Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sahraveçöl Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    17.02-2014
    Saat
    13:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    biz kardeşime otto bocktan bi araba aldık bu özel koltuğuyla 12 milyar dı 2 milyarını devlet karşılamıştı bu karşıladığı miktar yüzünden arabayı zimmetlemiş bu yüzden kimseye veremiyomuşuz yakınımızda bir genç var 22 yaşında ona vericez ama veremiyoruz bu ne derecede doğru böyle bir bürokrasi olubilirmi nbilenler cevap verirse sevinirim

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet böyle birşey var yani zimmetleme banada verdi devletimiz saolsun wollex marka akülü lakin ölür veya iğleşirsen arabayı geri getir dediler

Üye
    sahraveçöl Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    17.02-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu saçmalık
    12 milyarın sadece 2 si, ni verdiği içinmi

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

değil 2 sini 1 delikli mecidiyesinide verse yinede zimmetler sıkmayın canınızı biliyosunuz burası madein TÜRKEY

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Kardeşiniz kullanmıyor mu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sahraveçöl Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    17.02-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim kullanıyordu bülent abi ama malesef onu kaybettik bir buçuk ay önce

şimdi yakınımızdaki birisine vermek istiyoruz ama durum böle n yapalım bilemedik

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah rahmet eylesin
    Böyle bürokrasi düşman başına.
    Paramızla rezil oluyoruz dediklerine bir örnek olsa gerek...
    2 tl için bide zimmet pesss...
    3 bin tl daha dün kendi kamu personeline zam yaptılar.
    Bizlere gelince t. sandalyenin, protezin hesabını yapıyorlar. Allah bunları nasıl biliyorsa öyle yapsın

Üye
    hera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

akadaşlar prosedürde, zimmetleme nasıl yapılıyor açıklar mısınız ? ve diyelim ki akülüyü birine kullanmak için verdiniz bir sorun yaratır mı ?

Üye
    kantutar42 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    20.05-2017
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla normal basit bir tekerlekli sandelyede bile zimmet var beş sene sonra hastanın olyor bu beş sene içerinde iyileşirse verceksin şayet iyileşmemisse ben sadece telefon actım kullanyom dedim tamam dediler gelecek sene tekrar arayıp kullanıyorum diyeceksin bizim konyada böle işliyor sizde nasıl bilmiyorum beş sene sonra zarfında ise yeni bir tekerlekli sandalye alma hakkımızda doguyor inşalah o vakitlere varmadan iyileşiriz allah yar ve yardımcımız olsun

Üye
    sahraveçöl Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    17.02-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hera arkadaşım bende bilmek istiyorum bunu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Hay Allah. Çok üzüldüm. Gözümden kaçmış kardeşinizin vefaat ettiği. Sabırlar diliyorum.

Bu konuda ne yapılabilir bilemiyorum. Urfa SGK müdürü ile bu konuda birebir görüşmeyi denediniz mi? Ya da Valiliğe çıkıp bu konuyu çözmelerini talep edebilirsiniz bence. Mevzuat açısından çözülemez ama, bir yetkili insiyatif kullanırsa ortada sorun felan kalmaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sputnik Avatarı

Gerçek Adı
    yoldaş
    Son Giriş
    07.08-2017
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

açıkcası ben akrabama aldım akülü sandalye sizin yaşadığınız durumu bir başkası yaşamış SGK hastaya verdigi ki hasta bunu kendi parasıyla almış bir kısmını ödemiş sonra yatalakmış sanırım vefaat etmiş hasta yakını aracı SGK ya bırakmış (başka birine verilsin kullansın diye) bizde o dönem akrabam için akülü araç almaya çalışıyorduk SGK sağolsun akrabama verdi para falanda almadılar. cihazı eve kadar getirdiler raporları gerekli evrakları alıp gittiler zimmet konusuda doğru eğer zimmetlenmişse önce sgk ile görüşeceksiniz oradan bir üst düzey yetkili ile görüşün aracı vermek istediginiz kişiyi ifade edin onlar gerekli işlemi yaparlar hepsi evrak prosedürü işte... bürokrasi ülkesiyiz sonuçta... ancak durumunuzu dedigim gibi izah ederseniz yardımcı olurlar sanıyorum

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sandalyeyi bir başkasının kulanması sorun teşkil etmez de sadece ticari amaçlı satmak sorun olur nasıl bi yasa bende anlayamadım akülüyüveriyolar sandalyeyi verdikleri kişi ölmesi veya iğileşmesi durumunda sandalye iyade edilecek benim düşüncemde malum türkiyede bişeyleri kötüye kulanma yaygın bunun önüne bir nebzede olsa geçme amaçlı galiba böyle bir sistem uygulanmakta

Üye
    sahraveçöl Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    17.02-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sinandenişz arkadaşım bu sandalya ve oturma aparatını biz ottobock firmasına yaptırdık yani bilisayaral ölçümleri yapıldı ve dışardan geldi oturma koltuğu babam kredi çekti hala ödüyo devlet bunu bize bağışlamadı yani biz bunu versek arkadaş kullansa devletin ne hjaberi olcak die düşünüyorumm

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eğer kurum yetkilileri insiyatif kullanıp sorunu çözmüyorsa, aklıma şu geldi: bir yerden eski/dandik bir akülü sandalye bulun, onu sgk'ya geri verin. Olmaz mı acaba?