Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deepz0ne Avatarı

Son Giriş
    04.05-2012
    Saat
    13:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    pngf - Alt bezi ve sonda raporları incelenmek üzere geri istendi!?
    Uploaded with ImageShack.us

Sonda ve hasta bezi olmak üzere iki adet raporum var.Bunları zaten tıbbi uygunluk için bağlı bulunduğum sgk il müdürlüğüne göndermiştim.Anlaşılan mevzuatta gene değişiklik oldu ve raporların incelenmesi için kendilerine göndermemi istedikleri bir tebligat gönderdiler.Bana göre hükümet kemer sıkmaya yönelik tedbirlere engellileri de dahil etti.Anlaşılan o ki bazı raporlar elimine edilecek.Umarım ki ihtiyacı olanların hakkı yenmez.Hükümetin Çıkardığı engellilere yönelik bazı yasaları göz ardı edersek genelde engellilere kambur muamelesi yapılıyor ve engellileri kendisine yük olarak görüyor.
    Şimdi akıllarında ne var acaba?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bu konuda bir iptal söz konsu olamaz. Sadece, raporun uygunluğuna dair bir tereddüt oluşmuşsa böylesi bir kontrol talep edilebilir.

Konuya dair gelişme oldu mu acaba?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    deepz0ne Avatarı

Son Giriş
    04.05-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Raporları gönderdim ve geri dönüş olmadı daha menfi veya müspet.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bir şekilde yanıt gelmeden ne olduğunu öğrenemek mümkün değil. Ama bir sorun olacağına da ihtimal vermiyorum.

Telefon etme ya da gidip sorma imkanınız varsa...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    deepz0ne Avatarı

Son Giriş
    04.05-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sgk - Alt bezi ve sonda raporları incelenmek üzere geri istendi!?

Üstteki dilekçe sonda kullanım raporunu yenileyip, onaylanması için sgk'na gönderdikten sonra geldi.Acaba adresine gönderilmiş buna benzer dilekçe veya bir resmi matbu evrak olan var mı?Sgk bununla ne demek istiyor?Trafik kazası geçirip(iş kazası) emekli oldum.Kaza tek taraflıydı ve aracı ben kullanıyordum.Acaba istenilen belge olarak tutulan kaza tutanağını göndersem olur mu ve benim gibileri ne bekliyor ,ne yapmalıyım?
    Teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Trafik kazası olduğunda SGK sizin için yaptığı harcamayı trafik sigortasından geri alıyor. Bence burada sizin mağdur edilmeniz söz konusu olmaz. SGK trafik kazasını tespit edip, faturayı trafik sigortasına ödetmek için bu araştırmayı yapıyor.
    Benim yorumum bu şekilde...

Üye
    mpancar Avatarı

Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    14:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tek taraflı trafik kazalarında trafik sigortası şimdiyekadar hiç ödeme yapmadı sorunda burada SGK torba yasa ile sigorta şirketlerinde kesilen bir yüzde ile bütün ödemeleri kendim yapacagım dedi. yanlış anlamıyorsam arkadaşın ödemesi hiç kesilmemiş evrakları onun için istiyorlar mecburen göndereceksin bizlere yasa çıkanakadar ödemeyi durdurdular hala geriye dönüş ödeme yapmıyorlar aldığıncevabı yazarsan iyi olur.

Üye
    necati bacak Avatarı

Son Giriş
    15.10-2017
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    beni medikal uyardı sonda raporunda rektum konrolu yoktur yazısı olması gerekiyor diye bende raporu yeniden değiştirdim yoksa evrak iadesi olur demişti hastaneye gittim durumu doktora izah ettim raporu düzeltti ve
    sorun kalmadi burda öyle birdurum olabilir?