Sayfa 4 / 10 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 149 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    badidi arkadaş.. öncelikle annenize geçmiş olsun acil şifalar..

1- annenizden vekalet almanız gerek ailenizde bu işlerle uğraşabilecek bir yakınınıza vekalet çıkartın..yada her hangi bir medikal firma yetkilisine vekalet verin medical firmaya vekalet verilince bezleriniz her ay düzenli olarak adresinize teslim ediliyor.
    2- aylık 120 adet bez kullanır ibaresi varsa.. receteye 2 aylık doz yani 240 adet bez yazdırabiliyorsunuz..
    3- hasta yatak koruma bezi geri ödemesi yoktur..faturanızda alındı die gösterseniz bile sadece hasta alt bezi ödemeye girmektedir..

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar aldığınız o bezler yetmezse. Bağlı bulunduğunuz Belediyelerde o raporun fotokopisiyle bez temini yapmaktalar. Özellikle illerin Belidiyesi. Örneğin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Birimi.
    Herkese geçmiş olsun. Hayatta Yüce Allah kolaylıklar versin.

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

-Ben dün rapor çıkarttım tek hekimlik rapor ayda 120 adet kullanabilir şeklinde üroloji doktorundan aldım.
    -Sonrasında sağlık ocağında reçeteye yazdırdım gunde 4X1 (1aylık) şeklinde 2 aylıkta alınabılıyor ben deneme amaclı 1 ay yazdırdım
    -Daha sonrasında bir medikal firmasıyla anlastım bezleri evime kadar teslim ediyor. Medikal faturayı kesti sonrasında bir a4 kagıdına butun barkotlar yapıstırdı kaşeledi. (svedrif arkadaşımdan ogrendıgım kadarıyla butun barkotlara gerek yok 1 tanesi yeterli ve medikal fırmasındanda almak şart değil herhangi bir yerden bezleri alıp faturanın ustune yapıstırmak yeterli )
    - Nüfus kağıdı fotokopisi, hesap cuzdanı fotokopısı ve sgkdaki hazır bir dilekçe ile bugün sgk ya gıdıp teslim ettim. Paramı en yakın zamanda alacam.

svedrif arkadaşıma cok sağolsun çokça yardımcı oldu bana ona burdan teşekkür ediyorum.

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rica ederim iskoçyalı her zaman yardıma hazırım..

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

arkadaşlar ben raporumu çıkarttım ve medikalcime verdim . medikalcime hasta alt bezi parasını alabilir vekaleti çıkarttım noterden. 2 ayda bir recetemi yazıp yolluyorum gerisini medikalcim hallediyor.para işlerine karışmıyorum daha doğrusu.

Üye
    ENGELLİ Avatarı

Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bizimde aynen sizin anlattığınız gibiydi bu zamana kadar ki durum.şimdi medikalci ödeme yapılamaz diyor ..nedeni ise hasta bezi yerine çocuk bezi aldığımız içinmiş.yahu bende mi sorun var yoksa çok mu kafam karışık..en sonunda çankayada isyan bayrağı çekeceğim..neyse son bir kez daha şansımızı deneyeceğiz...

Üye
    cyildizeli Avatarı

Son Giriş
    26.04-2011
    Saat
    12:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar,
    Ben bu işlemlerin hepsini yaptım.Fatura, ubb çıktısı, ürün barkoduv.s. Fakat faturada aldığım bezin hepsinin barkodunu istediler. Paketler 8 li olduğu için 240 adet bez için 30 tane barkod yapıştırmam gerekiyor.

Üye
    zender Avatarı

Gerçek Adı
    burhan
    Son Giriş
    08.10-2012
    Saat
    09:26
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hasta bezinin ubb kaydı hemde bayilik belgesi olucak.o yüzden merket ve eczanelerde sorun çıkıyor.

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hasta altı bezi alıp evrakları sgk ya gönderip ücretin %80 geri alıyordum artık medikaller sonda gibi bezide vekaletle veriyorlar hiçbir ücret talep etmiyorlar evraklarla filanda uğraşmamıza gerek kalmıyor isterseniz bu şekildede alabilirsiniz...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Evet, İsmail'in yazdığı gibi, hiç bir ücret ödemeksizin vekalete karşılık bez ihtiyacınızı karşılayacak medikal firma bulmaya çalışın bence de.

İstanbul'da mesela: Platin Medikal (0212 635 94 51)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

istanbul fındıkzadede çare medikal var

benim bez ve sonda aldığım sadece vekalet sonda veya bez roporu ve kimlik fotokopisi veriyorsunuz reçete tarihi geldiğinde medikali arayıp reçetemi yazdırıp yollayın diyorum ücretsiz adresime yolluyolar

tel: 0212 588 48 84

arayıp bir konuşun sizede uyarsa çalışırsınız valla çok rahat evrak filan hiç uğraşmıyorum

Üye
    zender Avatarı

Gerçek Adı
    burhan
    Son Giriş
    08.10-2012
    Saat
    09:26
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben bursada medikalçiyim burda o dönemler geçti hasta kimse o gitsin diyo bankaya,önceleri bezi ben yazdırıp hastaya veriyordum bende vekaletle alıyodum,şimdi hasta yakınına vasi tayini istiyormuş,yada kendisi gelsin.....

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

ben istanbuldayım benimki şöyle ben babamın üzerinden sigortalıyım devlet ödemeyi babamın tc kimlik numarasına havale yapıyor babamın medikale verdiği vekaletle medikal bankaya gidip babamın tc kimlik numarasına yapılan havaleyi alıyor bu kadar basit aynı sondada olduğu gibi sonda ödemeleride tc kimlik numarasına yapılıyor medikal bankadan vekaletle alıyor...

Üye
    SERPOL79 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2015
    Saat
    13:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese hayırlı günler. 01.04.2011 tarihinde atbezi için sgk'na evrak vermeye gittim.Evrağı alan memur yeni bir çalışma başlatıldığını ve hasta çocuklar için bez paralarının evraksız her ay bankaya tc kimlik numarasına yatırılacağını söyledi.Bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Üye
    DEMİRCİ Avatarı

Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    14:52
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ankara sgk dan sordum.Böyle bir çalışmanın olduğunu,henüz yürürlükte olmadığını, belirli yaşa kadar hasta alt bezi raporu olan çocuklar için bez paralarının evraksız her ay bankaya tc kimlik numarasına yatırılması için çalışıldığını söylediler.

Sayfa 4 / 10 İlkİlk 12345678 ... SonSon