Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sakıncası hiç olmaz. Rahat rahat sağ kulağında kullan... T tuşu var analog cihazda onu açarsan; cep telefonu sağ kulağında iken sen sol kulağınla cihazla bile rahat duyarsın ...Belki....

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: shukufe
    isitme cihazsiz telefon kullanabilenlerde niye isitme cihazi kullansinki
    analog helede
    madem kulagin duyuyo cep tel kullancak kadar
    sen ya sagir degilsin yada isitme cihazini oyun diye kullancan :wink:

bu ne kırıcı bir cevap yahu!! kardeş sana ben sağırım dedimmi? sol kulağımda işitme kaybı olduğu için doktor sol tarafa cihaz verdi durum bu!! sağ sağlam o yüzden sağ tarafla cep kullanmam soldaki cihaz için sakıncalı olurmu öğrenmek istedim!!!

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

analog cihazda hiç bir sorun olmaz.

Dijital cihazda işe filtre varsa sorun olmaz. yoksa parazit yapar. Ama analog cihaz parazit yapmaz. T tuşu var eğer T tuşuna çevirirsen telefon sağ kulakta iken soğ kulağınla(cihazla) işitebilirsin

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler

yalnız şu t tuşu işini anlayamadım nasıl yani tel sağda iken sol telefondaki sesi mi işitir

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O T M tuşları var 3 ayrı tuş (bazı cihgazlarda olmayabilir). T tuşu telefonun ses frekansına ayarlı. T açtığınızda tüm sesler gider. Yalnız ve sadece Frenkansa ayarlı sesleri duyabilirsin. Tüm cihazlarda bu ayar var.

Özellikle yüksek sesle tv izlemek isteyen işitme engelli ve cihaz kullanan kişi evine zöel frekans ayarı yaptırır. diyelim maç izlemek istiyorsun frekans ayarı yaptırıyorsun evine(basit bir cihaz fiyatı bilmiyorum ama piyasada bulabilirsin) kablolar olabilir yada belirli mesafe yayan anten

Bu kablo ve anten tıpkı normal hoparlör işi görüyor.

Açıyorsun maçı televizyondan normal ses gitmiyor. İnsan kulağın duyamayacağı frekans yayıyor. Sen cihazı T konuma geitirsen yüksek sesle maç izleyebilirsin.

İşte bu T tuşuna getirirsen belirli frekans özellikle telefonlarda olur çok net duyarsın diğer seslerden rahatsız olmadan sohbet edersin.

Alo alo duyamıyorum bağır demene gerek kalmayacaktır.

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok saol teşekürler bilgiler için benim cihazda t var ama t ye asanda almasanda bişey değişmiyo sadece t ye alınca ufak cızırtılar geliyo ara ara

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

normal ev telefonda dene... Değişik farkedecek misin?

Üye
    menzil Avatarı

Son Giriş
    10.11-2008
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    BALİKESİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar ben ilk cıhazımı 2000 yılında aldım 5 yıl sonra tekrar gittim ama 7 yıla cıktı sonra 8 yıla dediler neyse 8 yıl doldu ve muracat ettim bir turlü doktora dijital yazdıramıyorum hep anolog yazar neden dijital rapor vermiyorla anlıyamıyorum biri bana yardımcı olsun zaten 350 ytl düştü fiyat benim gayem dijital rapor almak hanhi vatantaşız biz bu mameleyı kaldıramıyorum ben nasıl bu doktorlar neye dayanarak rapor veremiyorlar ?***soruma cevap bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler...[/b]

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili menzil

birkaç işitme merkezine git ve benim gittiğim doktorlar bana dijital işitme cihazı yazmıyor sizin tanıdık doktorlarınız varmı dijital cihaz yazdırabilirmisiniz diye sor.sana dijital cihaz yazdıracak bir işitme merkezi mutlaka vardır.

gerçi yeni SUT genelgesi ile sadece dijital yazmasıda yeterli değil, bir de neden analog yazmadığının gerekçesinide yazacak.
    sen şimdiye kadar dijital yazdırmak istedin doktor yazmamış. şimdi doktoru dijitale ikna etsen bile birde analog yazmamasının sebebinide yazmaya ikna edeceksin.

dur daha bitmedi özel hastanedeki profösöre bile yazdırsan bu yeterli değil devlet baba ödemem diyor illada benim hastaneme gideceksin. devletin hastanesi boşmu kalsın. özel hastaneler dolup taşıyor. ben başka nasıl devlet hastanesini canlandıracam .kapatayım mı bunca devlet hastanesini. onun için sen devlet hastanesine git, ordaki rastgele bir kbb doktoru da yazsa raporunu ,onu kabul ederim. ödemeni yaparım. inat edip özeldeki profösere gidersen, ben sana tek kuruş ödemem. cebinden alırsın. ben devletsem dediğimi yaparım diyen bir devlet anlayışı ile karşı karşıyasın.

buda yetmezmiş gibi devlette çalışan doktora aba altından sopa göstererek, bırak sen dijital cihaz yazmayı. yaz analog cihazı 175 ytl ödeyeyim. saten hazine bom boş tam takır kuru bakır. yandaşlarıma çektiğim peşkeş ihalelerinin parasını zor ödüyorum.onları öderken sağlık sektörüne 9 aydır para ödeyemiyorum. büssürü iç borç dış borç ekonomi çökmüş,dolar euro fırlamış. birde sen dijital yazıpta bana 350 ytl ödettirme.yaz analoğu ödeyeyim 175 ytl yi.saten genelgeye 45 gün yazdım ama öncedende 30 gün deyip 9 ayda ödüyordum.durumu çakmasınlar diye vatandaşınkini 3 ayda ödeyip firmanınkini 8-9 ay bekletiyordum. şimdi 45 gün diye yazdık yaa yine kaç günde öderiz allah bilir. meslek ilkelerini de boşver, senin maaşını devlet olarak ben ödüyorum. der doktora. şimdi doktor yazsa bir türlü yazmasa bir türlü. doktor vatandaşla karşı karşıya kalır.

bu nasıl devlet anlayışıdır ki doktorun hastasına verdiği ilaca cihaza malzemesine müdahale ediyor.hekim haklarını, hasta haklarını, kamu yararını hiçe sayıyor.

bu kadar keyfi uygulama bu hükümet döneminde olur iken hala sağlık bakanı görevinde duruyor.
    ah ülkem mi desem, vah ülkem mi desem,.... neyse biraz daha bir şey dersem devlet baba dilime acı biber sürer kulağımı çeker. en iyisi susayım. susmassam halkı susturan hükümet benide susturur.

Üye
    menzil Avatarı

Son Giriş
    10.11-2008
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    BALİKESİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cevapın için teşekkürler ..bende aynen dediginiz gibi yaptım bir medikal size dijital rapor alablirim dedi o zaman sssk ödeme yapmıyordu 11 aydır cihazı zoraki peşin aldık şimdi ssk odemeleri başladı hayla cihazı aldıgım yer rapor alamıyor birde bunlardan darbeyi aldık ..şimdi zaten 350 ytl oldu bu para için hakkımı kaybetmeyım 8 yılda bir cihaz şimdi cihaz satıcısından cihazımın faturasını ve garanti belgesini alacayım rapoor derken birde bunlarla ugraş.....

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12