Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ankilozansipondilit ve as. hastalarının kullandıgı enbrel sgk ödeme listesinden cıkarılmış yaklaşık 4 senedir üçret ödemeden aldıgım ilaç sgk nın üretici firma ve eczacıların anlaşamamasın dan ödeme kistesinden carılmış 3 aylık ilaca yaklaşık 500 tl bir ödeme cıkıyor bunuda bizim karsılamamız zor sizce ne yapmalıyız saglık bir yönden iyi gidiyor der ken çatırtılar gelmeye başladı doktorlar bizde maduruz diyorlar bütün asistanlarımızı aldılar bizde kendi işimizi kendimiz görüyoruz diyor lar anlıyacagınız ileride daha kötü günler olabilir

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

raporunu cıkarmak için her üc ayda bir kan idrar akciger filimi artı 3 doktorun imzasını alı yoruz tam bir işkence bimere saglık bakanlıgına yazdım inşallah cevap gelir cünkü birçok hasta arkadaşımız zordurumda zaten ilacın bide bu para olayını ortaya cıkardılar zaten aldıgımız üc kuruş kullandıgımız ilaclar zatenpahalı sosyal güvencemiz vardiyorduk birde başımıza bu çıktı anlaşılan devlet baba millet ilaç kullan masın diye necinlikler çıkaraçak

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bence SGK'ya yazmak, BİMER eliyle talepte bulunmak lazım. Özellikle konudan mağdur olan arkadaşlarımızın yazması çok daha etkilidir. Durmadan yazılı talepte bulunun...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu gün ilaç yazdirdim 7kutu 3aylık malesef 3kutu alabildim çünki 7kutusu yaklaşık 600tl fiyat farkıcıkıyor onuda karşılamamız zor asgari ücretten malülen emekli olduk maaşımzla evmi geçindirelim cocukmu okutalım maaşi ilaçlaramì yatıralım inşallah düzeltirler aksi taktirde ilaçı kesmek zorunda kalıcagım bütcemi aşıyor çünki daha önce kesilmeyen şimdi niye kesilmek isteniyor anlamış degilim ben bu ilaçı yaklaşık 4 senedir ücret òdemeden alıyordum?

Üye
    mulucay Avatarı

Gerçek Adı
    Muammer ULUÇAY
    Son Giriş
    04.07-2014
    Saat
    08:50
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam bende ankilozan spondilit hastasıyım.ilacını değiştir aynı etkiyi gösteren 2 seçeneğin daha var.enbrel i yazan diğerlerinide yazar ben diğerlerininde daha hızlı ve etkili oldugunu düşünüyorum.ara vediğinde dahi uzun süre etkisi devam ediyor.iletişim kurmak istiyorsan 0533 395 0450 Muammer ULUÇAY

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

TNF Blocker ilaclar icin ciddi problemler olusmaya basladi. Muhtemeldir ki bu ilaclarin verilmesi durdurulacak. Soylediklerim herhangi 1 aciklamaya dayali degil, kisisel gozlem. Bende Remicade kullaniyordum ve bu serumu almayi birakdim.. Enbrel de Alpha Blocker oldugundan ayni katagoride degerlendiriliyor. Kanser riski olusturdugu kesinlesti (bazi kanser turleri lenfoma gibi), ayrica FDA son yayimladigi raporda TNF Blocker ilaclarin prospektuslerini de degistirtti. Meseleye bu gozlede bakmakda yarar var.

Üye
    mulucay Avatarı

Gerçek Adı
    Muammer ULUÇAY
    Son Giriş
    04.07-2014
    Saat
    08:50
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engel oranın % kaç.benim %42

Üye
    mehmet_45 Avatarı

Son Giriş
    27.02-2012
    Saat
    13:08
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkeze iyi forumlar. bende 18 senelik ankilozan spondilit hastasıyım. E özür raporum var. 1 yıldır Remicade kullandım. yan etkilerinden çekindiğim için 5 aydır bıraktım. yeni yayınlanan SUT (sağlık uygulama tebliği)de ilacı alırken fark ödenecekmi.? bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim. herkeze geçmiş olsun.

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tnf türü ilaçların hepsinden alınmaya başladı ilaçlar pahalı oldugundan farkıda büyük oluyor

Üye
    mehmet_45 Avatarı

Son Giriş
    27.02-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Uğur bey teşekkür ederim. Desenize hapı yuttuk.

Üye
    mehmetkandakoglu Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:50
    Yaşadığı Yer
    SAFRANBOLU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrhb geçmiş olsun ilacınızı fark ödemeden almanıza yardımcı olabilirim ben benimle irtibata geçerseniz istanbul için yardımcı olurum

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben istanbuldayım tlf özelden gönderirsen ben sizi ararım egerki böyle imkanımız varsa birbirimize yardımcı olalım düşenin halinden ancak düşen anlar

ben isanbuldayım ilacı yeni aldım ve büyük farklar cıkıyor katkı payı ödemeden nasıl alabiliriz özelden tlf yazarsan araryıp konuşalım birbirimize yardımcı olalım

Üye
    mehmet_45 Avatarı

Son Giriş
    27.02-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bildiklerinizi lütfen paylaşın ki katkı payı ödemeden ilaçları nasıl alabiliriz? birbirimize yardımcı olalım.

Üye
    murat255 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    21.04-2016
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ben de 7 yıldır enbrel kullanıyorum yeşilkartlıyım allakasi arkadaşımızın 1 .başlıktaki konu benim kafamı karıştırdı şöyleki; ilacın sgk ödeme listesinden çıkarıldığını belirtmiş ve katkı payı ödeneceği yani bu ilaç tutarının %20 si oluyor emeklilerde %10. ilaç raporunu bu yüzden çıkartmıyormuyuz ilaç katkı paylarını ödememek için ilaç ödeme listesinde çıktı ise sgk bunu hç bi şekilde ödemez benim bildiğim bu yanlış da biliyor olabilirim bu arada benim dr. randevum 13 şubat bakalım ne olacak paylaşırım burda herkese sağlıkllı güzel günler.

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    müjde arkadaşlar eczacım bu gün aradı kısmetse bu gün itibarıyla ilacları yeniden ücretsiz alacakmışız inşallah birdaha problem olmaz aksi taktirde işimiz zordu yarın eksik kalan ilaclarımıda alacagım kısmetse

Sayfa 1 / 2 12 SonSon