Sayfa 5 / 10 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 149 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Süleyman KIRAÇ Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:55
    Yaşadığı Yer
    KIRKLARELİ/LÜLEBURGAZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    7.3.2. Hasta alt bezi
    (1) Uzman hekim raporu ile mesane veya rektum kontrolü olmaması (raporda tanı belirtilmek kaydı ile) nedeni ile (çocuklar için en az iki yaşını tamamlamış olmak kaydı ile) hasta alt bezi kullanması gerekli görülen hastalar için günde 4(dört) adedi geçmemek üzere en fazla 2 (iki) aylık miktarlarda hasta alt bezi rapora istinaden tüm hekimlerce reçetelendirilmesi durumunda bedelleri Kurumca karşılanır.
    (2) Hasta alt bezi bedellerinin ödenmesinde, Kurum TİTUBB kayıt/bildirim işlemi tamamlanmış olma şartı (Değişik: 06/01/2011-27807/8 md. Yürürlük:06/01/2011) aranmaz. aranır. (Değişik: 06/04/2011-27897/2 md. Yürürlük:06/04/2011) aranmaz.
    (3) Hasta alt bezinin sağlık kurumlarınca temin edilmesi halinde sağlık raporu aranmaz.
    (4)(Ek: 06/01/2011-27807/8 md. Yürürlük:06/01/2011) İdrar inkontinansı ve gaita inkontinansı olan hastalara hasta alt bezi ve kendinden jelli sonda fatura edilmesi halinde bedeli Kurumca karşılanır.
    (5) (Ek: 06/01/2011-27807/8 md. Yürürlük:06/01/2011) Sadece idrar inkontinansı olan hasta alt bezi kullanan hastalara kendinden jelli sonda fatura edilmesi halinde, kendinden jelli sondanın bedeli Kurumca karşılanmaz.
    (6)(Ek: 06/01/2011-27807/8 md. Yürürlük:06/01/2011) Sağlık kurulu raporunda; kolostomili hastalarda idrar inkontinansı, ürostomili hastalarda gaita inkontinansı olduğunun belirtilmesi halinde hasta alt bezinin bedeli Kurumca karşılanır.
    buna göre SUT barkot işleminden vaz geçmiştir bence doğru yapmıştır.

Üye
    ozgurarslan42 Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür Arslan
    Son Giriş
    27.07-2012
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilgilendirmeler için gerçekten teşekkür ederim,peki ücret olarak ben geçen ay 110 tl'lik faturamın 85 tl'sini aldım,85 tl standard'mı ? yoksa fatura üzerinden kesilen bir yüzdelik oranımı vr.

Üye
    SERPOL79 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2015
    Saat
    13:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ozgurarslan42;

1 aylık 120 adet bezin kurum tarafından ödenen tutar 85 tl dir. Faturan isterse 250 tl olsun.

Üye
    Osman Çakmak Avatarı

Son Giriş
    27.03-2014
    Saat
    10:45
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgiler için teşekkür ederim üstad. bir zamanlar çalışanlar için vergi iadesi vardı. devlet çalışanı fiş veren işletmelerin kapısında dilenci yaptığının farkına varıp adına asgari geçim indirimi adını verdiği basit bi sistemle hem ücretliye ek gelir imkanı sağladığı hem de işletmeleri satmadığı emtianın hatır için fişini vermekten kurtardığı sisteme benzer bir sistemde inşallah bu bezler için gelir. doktor raporu ile özrü tespit edilen vatandaşı hasta bezi ücreti almak için neden bu kadar kırtasiye ve hantal bürokrasinin acımasızlığına terk ediyor. ya bu ücreti tüm kaldırın yada ozida veritabanında kayıtlı uygun hastaların tc numaralarına tespit ettiğiniz ücreti ödeyin. devlette kurtulsun millet de. hoşçakalın iyi çalışmalar

Üye
    ozgurarslan42 Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür Arslan
    Son Giriş
    27.07-2012
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Osman Çakmak abi eline diline ağzına sağlık....

