Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    özgülperi Avatarı

Son Giriş
    23.02-2011
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    Ankara/Etimesgut
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar benim de bir sorum olacak.

Ben de diz altı protez kullananlardanım .Protezimi bu yıl yine yaptıracağım .Yalnız SSK'nın ödemesi için yapılacak işlemleri pek bilmiyorum. İlk önce doktora yazdırıp faturayı sonra mı alacağız.

Bir de doktor protezin bitmiş halini görüp faturanın arkasına görülmüştür uygundur yazısını yazacakmış. Böyle bir uygulama yeni çıkmış doğru mu?

Bu yıl ki uygulamaları bilenler varsa lütfen beni aydınlatın.

Üye
    koca çorumlu Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    22.12-2016
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım ben bildigim kadarıyla acıklayayım . ilk önce doktora gidiyorsunuz protez yaptırabilir diye rapor ve reçete alıyorsunuz . sonra protezinizi yaptırıp protezle ilgili fatura ve diger evraklarla beraber tekrar doktora gidip protezi gösteriyosunuz . raporun arkasına görülmüş diye yazıp imzalıyorlar.
    sonra da SGK ya gidip evraklarınızı teslim ediyorsunuz .

prosedür bu bende yeni yaptırdıgım için yazdım .

yalnız başka bir durum içinde sizi bilgilendireyim . haziran 2010 tarihinden önce SGK dizaltılarda sadece klasik ve mödüler protez parası ödüyordu ve az bir para veriyordu ama haziran dan sonra cıkan yeni yönetmenlikle slikon linerli diz altı protezide ödemeye başladı ve verdigi parada çogaldı bu konuda önce bilgilenip giderseniz daha iyi olur .
    bazı doktorlar yeni yönetmeligi bilmiyor gerekirse protezcilerden bu yönetmeligin yazıldıgı resmi gazete cıktısını alıp hastaneye giderseniz sizin için daha iyi olacaktır .

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Diz altı protezler için ödeme uygun olabilir. Fazla bir eklemi yok bir soket bir ayak...
    Eklemi olan protezler için bu ödedikleri rakam çok komik.! Hatta ödüyoruz diyeceklerine hiç ödeme yapmasalar daha uygun...
    Her şeyde AB standartları getiriyoruz diyen siyasetçiler. Bir bacağın ikamesini 3.dünya ülkesi standartında vermesi riyakarlıktır. Bir bacak bu kadar basit demek gözünüzde.!
    Bu kadar insanın ahını alıpta kolsuz bacaksız kalmamanızın sebebi hikmeti ilahiyesi şudur.
    Allah kimseye kaldıramıyacağı yükü yüklemiyor. Malesef Allah sizin kadar gaddar değil.!

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

SGK Alt Ekstremite Protez ödemeleri:

alt ekstremite protez - SGK'nın diz altı protezlere ödeme yapması için uygulanacak işlemler?

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dizaltı 3000 tl tek ana mek. parça
    Dizüstü 3750 tl iki ana mek. parça
    Kalça dez. 3500 tl üç ana mek. parça

Hayatımda bu kadar saçma bir şey görmedim... Bu ödemeyi yapana dua etmek insanlığa ihanet değilde nedir ?