Sayfa 1 / 10 12345 ... SonSon
Toplam 149 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    24 Nisan 2011 Güncel: SUT'da yapılan değişiklikle son halini alan ilgili madde aşağıda. Çocuk alt bezi için gerekli düzenlemeler yapılmıştır:

7.3.2. Hasta alt bezi
    (1) Uzman hekim raporu ile mesane veya rektum kontrolü olmaması (raporda tanı belirtilmek kaydı ile) nedeni ile (çocuklar için en az iki yaşını tamamlamış olmak kaydı ile) hasta alt bezi veya çocuk alt bezi kullanması gerekli görülen hastalar için günde 4 (dört) adedi geçmemek üzere en fazla 2 (iki) aylık miktarlarda, rapora istinaden tüm hekimlerce reçetelendirilmesi durumunda bedelleri Kurumca karşılanır.
    (2) Hasta alt bezi ve çocuk alt bezi bedellerinin ödenmesinde, Kurum TİTUBB kayıt/bildirim işlemi tamamlanmış olma şartı aranmaz. Çocuk alt bezi bedelleri, SUT eki EK-5/A-1 Listesinde “301.220” kod ile yer alan “hasta alt bezi” için belirtilen fiyat üzerinden ödenir.

(3) Hasta alt bezinin sağlık kurumlarınca temin edilmesi halinde sağlık raporu aranmaz.

(4) İdrar inkontinansı ve gaita inkontinansı olan hastalara hasta alt bezi ve kendinden jelli sonda fatura edilmesi halinde bedeli Kurumca karşılanır.

(5) Sadece idrar inkontinansı olan hasta alt bezi kullanan hastalara kendinden jelli sonda fatura edilmesi halinde, kendinden jelli sondanın bedeli Kurumca karşılanmaz.

(6)Sağlık kurulu raporunda; kolostomili hastalarda idrar inkontinansı, ürostomili hastalarda gaita inkontinansı olduğunun belirtilmesi halinde hasta alt bezinin bedeli Kurumca karşılanır.

Üye
    SERPOL79 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2015
    Saat
    13:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Iyi günler arkadaşlar. Ben bu sabah 4 yaşındalik kızıma alt bezi ödemesi için sgk evrak vermeye gittim. Faturada aldığım bezlerin ubb kaydının olmadığını söylediler. Ben de bez firmasını aradım. Firmanın kayıtlı 4 adet büyük boy bezi kayıtlıymış. benim aldığım bezi kaydetmeleri için ricada bulundum. Biz size haber veririz dediler. bakalım sonuç ne olacak.

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

peki bunu hangi bölüme yazdırabiliyoruz.rapor şart diyor ama hasta bezi veren firmaların dağıttığı broşürlerde!

yeni değişikliklerden maalesef ne eczanelerin ne,bez veren depoların nede doktorların haberi var

Üye
    SERPOL79 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

UBB' ye kayıtlı çocuk hasta alt bezi olarak alabileceğimiz marka veya barkot numaralarını bilen varsa yazarsa sevinirim.

Üye
    gokay Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben şunu anlamadım? Herhangi bir eczaneden hasta altbezi alsak, faturasını raporumuzla il sağlık müd. versek karşılamıyor mu?

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

gokay;

önce uzman bir doktorun reçeteye yazması gerekiyormuş.120 adetden başlıyormuş.biz eczaneden ücreti ödeyerek alıyormuşuz,sonrasında ssk 1 ay sonra ödediğimiz miktarı bize ödüyormuş.eczacıdan aldıgım bilgi bu,ama eczacıların ve bez dağıtan depoların hala rapor istemeleri enteresan!raporun kaldırıldığından haberleri yok sanırım hala.bende raporun kaldırıldığını buradan öğrendim.

Üye
    gokay Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki UBB ye kayıt omak ne demek?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:02
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

T.C. Saglik Bakanligi Ilac ve Tibbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankasi (TİTUBB)
    Tedarikçi firmaların kaydının yapılmış olması gerekir..

Üye
    gokay Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aldığımız eczanenin buraya kayıt olma şartı mı var?

Üye
    SERPOL79 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi günler arkadaşlar. Hasta altbezlerinin faturasının tahsilatı hakkında bilgi vereceğim.

Arkadaşlar hasta alt bezi için önce hasta adına hasta altbezi raporu çıkartılması gerekiyor. Rapor nöroloji bölümünden çıkartabilirsiniz.
    Raporun tanısında ,hastanın rahatsızlığının , gaita ve idrar kontrolünün olmadığının belirtilmesi gerekiyor.
    Raporda (günlük 1x4 adet kullanılması gerekmektedir) yazması gerekiyor.
    Kurum 2 aylık 240 adet bez parasını ödüyor. Yaklaşık olarak 170 tl civarı. Fazlasını cepten karşılıyoruz.

Rapor çıkartıldıkdan sonra doktorunuza günlük 1X4 adet 2 aylık doz olarak 240 adet hasta alt bezi reçetesi yazdırıyorsunuz. Aldığınız bezin ubb'ye (ulusal bilgi bankasına) kayıtlı olması gerekiyor. Internet üzerinden kotrol edebilirsiniz.

(T.C. Saglik Bakanligi Ilac ve Tibbi Cihaz Ulasal Bilgi Bankasi)

Ürünün ubb kaydını konrol etmek için vermiş olduğum siteye girin. Orada bilgi bankası yazan yere tıklayın. Ondan sonra tıbbi cifaz yazan yere tıklayın. Açılan bölümde barkod yazan yerin karşısına ürünün barkod numarasını yazıp görüntü yazan yere tıklayın. ürün kayıtlı ise alt tarafta ürünün bilgileri çıkacaktır.
    Yazının son kısmında kırmızı rekli yazıyla detay yazar. Oraya tıklayıp ürünün ubb bilgilerine ulaşabilirsiniz. O bilgileri yazıcıdan çıktı alıp evraklarınıza eklemeniz gerekiyor.
    ürünün medikalden alırsanız ubb çıktısını medikalcinizden isteyin. Eğer marketten alırsanız benim tarif ettiğim yerden kendiniz çıkarırsınız.

fatura hastanın adına olacak. hastanın tc numarasınında yazdırın. ürünün marketten alıyorsanız faturaya elle 240 adet bez satılmıştır diye yazdırıyorsunuz. firmanın kaşesini bastırıp imzalatıyorsunuz. Faturayı kestirip üzerinede 1 adet ürünün barkodundan yapıştırıyorsunuz. faturanın arkasınada kendiniz 240 adet bez aldım yazıp imzalıyorsunuz.
    Kimlik ve karne fotokopilerinide evraklarınıza ekleyin. çalışanlar için vizite kağıdıda istiyorlar. sgk kurumundan dilekçe veriyorlar . onun da doldurup evraklarla birlikde kuruma teslim ediyorsunuz.

Gerekli incelemelerin ardından yaklaşık iki ay sonra tc ziraat bankansına tc. Numaranıza parayı yolluyorlar.

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana .herkese hayırlı günler. Allah tüm hasta yakınlarına kolaylık versin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Bu ayrıntılı güncel bilgi için çok çok çok çok teşekkürler. Sağolun.

Üye
    SERPOL79 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rica ederim. elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.

Üye
    galatali Avatarı

Son Giriş
    27.01-2011
    Saat
    17:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladığım kadarıyla bundan sonra hasta bezlerini sadece medikalcilerden almak zorundayız.Eczaneler TİTUBB'a üye olup giriş yapmıyorlar, bu sisteme medikalciler kayıt yaptırıyor. Marketten aldığımız ürünlerde UBB siteminde görünmediği için medikalcilere mahkumuz.
    Medikalcilerde ürünler hem pahalı hem de istediğimiz ürün zor bulunuyor. Ya da medikalciyle anlaşacağız faturasının KDVsini ödeyeceğiz, marketten aldığımız ürünlerinde barkodunu sisteme girmelerini isteyeceğiz.

Bir yanlışım varsa lütfen düzeltin.

Üye
    denizlili Avatarı

Son Giriş
    24.01-2011
    Saat
    20:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok sağolun ancak ben yinede takıldım ürün ulusal bilgi bankasına kayılıt olmasına yeterli değil mi ben anlattığınızdan bunu çıkardım...yardımcı olurmusunuz...

Üye
    SERPOL79 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ürünün nereden alındığı önemli değil. önemli olan ubb ye kayıtlı olması gerekiyor.

Sayfa 1 / 10 12345 ... SonSon