Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nihatben Avatarı

Son Giriş
    20.03-2011
    Saat
    21:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kazaya sebep olan unsur nedir? Kazanın olmasına sebep olan kusur kime aittir? Eğer sana ait ise bi şey yapamazsın. Sana ait olmama durumu şöyle olabilir.
    1- Lastikleri veya arabayı yeni almışsındır. Lastiğe herhangi bir cisim batmamıştır. Bunuda kaza anında tutanak tutturarak belgelemiş ve ıspatlamışsındır. Sonra sana dava açma hakkı doğmuş olur.

2-Patlamaya yol sebep vermiştir. Bunuda ıspatlarsan kara yollarına dava açarsın.

Bunun dışındaki hiç bir unsur sana dava açma hakkı vermez.

Bence de uğraşma. Fakat kaza sonucu sakat kaldıysan devletin sakatlara tanıdığı imkanlar var. Bundan faydalanabilirsin. Bunlarda tahmin ediyorum forumda vardır.

Saygılar,

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mbozbas Mesajı Gör
    Merhabalar Arkadaşlar

Bende 16 MART 2009 tarihinde aracımın lastiğinin patlaması sonucu tek aracımın takla atması sonucu tek taraflı kaza yaptım kusur oranım sekizde sıfır (8/0).Herhangi bir yerden para alamadım benim durumum ne olacak.

şimdiden herkese çok teşekkür ederim.
    geçmiş olsun
    anlamadığım kusur sana verilmediyse kime verildi. patlayan lastiğemi yoksa arabayamı.
    gerçekten anlamadım. tek taraflı kaza demiştin değilmi

Üye
    dua Avatarı

Son Giriş
    01.10-2016
    Saat
    22:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

artık alacağımız cihazın ücretini sigortadan temin edemeyecek miyiz.sigorta sağlık teminatı işinde tamamen aradan çekiliyor mu.yüzde 15 sgk ya aktarılması gibi birşey okudum.şu an bu konuya takmış durumdayım.lütfen bilgisi olan açıklasın

Üye
    erdemdilli Avatarı

Son Giriş
    03.07-2012
    Saat
    20:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SAYIN OTURAN BOĞA:
    trafik kazası sonunda tedavi giderleri ile ilgili genelge ssk nın eline ulaştı dün ssk ile görüştüm ben 25 000 tl lik protez yaptıracaktım ama bana 3750 tl ödeyceklerini söylediler nereye başvurmam gerekiyor

arkadaşlarlar genelge ssk nın eline geçti ben dün görüştüm trafik kazasından dolayı diz üstü protez yaptıracaktım 25 000 tl degerinde onlar ise kendi elindeki mevzuata göre ödeme yapacaklarını söyledi yani diz üstü proteze 3750 tl ödüyorlar yani policede yazan 170 000 tl tedavi giderleri ssk da kalmış oluyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Korkulan başa geliyor desenize Erdem!

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Burada dikkatle izlememiz ve nasıl olacağını göreceğimiz önemli bir konu var: Bu yasa öncesinde trafik kazaları sonucu sakatlanan kişiler en pahalı ortez/pretezleri veya medikal ürünleri dahi trafik sigortasından alabiliyordu. Bu yeni uygulama ile bu ürünler ödenmeye devam edecek mi, yoksa trafik kazaları da SUT kapsamına mı alınacak!? Eğer SUT kapsamına alınırsa ve SUT'ta özal tanımlamalar yapılmazsa, o zaman trafik kazası mağdurları için çok önemli hak kayıpları olabilecek. Örneğin, düne kadar 50 bin liralık kol protezini trafik sigortasından alan kişiler artık sgk'nın 2 bin liralık protezine düşebilir!

Bu konuda sgk yeni bir yönetmelik yayonlayacak diye bekliyorum. Dilerim hakkaniyetli bir düzenleme yaparlar. Yoksa trafik kazası mağdurları için sgk'yı dava etmekten başka yol kalmaz...

Konuyu derhal mahkeme sürecine taşımalısınız. Trafik kazasında trafik sigortasından elde edilen onca hak sgk tarafından gasp ediliyor. Hiç vakit kaybetmeyin ve lütfen gelişmeleri bizimle paylaşın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Fatih altylı denen adam geçenlerde bir yazı yazmış! Neymiş efendim kanunlarda problem yokmuş! :uygulayan hakimlerde problem varmış Yasaları kendi kafalarına tatbik ediyorlarmış muş...
    Başına bir şşey gelmeyince vede zengin olunca ne güzel memleket... Benim de eskiden param yoktu. Ama bedenim bütündü o halde de memleket güzeldi...
    Ne zaman ki başınıza bir şey geliyor. Yolunuz hastaneye ye düşüyor anlıyorsunuz. Türkiye cennet mi cehennemmi!!
    Demek kanunların suçu yok. Yargı ve mahkemeler iyi işliyor. Arkanızda kimin olduğunuda ben az çok tahmin edebiliyorum! Tıpkı uzan gibi...
    Demek yasalar ve hukuk sistemi mükemmel. Doğuda T.C. askeri olsun KCK militanı olsun o ölenlerin anaları babalarının eline sizi bir verebilme imkanım olsaydı keşke. Size en iyi kanun ve yasaları onlar uygulamalı olarak anlatabilirlerdi... 30 senede zaman aşımından düşen bir dava varken siz utanmadan nasıl kalkıp pişkin pişkin yasalarda hata yok diyebiliyorsunuz?
    B R A V O ! . .

