Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahidem Avatarı

Son Giriş
    23.01-2013
    Saat
    11:20
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mahmut_63;
    anladığım kadarı ile görevsizlik kararı verilmiş. mahkemelerin kendi bilgi alanlarına girmediği durumlarda verdiği karar görevsizlik kararıdır.

iş mahkemesi olabilir belki ama net bilgim yok

OturanBoğa;
    benzer karar verileceği benim düşüncem. yukarıda bir kullanıcı belirtmiş anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olur. memur alacak ssk bağkur emekli vs alamayacak !!!

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Missbeeanlamadım Mesajı Gör
    Ben de dava açtım idare mahkemesi bize değil iş mahkemesine aç diye karar gönderdi,masraflarıda benden istiyor ben zaten açarken bir sürü masraf yaptım,ama pes etmiyeceğim iş mahkemesinede açacağım ,bu konuda bilgisi olanlar lütfen haberdar ediniz
    Kararı veren mahkemeye dilekçe göndererek, dava dosyasının yetkili ve görevli mahkemeye gönderilmesine karar verilmesine ilişkin talep dilekçenizi acil olarak mahkemenin yazı işleri mügürlüğüne gönderin veya mahkemenin yazı işleri müdürlüğüne kayıtlı olarak talep dilekçenizi elden teslim edin.

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Missbeeanlamadım;

Mahmut bey gerekçeli kararı aldınız mı? aldıysanız taratıp buraya koymanız mümkün mü?

Üye
    ekinos Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

kulak arkası işitme cihazının pillerini bile ödemiyomuş sgk iplantınkini ödüyomuş ne saçmalık

Üye
    mehmeterdemli Avatarı

Son Giriş
    13.05-2012
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Leman Hanım siz memur emeklisi misiniz, lütfen kararı burada yayınlar mısınız. İşçi ve işçi emeklisi iş mahkemesinde dava açmakta, ama memur emeklisi iş mahkemesinde mi, idare mahkewmesinde mi dava açacak.
    İyi günler

Üye
    Missbeeanlamadım Avatarı

Gerçek Adı
    Leman Özçilingir
    Son Giriş
    04.12-2012
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşci emeklisiyim ,fakat engelli koordinasyon merkezinde danıştığım avukat idari mahkemeye dava açmam konusunda yönlendirdi ,o nedenle idari mahkemeye açtım,süreden sorun çıkmazsa iş mahkemesine açacağım şimdi,kararı en kısa sürede yayınlarım ,iyi günler

Üye
    mehmeterdemli Avatarı

Son Giriş
    13.05-2012
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sizleri rahatsız ediyorum. Emekli misiniz. Çalısıyor musunuz. Birde memur mu 4.c veya isci statusunde misiniz. Son olarak sizdeki kararı bizle paylasabilir misiniz. Saygı ve selamlar M.Erdemli

Tesekkur ederim. Ben memur emeklisiyim. Acaba ben de is mahkemesine mi dava acacagım. Onu arastırıyorum. Cevabınız icin tesekkur ederim. Ben hala arastıracagım. Selam ve saygılar

Siz idare mahkemesine dava açmışşısınız. Şu anda iş mahkemesinin baktıgını arkadaslar yazmıslar. Gorevli mahkeme degişti mi.İdare Mah. yerine İş Mahkemesi mi artık bakacak. Bilginiz var mı. Selamlar m.erdemli

Üye
    M_GEÇGÜL Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet GÜL
    Son Giriş
    24.05-2016
    Saat
    13:18
    Yaşadığı Yer
    ÇANAKKALE
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Oturanboğa, bu karara ilişkin açtığın dava [B][I]dilekçesi öreneğini ve kararın orjinal halini rica ediyorum paylaşabilirmisin?
    Bende Devlet Memuruyum 08/04/2016 tarihinde Çanakkale SGK' na cihazın tamamının ödenmesi icin dilekçeyle baş vurdum, cevap 19/04/2016 tarihinde yazılmış (SUT istinaden tarafıma ödenen miktar doğruymuş ve başka ödenecek miktar yokmuş) dün postacı mektubu bana teslim etti. Ödenen miktar 555 TL den % 20 kesilmiş şekliyle 444 TL bu nedenle, cihazın fatura bedeli olan 3.000 TL için İdare mahkemesinde dava acacağım, yardımını bekliyorum.

Üye
    M_GEÇGÜL Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet GÜL
    Son Giriş
    24.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ÇANAKKALE
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

İyi günler arkadaşlar;
    Ben 657 devlet memuruyum(Şef) işitme cihazı kullanıyorum bu güne kadar kullandığım ve ekonomik ömrü (süresi) biten 5. cihazı aldım hicbirinin gercek bedelini devletden talep edemedim sitemizde görmüş olduğum konu başlığının icindeki emsal mahkeme kararına istinaden ben de en son almış olduğum cihazın fatura bedelinin (3.000 TL)tamamının ödenmesi için SGK. na dilekçeyle müracaat ettim SUT. a göre alacağınız ödenme bulunmamaktadır 2 gün önce diye cevap geldi. Şimdi dava açabilmek için sizlerden rica ediyorum acil olarak detaylı örnek dilekçeleriniz varsa elinizde yada nerden temin edeceğimi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum. Sağlıklı ve sevgi dolu günler diliyor, cevaplarınızı bekliyorum.

Üye
    M_GEÇGÜL Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet GÜL
    Son Giriş
    24.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ÇANAKKALE
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yokmu aramızda benim bu isteğime y ardımcı olabilecek bir arkadaş?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12