Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar konya'da şarjlı pil için dava açıldı. ve kazanıldı.

davayı açan ve kazanan işitme engelli çocuğun babası AVUKATA BİLE GEREK OLMADIĞINI SÖYLEDİ! DİLEKÇE YAZILIP İDARE MAHKEMESİNE VERİLİYOR O KADAR.

KONYADA DAVAYI AÇAN VE KAZANANLA KONUŞTUM: dava masrafı 100 tl kazanırsanız iadesi yapılıyor.
    AVUKATA GEREK YOK.

Üye
    KırımTilkisi Avatarı

Gerçek Adı
    Ergül Karakoç
    Son Giriş
    29.09-2015
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Pronet doğru söylüyor, işitme cihazı ve implantla ilgili SUT yasası dışında herhangi bir haksızlık varsa dava açabilirsiniz. Pronet'in dediği gibi İDARİ MAHKEMESİ'ne dilekçe yazmanız yeterli olacaktır. Şimdiye kadar dava açanlarının çoğu kazanmıştır.

Üye
    umutsuz Avatarı

Son Giriş
    07.10-2015
    Saat
    09:14
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1996 Yılında Hollanda'da çalışan bir arkadaşımın yakını memlekete tatile gelmişti. Üçüncü gün aniden fenalaşıyor ve A.Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hast. kaldırılıyor.
    Hastane hastayı kabul edip etmemekte mırın kırın ediyor. Hastanın yakınları Hollanda Sosyal Güvenlik Kurumunu arıyor, kurum belgelemek ve uygun olmak kaydı ile bütün
    masrafları karşılayacağını teyit ediyor.

Hastanın ameliyata alınması gerekiyor ve fırsatı değerlendiren operatör doktor hasta yakınlarından yüklüce bir bıçak parası(!) istiyor. Hasta yakınları bu para talebine çok sinirleniyor. Tekrar Hollanda Sosyal Güvenlik Kurumunu arıyorlar, "biz hastamızı bu doktorlara emanet edemeyiz" diyorlar. Yaklaşık 5 dakika sonra Hollanda da sigorta kuruluşu
    Üniversite Yönetimini arıyor. Hastanın 3 saate kadar Erzurum havaalanına nakledilmesini istiyor. Hasta yakınlarına da gerekli bilgiyi veriyor.

Gerçekten 3 saat içinde Hollanda'dan gelen özel ambulans uçak, hastayı alıp Amsterdam'a götürüyor ve başarılı bir ameliyat yapılarak hasta sağlığına kavuşturuluyor.

Tersini düşünelim. Ben Hollanda'ya tatil için gitsem böyle bir durum başıma gelse, bizim SGK ne der?

Mahkemeye gidip dava açıp hakkın olan şeyi almak mesele değil belki davayı kazanabiliriz. Ancak vatandaşa verilen değer açısından oturup hüngür hüngür ağlayası geliyor insanın.

Biz buna layık mıyız?

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Elbette layık değiliz. Bu anlattığın şeyde haklısın. Bu "zihniyet" meselesidir. kafaların değişmesi lazım.

şu an konunun başlığı:"İşitme cihazım için SGK'dan 231 TL ödeme yapıldı. Bu miktar az değil mi?"

cevap: az ve sgk'ya dava aç.

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Piyasa araştırma komisyonu kurulmu demi iyi o zaman medikalciler ceza yememek için denetimde farklı fiyat vermişer şikayet edelim medikalcileri bence bunların yaptığı ticaret değil resmen adam dolandırmak

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

farklı markalar, her işitme kaybına göre farklı fiyatlı cihazlar var. bitmedi "fatura" denen birşey var. İşitme cihazında da KDV yok.

Piyasa araştırma komisyonu nasıl belirliyor? 231 lira diye?

kim kiminle dalga geçiyor? 231 liralık cihaz hangisi???

Üye
    umutsuz Avatarı

Son Giriş
    07.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim anlatmak istediğim de bu kadar keyfi kararları SGK nasıl alıyor? Sağlık Bakanlığı bu işe ne diyor?
    Eğer aylık gelirimiz üzerinden hem biz hem de işverenlerimiz sigorta primi ödüyorsa bu primleri alan teşkilat
    bizim sağlık giderlerimizi karşılamak zorunda. Sigortanın anlamı budur.

Bizim ağır bir şekilde mağdur edildiğimizi başta çok kıymetli başbakan ve bakanlar görmüyor mu? Muhterem vekillerimiz
    bihaber mi? Yoksa haberleri var da görmezden mi geliyorlar?

Sanıyorum bu konunun sağlık bakanlığına ve çalışma bakanlığına iletilmesi, ayrıca işitme engelli arkadaşlarımızın kendi illerinin vekillerine
    ulaşması en güzel çözüm olacaktır. Devletle mahkemelik olmak iyi bir şey değil kanaatimce.

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sessiz dünya;

http://www.engelliler.biz/forum/sosy...me-karari.html

Bu linkteki haberi okumanızı tavsiye ederim...

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: umutsuz Mesajı Gör
    ...