Ücretsiz tarafsız yargı i s t i y o r u z. Hatta Ben şahsen ithal yargıçlar istiyorum.
    B E N devletin Y A R G I C I N A gitmem. Benim lehime karar nasıl verebilir. Cumhur demeç verdi. ÖSYM hakkında ben ikna oldum!.
    Sonraki gelişmelerde ne oldu. Sehven itirafı! E be adam Koskoca Cumhurbaşkanısın müslümansın ne gerek vardı yorum yapmaya?
    Ben şimdi kalkıp nasıl devletime güvenirim.
    Devletin en tarafsız en yetkili insanı bunu yaparsa...

Tarafsız ithal yargıcınız varsa ben varım. Yoksa adalet sisteminiz sizin olsun. (Peygamber Aleyyisselatu vesselam zamanındada musevi ve nasraniler onu hakem tayin ederlermiş!. Kendi hakimlerine güvenmezlermiş. Kendilerinden olmamasına rağmen onun hüküm vermesine sığınırlarmış. Bende bunların hakimliğine güvenmiyorum! )

HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR!

Beni yaratan bana yaptıklarımın hesabını sorucakta, Size sormıyacak öylemi

Üye
    erdemdilli Avatarı

Son Giriş
    03.07-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SAYIN OTURAN BOĞA:
    Aslında benim bu yazıyı yazmamın nedini sizin daha yasa çıkmadan başımıza gelecek olanı yazmanızdı. ben de bundan korkuyorum ve başımızada geldi.

BENCE ŞU ANDA KİMSE PROTEZ YAPTIRMASIN EĞER YAPTIRIRSA BİR DEFALIĞINA VERİLEN BU HAKKI 3750 TL DEĞERİNDEKİ PROTEZLE KULLANMIŞ OLACAK LÜTFEN SİZDE TÜM ARKADAŞLARA BUNU İLETİN.
    Aslında işin aslı trafik siğortalı bu zamana kadar trafik kazalarında tedavi gideri olarak toplam ciroasunun %5 ini harcıyorlardı.TORBA YASASINDAN sonra topladıkları cironun %15 devlet aldı ve tedavi giderlerinin ssk üstlendi.ama bizim başımıza bu olay 21.05.2010 tarihinde geldi bizim o zaman ki trafik siğortasındaki policede 170 000 tl tedavi gideri olarak teminat vardı. tedavi gideri kısımında ssk karşılar yazmıyordu ben bunu ifade etmek istiyorum.
    yani benim 170 000 tl tedavi igiderlerinde yazan teminat tutarındaki bu para nerede ben şu anda nereye başvuru yapacağımı bilmiyorum sizde bana yardımcı olursanız sevinirim
    aslında sadece bana deyil tüm mağdurlara en azından bir yol gösterebilirmisiniz.tel numaram 05424642897

Üye
    erdemdilli Avatarı

Son Giriş
    03.07-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturan boğa konuyla ilgili olarak sgk ya tekrar gittim bana bu proteze ödeme yapmayacaklarını söylediler bende bana ödeme yapılmayacagına dair bir yazı vermelerini istedim fakat kimse bu yazıyı veremedi.bende avukata gittim avukat ise bana siz protezi yaptırın ve ondan sonra dava acılacagını söylediler bizim zaten 25 000 tl yi verecek gücümüz yok bu parayı vermeden de dAva acamıyoruz sizin bu konu ile ilğili aklınıza gelen başka yol var mı iyi çalışmalar

Üye
    cemal1453 Avatarı

Gerçek Adı
    cemal çabuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhebalar bende 5 ekim 2010 tarihinde kardeşime ait kardeşimin sürücü olduğu araba ile kaza yaptık benim kazada belim kırıldı buna bağlı hastanelerde iki ay tedavi gördük hastanelerdeki tedavi ücretlerinin hepsini araç sigortası ödedi fakat hastaneden çıktıktan sonra tedavi devam etti tedavi için bir çok ilaç kullandık ama ne ettiysem bu harcamaları ne ye göre faturalandıracağimi ve faturaları hangi kurum ödeyeceğine dair bilgi edinemedim defalarca sağlık bakanlığını aradım dolayısıyla hala hastane sonrası tedavi için kullandığım ilaç paralarını kendi cebimden karşılıyorum benim durumumda olupta tedavi giderlerini nasıl karşılıyorlar

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12