Sayfa 7 / 10 İlkİlk ... 345678910 SonSon
Toplam 149 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    başak_98 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2016
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben huggıes aldım.siz isterseniz prima alabilirsiniz.market faturayı paket olarak kesti.üzerine toplam 240 adet yazıp.kaşeledi imzaladı.bezi nereden aldığın önemli değil.eczane medikal market fark etmiyor.önemli olan faturanın uygun kesilmesi.sgk bu şekilde kabul ediyor.bana geri ödeme yaptı.

Üye
    gurkanakt Avatarı

Son Giriş
    13.08-2011
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle geçmiş olsun hastanız imza atamıyorsa ve onun hakkında yapmanız gereken işler varsa vasii kararı almanız size kolaylık sağlayabilir ve bazen tek çare olabilir.Ama üzerine bir mülk veya herhangi bir şey (mülk vb.) varsa bunların satışında imza yetkiniz işe yaramıyor.

Üye
    başak_98 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gurkanakt;

hasta bezi alırken bu gerekli değil

Üye
    gurkanakt Avatarı

Son Giriş
    13.08-2011
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2. sayfada badidi rumuzlu üyeye cevap olsun diye yazmıştım.Daha doğrusu onun durumundakiler için.Emekli eşi ve tc kimlik nosuna yatmak zorunda olduğunu söylüyor.Tabii bunu bir banka yetkilisine sormak daha mantıklı olur ama.Vasi kararı gerçekten çoğu şeyi kolaylaştıran bir şey.Ayrıca bez paraları belli bir süre alınmassa zaman aşımına uğruyor ve geri sgkya gönderiliyor diye duymuştum.Bu doğru mudur?Doğruysa bu süre nedir?

Üye
    başak_98 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gurkanakt;

afedersin onu gözden kaçırmışım..o arkadaşın yazısını şimdi okudumda durumu biraz karışık..ödeme hastanın eşine yapılacak gibi görünüyor.babaylada problem varmış görüşmüyorlarmış.bu durumda yine vasi kararı işi çözmez gibi...belki başka bir yol mevcuttur. bu konuda da bnm bilgim yok.

Üye
    fatma35 Avatarı

Son Giriş
    20.02-2012
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar.Ben de 5 yaşındaki engelli oğlum için hasta alt bezi raporunu yeni çıkardım.Bazı anlayamadığım konular var.Bilen kişiler yardımcı olursanız çok sevinirim.Mesela benim kullandığım paketin içerisinde 32 tane var.2 aylık 8 paket aldığımda 256 oluyor.Faturayı kestiriken adet belirtilmesi gerekiyormuş ya 240 diye mi yazdıracağım yoksa 256 adet diye mi?Hastanın tc kimlik nosu,imza kaşe.Bunlar dışında faturada yazması gereken herhangi bir şey var mı.Şimdiden çok teşekkür ediyorum.Allah hepimize şifa versin.

Bir de reçetede hastanın boyu,kilosu vesaire yazması gerekiyor mu?

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

bu fatura alma işlemini her aymı yapacağız, yoksa bir defa alıp sonrası için alımıyacakmıyız ?

Üye
    fatma35 Avatarı

Son Giriş
    20.02-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yelpaze bildiğim kadarıyla doktora iki aylık reçete yazdırılıyor.Fatura da buna paralel olarak 2 ayda bir alınıyor.Yalnız fatura tarihin ya reçeteyi aldığın günle eş ya da ondan sonra olmas gerekiyormuş.Tam olarak emin değilim.Ben de yeniyim.Reçeteyi yazdırıp fatura kestireceğim marketten ben de ama tam olarak bilemediğim için daha yapmadım.Bilen kişilerin yardımını bekliyorum ben de.

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ablalarım bende sizler gibi bir ton prosedürle uğraştım ilk ay.
    Sonradan öğrendim ki benım yerıme bu işleri yapacak medıkal fırmaları var.
    iki ayda bir sağlık ocagından recetemı kestırıyorum. medıkal evıme kadar getırıyor bezlerı receteyı verıyorum onlara tamam oldu bıttı gerı ne kalıyorsa onlar halledıyor ne fatura ıle ugrasıyorum ne sgk ya gıdıyorum falan.
    Bence yaşadıgınız yerdekı bu işleri yapan medıkal fırmaları bulmanız daha mantıklı

Syg.

Üye
    sonar42 Avatarı

Gerçek Adı
    soner araba
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    19:43
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fatma 35 ,faturaya 240 yazdırsanda 256 yazdırsanda sgk 240 üzerinden ödeme yapar .yani yazılanın önemi yok.reçeteyle fatura aynı tarihli yada fatura daha sonraki bir tarihli olmalı.6 ayda bankadan alınmayan paralar sgk ya iade ediliyor.2 ayda bir reçete ve faturayı ayazdıracaksın.aile hekimide yazabilir.faturaya isim ,soyisim ,adres , miktar ,tutar, kaşe olması yeterli.

Üye
    fatma35 Avatarı

Son Giriş
    20.02-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İskoçyalım ve Sonar42 ilginiz ve verdiğiniz bilgiler için çok çok teşekkür ederim.Allah razı olsun.

Üye
    naser34 Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

SGK, raporun bir nüshasını istiyor. Reçeteyi yaptırdıgınız doktora hasta alt bezi raporunuzun fotokopisini çektirin doktora aslı gibidir yazıp kaşe ve imzalatın. Aslını verirseniz 2 ayda bir rapor çıkartırsınız. Medikalcinin söyledigine göre sgk ödemelerinde bir miktar artış olacakmış.(240 adet'e 170 ödeniyordu 200 olur herhalde)

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hasta bezi, sonda vs. gibi hastaların malzemelerini yorulmadan almaları için medikal firmaları vekalet alıyor hasta sahiplerinden. Ben yıllardır devletin ödediğinden bihaber tüm malzemeleri ücretli alıyordum, vekaletli malzeme almayı son bir yıldır deniyorum, geçenlerde www.sirkecisagliksgm.com adresinden bu ödemelerin takibinin yapıldığını görünce baktım, aldığım malzemeyle vekaletle alınan ödemeler arasında bir takım tutarsızlıklar gördüm, bu adres her ilimi yoksa sadece istanbul'umu kapsıyor bilmiyorum, t.c. kimlik no ile bakılıyor deneyin, sigortanızdan fazla bir alım yapılmasın, uyarmak istedim hepinizi.

Üye
    iktisat70 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba
    240 adeti bir seferde alıp evemi götürüyorsunuz? Ben 10 luk paketlerden kullanıyorum.24 paket çok yer tutar.Azar azar alıp, birkaç faturayı( 2 aylık) birlikte versek olurmu?

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iktisat70
    2 aylık 240 adet almak zorunda değilsiniz..1 aylık 120 adet almanız daha mantıklı olur sizin için..azar azar alıp her seferinde fatura kestirmenizde kurum içinde sorunlara yol açmakta sistem bazen otomatik olarak ödeme aksatmaktadır....misal siz ayın 1 inde reçete fatura kestirdiniz..6 paket 60 adet aldınız bitti gittiniz tekrar reçete fatura kestirmeye atıyorum ayın 20 sinde arada 5 gününüz boşa yanıyor..bunu sistem otomatik olarak hafızaya alıyor..en iyisi ya aylık 120 adet yada 2 aylık 240 adet fatura reçete kestirip almanız..

Sayfa 7 / 10 İlkİlk ... 345678910 SonSon