Üye
    memet978 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    07.04-2016
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benimde 7 yaşında serebral palsi rahatsızlığı olan çocuğum var ona heyet raporu çıkardım bitane tıbbi malzeme satan firmaya vekalet verdim benim adıma işlemleri yapsın diye iki aylık bir sefer aldım daha sonra yeni düzenlemelerden dolayı baya bekledik bu hafta beni aradılar receteyi yazdırabilirsiniz raporda idrar ve gayta kontrolü yoktur diye ibare olacakmış bilginize

firmaya hiçbir ücret ödemiyorum sadece receteyi aile hekimine yazdırıp götürüyorum 2 aylık 240-250 adet bez gönderiyorlar ayrıca raporda tarih olmasa 2 yıllık olarak adlandırılıyor bilginize.

Üye
    ocak65 Avatarı

Son Giriş
    07.07-2015
    Saat
    22:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar izmir sgk,hasta alt bezinde yeni uygulamaya göre ubtt kaydının kalktığını ancak 2 aylık 240 adet bezi kapsayan barkotların reçeteye yapıştırılmaya devam edeceğini söylüyor ,bu doğru mu bilgilendirirseniz şimdiden teşekkur ediyorum

Üye
    DEMİRCİ Avatarı

Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    14:52
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara sgk da ubb kaydının kalktığını,eski sisteme dönüldüğünü söyledilr.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Barkod uygulaması bir çok yerde yok. Bu konu da illere göre değişkenlik gösteriyor sanırım!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    SERPOL79 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sabah ankara sgk aradım. Barkod uygulamasının kaldırıldığını söyledi memur.lakin çocuk hastalar için çocuk bezi alamayacağımı söylediler.hasta bezi olacakmış.

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün İstanbul Fındıkzadede burdan okuduğum Bülent abinin yazdığı platin medikale gittim. Çok yardımcı oldular sağolsunlar.
    Noterden vekalet verdim, Ayda 90 adet evime kadar bezleri getircekler sağolsunlar. Benım yapmam gereken sadece sağlık ocagından 2 ayda bır kere recete kestırmek bezlerı teslım ettıklerınde receteyı onlara verecem bezlerı alacam. Etliye sütlüye karışmıcam.
    Çocuklar için degılde büyük bireyler için bu veya bunun gibi bir medikalle anlaşın hiç uğraşmadan rahatla evinize kadar bezleriniz gelsin.
    Yine bu sitede paylaşınlar sayesinde bir sorunum daha çözüldü

Üye
    asdere Avatarı

Son Giriş
    11.07-2014
    Saat
    13:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir ara çocok bezi parasını alabiliyorduk ama yılbaşından itibaren ubb ve uygunluk belgesi gereğince 25 kg. altındaki hastalara bu belgeler verilmememekteydi. başbakanlığa attğımız mailler işe yaradı.bu hatadan dönüldü.artık yine eskisi gibi.istediğimiz marketten istediğimiz bezi alabileceğiz.ama lütfen kimse harama el uzatmasın ki bir kişi yüzünden tüm türkiye yanmasın.HAYDİ HAYIRLI OLSUN

Üye
    SERPOL79 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu kurumu bir türlü anlayamıyorum. barkodun kaldırlıdığını söylemişlerdi . şimdi sadece ubb kaydını istemiyorlarmış.barkot yapıştırılacakmış.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dün yayınlanan ve SUT'da değişiklik yapan düzenleme ile çocuk bezlerine dair sorun giderilmiş görünüyor?

(1) Uzman hekim raporu ile mesane veya rektum kontrolü olmaması (raporda tanı belirtilmek kaydı ile) nedeni ile (çocuklar için en az iki yaşını tamamlamış olmak kaydı ile) hasta alt bezi veya çocuk alt bezi kullanması gerekli görülen hastalar için günde 4 (dört) adedi geçmemek üzere en fazla 2 (iki) aylık miktarlarda, rapora istinaden tüm hekimlerce reçetelendirilmesi durumunda bedelleri Kurumca karşılanır.
    (2) Hasta alt bezi ve çocuk alt bezi bedellerinin ödenmesinde, Kurum TİTUBB kayıt/bildirim işlemi tamamlanmış olma şartı aranmaz. Çocuk alt bezi bedelleri, SUT eki EK-5/A-1 Listesinde “301.220” kod ile yer alan “hasta alt bezi” için belirtilen fiyat üzerinden ödenir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 5 / 10 İlkİlk 123456789 ... SonSon