Sayfa 9 / 10 İlkİlk ... 5678910 SonSon
Toplam 149 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    landish ...medikalcilere bakmayın sizi kendi müşterisi yapmak için böyle söylemiş olabilir..bildiğiniz yerden alın ama dediğim gibi 120 adet bez alımında KDV dahil 85.00 tl den fazla para ödemeyin..

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Sagolasin Svedrif,Iyi ki bu site var, iyi ki sizler varsiniz. Ben marketten alacagim, umarim canped'in Internet sitesinde yazdigi gibi SGK kapsamindadir. Markette danisacagim kimse yok. SGK Kabul etmezse urunleri iade edecegim.

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

marketten aldığınızda yapacağınız tek şey kaç adet bez olduğunu misal faturanın ön kısmında boş bir alana 120 adet diye yazıp ödeme aşamasında kasadayken market kaşesi bastırmanız yeterlidir..aldığınız canped sgk da geçerlidir..

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Tekrar teşekkür ederim Svedrif.

Bu arada SGK - Tıbbi malzemeler biriminin adresi bir türlü bulamadım internette, telefon numaraları var adres yok ?! Tarif edebilir misiniz arkadaşlar?

Şişli tarafında diyen oldu, karaköy diyen oldu ama tam nereye gideceğimizi bilmiyorum.

Yardımınızı rica ederim arkadaşlar....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Fındıklı/Sirkeci Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezi
    Tel: 0212 512 61 85 & 0212 512 61 87
    Adres: Hocapaşa Mahallesi Ebu Suhud Cad. No:77 Sirkeci/İstanbul

TÜM DETAYLAR: SİRKECİ SAĞLIK SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ
    sirkeciaadres - SGK Hasta alt bezi ödemeleri ile ilgili yeni SUT (24 Nisan 2011)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Cok teşekkür ederim Bülent Bey.
    Bu arada, sanırım bu uygulama yeni başlamış, raporların muhakkak hastanenin başhekimliğince onaylanmış olması gerekiyor!

Üye
    müzik Avatarı

Son Giriş
    27.01-2012
    Saat
    02:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, bunlar için UBB çıktısı ve medikalcinin satma belgesi artık istenmiyor mu? Ben boşuna mu götürüyorum. Teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

UBB kaydı istenmez. Bezleri istediğiniz yeden alabilirsiniz. Sadece, svedrif arkadşaımızın aktardığı üzere, "120 adet bez alımında KDV dahil 85.00 tl den, 240 adet bezlerde ise 169 tl den fazla para ödemeyin" "faturanın ön kısmında boş bir alana 120 adet diye yazıp ödeme aşamasında kasadayken firma kaşesi bastırın" "fatura ile reçete tarihi aynı gün olsun yada aralarında en çok 5 gün fark olsun"
    Bunların dışında bir şart olup olmadığını sigorta müdürlüğünden öğrenin.

SUT 7.3.2. Hasta Alt Bezi ve Çocuk Alt Bezi (Değişik başlık:RG-24/4/2011-27914) (27)(1) Uzman hekim raporu ile mesane veya rektum kontrolü olmaması (raporda tanı belirtilmek kaydı ile) nedeni ile (çocuklar için en az iki yaşını tamamlamış olmak kaydı ile) hasta alt bezi veya çocuk alt bezi kullanması gerekli görülen hastalar için günde 4 (dört) adedi geçmemek üzere en fazla 2 (iki) aylık miktarlarda, rapora istinaden tüm hekimlerce reçetelendirilmesi durumunda bedelleri Kurumca karşılanır.
    (2) Hasta alt bezi ve çocuk alt bezi bedellerinin ödenmesinde, Kurum TİTUBB kayıt/bildirim işlemi tamamlanmış olma şartı aranmaz. Çocuk alt bezi bedelleri, SUT eki EK-5/A-1 Listesinde “301.220” kod ile yer alan “hasta alt bezi” için belirtilen fiyat üzerinden ödenir.
    (3) Hasta alt bezinin sağlık kurumlarınca temin edilmesi halinde sağlık raporu aranmaz.
    (4) İdrar inkontinansı ve gaita inkontinansı olan hastalara hasta alt bezi ve kendinden jelli sonda fatura edilmesi halinde bedeli Kurumca karşılanır.
    (5) Sadece idrar inkontinansı olan hasta alt bezi kullanan hastalara kendinden jelli sonda fatura edilmesi halinde, kendinden jelli sondanın bedeli Kurumca karşılanmaz.
    (6) Sağlık kurulu raporunda; kolostomili hastalarda idrar inkontinansı, ürostomili hastalarda gaita inkontinansı olduğunun belirtilmesi halinde hasta alt bezinin bedeli Kurumca karşılanır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    başak_98 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2016
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bugün hasta bezi aldım.faturayı keserken market tarihi şaşırdı.5.3.2012 yerine 3.5.2012 yazmış.sonra düzelti.üzerinide kaşeledi.bi sorun çıkmaz değilmi? fatura üzerinde kalemle düzeltildi.kendisi olmaz dedi ama kafamda soru işareti kaldı.bu şekilde sgk kabul edermi???

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Ben de evraklarımı 05.01.2012 tarihinde teslim ettim, bugün 05.03.2012, yani tam 2 ay gecti ve hala adıma para yatmadı...
    Normal mi? İşleyişte bir sorun olup olmadığını nereden takip edebilirim, fikri olan var mı?

Üye
    başak_98 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evrakları teslim ettiğin yeri arayıp sorabılırsın.
    Bazen cevap veriyorlar belki farklı bişekılde yatmıştır.mesela bazen babanın tc sine yatarken bazen hesap nosuna yatıyor

Sana verdiğim aklı kendim kullandım aradım sgk,yı.belki başkasına faydası olur diye yazıyorum. Faturada herhangi bir yanlışlık olursa,yalnış yazılan yer tek bir çizgi ile çizilecek (karalanmayacak yani) üzerine kaşe vurulacak.düzeltme yalnız bu şekilde olursa sgk kabul ediyor.yani ben tekrar düzelttireceğim.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

teşekkür ederim Başak

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

medikalcilerden alınan bezde raporda ismi geçen kişinin TC nosuba 20 25 gün içerisinde para yatıyo

Üye
    başak_98 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Landish;

rica edrm arkadaşım.
    benim kızım 18 yaş altı olduğu içindir belki,babasının tc nosuna yatıyor para.bir kerede banka hesap no:su istemişlerdi orayada yatabılır demişlerdi.

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    başak adanada medikal ürünlerinde gerekli kolaylığı sağlayan medikalci ahpabım var isterseniz ilgilenirseniz özel mesaj atabilirsiniz yardımcı olabilirim
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: başak_98 Mesajı Gör
    olayı çok güzel yorumlamışsınız.....
    adanalı arkadaşlara bir sorum olucak..bazı illerde medikalcilerin bezi kapıya kadar getirdiğini okudum.adana da bunu yapan medikalciler varmı acaba??

Sayfa 9 / 10 İlkİlk ... 5678910 SonSon