Sanıyorum bu konunun sağlık bakanlığına ve çalışma bakanlığına iletilmesi, ayrıca işitme engelli arkadaşlarımızın kendi illerinin vekillerine
    ulaşması en güzel çözüm olacaktır. Devletle mahkemelik olmak iyi bir şey değil kanaatimce.
    şimdi anlaşıldı arkadaşım. devletten korktuğun için sgk'ya dava açma fikirine yanaşmıyorsun. korkun yersiz. çünkü şahıslara değil "uygulamanın iptaline" dava açıyorsun burada. bu arada bir kaç mesaj önce vekiller aracılığıyla çözmeye çalışıp umutsuzluğa düşmemiş miydin?

arkadaşımmm ilköğretim öğrencilerine ne verilmesi planlanıyor biliyor musun? IPAD!!! Evet bin liralık IPAD!!! ELEKTRONİK TABLET VERİLECEK! ÇOCUK YA BOZAR MOZAR DEMEDEN HER ÇOCUĞA BİN LİRALIK TABLET

Şimdi bir onlara bak bir de SGK'IN CİMRİLİĞİ yüzünden cihaz alamayan işitme engellilere.

1.000 LİRA NEREDE? 231 LİRA NEREDE?

İŞİTME ENGELLİLERİ YA DA AİLELERİ MAHKEMELERE DÜŞÜRENLER UTANSIN!

Üye
    umutsuz Avatarı

Son Giriş
    07.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: pronet Mesajı Gör
    şimdi anlaşıldı arkadaşım. devletten korktuğun için sgk'ya dava açma fikirine yanaşmıyorsun. korkun yersiz. çünkü şahıslara değil "uygulamanın iptaline" dava açıyorsun burada. bu arada bir kaç mesaj önce vekiller aracılığıyla çözmeye çalışıp umutsuzluğa düşmemiş miydin?
    İŞİTME ENGELLİLERİ YA DA AİLELERİ MAHKEMELERE DÜŞÜRENLER UTANSIN!
    Halen daha dava açma fikrine taraftar değilim. Ayrıca vekiller aracılığı ile çözüleceğine de çok düşük bir ihtimal veriyorum o da vekillerin önemli bir kısmının değişmiş olması nedeniyledir. Eski vekiller olsaydı yine ve sonuna kadar umutsudum. Devletten korkuyor muyum? Evet korkuyorum, çünkü adaleti olmayan bir devlet, adalete takla attıran bir devlet. Mahkemelerde uğraşırken işimi ve huzurumu kaybetmekten korkuyorum evet herkesin arkası sağlam olmayabilir...

Ayrıca bir üst mesajda ...ansızın... arkadaşın verdiği linkteki karar kamu görevlilerine yönelik bir karardır. Amiyane tabirle SGK diye bir kurum kağıt üzerinde var
    eski usül Emekli Sandığı, SSK, Bağkur olayı halen devam ediyor. SSK'lı ve Bağkurlu gariplerin öyle cihaz bedellerini dava açarak tamamen alabileceğini sanmıyorum.

İsteyen dava açabilir elbette.

Üye
    ahidem Avatarı

Son Giriş
    23.01-2013
    Saat
    11:20
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umutsuz arkadaşım bu davayı açıp kazamam kişi benim. milli eğitimde çalışıyorum. SGK için dediklerine hatta pek çok söylediğin şeye katılıyorum. ama şunu unutmamamk gerekiyorki mücadele etmediğimiz sürece hiçbirşey elde edemiyoruz. oturup bekleyerek birşeyler başarılmıyor. ben öğrencilerimede diyorum " oturarak başarıya ulaşan tek varlık tavuktur" bu yüzden bizim elimizden geleni yapmamız adı olup kendi olmayan SGK mun DEVLETİn dikkatini çekmemiz gerekiyor.

toplu dava açamıyoruz. ama bireysel olarak davalar açarak SUT kararşlarına etkimiz olabilir. Kanunlar Yönetmelikler bizden yana ama malesefki her gelen bakanda bir SUT kararaı çıkıp karşımıza kocaman bir çit örüyor

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeni bakan belirlensin çıkardığı SUT kanununa bir bakalım..ondan sonra gerekenleri yapalım dermişim.. eski kanun yeni kanun ıvır zıvırlarıyla uğraşmaktansa biraz bekleyelim...

Üye
    sdt Avatarı

Gerçek Adı
    SEDAT KORKMAZ
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    11:06
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SGK faturayı teslim ettikten kaç gün sonra ödeme yapıyor bilen var mı

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sonumuz hüsran arkadaşlar ugraşmaya mahkemeyle felan ugraşılmaz ben mesela gözlük tipi işitme cihazı kullanıyorum yenisini yazdırayım dedim gözlügün sen bolik bi rakam bende yazdırıp ugraşmaktansa dedim verdim cebimden 100tl aldım yazdırsam 80tl verecektim işte anlayın farkı ülkemiz bu daha cihaz yazdırmadım ha ya bide onu yazdırsam bakın şu komediye devletin imparlanta ödedigini bize ödeseler 30 kişi iştme cihazı alır adam gibi

Üye
    umutsuz Avatarı

Son Giriş
    07.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: svedrif Mesajı Gör
    yeni bakan belirlensin çıkardığı SUT kanununa bir bakalım..ondan sonra gerekenleri yapalım dermişim.. eski kanun yeni kanun ıvır zıvırlarıyla uğraşmaktansa biraz bekleyelim...
    svedrif;

Sanıyorum bakan değişmedi, büyük ihtimalle SUT'ta değişmemiştir, bu konuda SGK'da bir gelişme var mı? Bizi bilgilendirirseniz çok memnun oluruz.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon