Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    polat0537 Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer AŞIK
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    Bolu/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    şimdi benim sorum şu: ben dışardan medikalciden bir akülü tekerlekli sandalye aldım 6.000tL ye bildiğim kadarı ile SGK 6.000TL nin bir kısmını ödüyor bende raporumu çıkarttım raporumun çıkma süresi 15-20 gün arası sürdü Vergi İndirimi için felen tek genel rapor aldım kendim çalıştığım için kendi sosyal güvencemden faydalanıyorum(Emekli Sandığı) sonra raporum çıktıktan sonra ben 2-3 gün sonra hastaneden reçeteye yazdırdım rapora göre vede tüm evraklarımla felen SGK ya başvuruda bulunduk Fatura ile felen ama SGK dan RED cevabı geldi
    sebebi ise rapor tarihi ile başvuru tarihi arasında 15 gün den fazla zaman olamazmış.
    benim anlamadığım olay ise zaten raporun elime gelmesi raporun tarihinden bi en az 15 gün içinde oldu tekrardan hastaneye gittim Raporunuz sürekli olduğu için Raporunuz değiştirilemez dediler

şimdi napcam ben sevgili arkadaşlar lütfen bir yardım edin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu 15 gün şartını hangi yönetmeliğin hangi maddesine dayandırıyorlarmış? Yazılı olarak bunun yanıtını ister misiniz sgk'dan. Ben de araştıracağım. Böyle bir kısıtlama bilmiyorum. Olması da mantıklı değil.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    polat0537 Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer AŞIK
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam admin arkadaşım bakalım SGK dan dediğiniz gibi yapıp bu konu altında paylaşarım tekrardan?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Araştırdım... Kimse böyle bir kısıtlamadan haberdar değil. Raporunuz sürekli olduğu sürece o rapora karşılık sgk işlem yapmak ve ihtiyacınızı karşılamak zorunda. Karşılamıyorsa, size yazılı olarak gerekçelerini bildirmelerini talep edin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    polat0537 Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer AŞIK
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam sağolasın Cuma günü ilk iş olarak bunla ilgilenecem teşekkürler bilgi için

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu konuya dair son durum nedir?

Üye
    polat0537 Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer AŞIK
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    işlerimden dolayı daha maalesef yeni bir reçete yazdıramadım onun için başvurum bu hafta içine kaldı zaten sonuç ve gelişmeleri bu konu altından bildircem hocam ben size ilgi için teşekkürler