedikal Avatarı

Son Giriş
    26.10-2015
    Saat
    15:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun.
    Kolostomi ve ürostomi torbaları fiyatları markadan markaya değişmektedir.
    Coloplast'ın torbalardan hiçbir ek ücret almadığını söyleyebilirim. SGK ödediğiniz ücretin tamamını birebir ödüyor yani cebinizden fark ödemiyorsunuz.
    Coloplast Ankara bayisi Meta Medikal ile iletişime geçip konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. 0312 433 44 89
    İyi günler dilerim,